Pagina 1 van 1
achterruit verwarming controleren.
Geplaatst: 03.03.2010 - 19:58
door Madman
Hoi,
Heeft iemand een tip hoe je, voor het plaatsen, kunt controleren of een achterruitverwarming nog goed is? Weet iemand misschien wat de weerstand is van een goed werkende achterruitverwarming/
Groet,
Mathieu.
Geplaatst: 03.03.2010 - 22:36
door B-lennium
als er weerstand is (onder de 100 ohm) dan is het goed, let op of de connectoren goed vast zitten.
Geplaatst: 03.03.2010 - 23:47
door admiral
B-lennium schreef:als er weerstand is (onder de 100 ohm) dan is het goed, let op of de connectoren goed vast zitten.
goeie tip, maar als ie bij een draadje op het raam gebroken is dan zie toch al dat ie niet goed is want daar blijft condens op het raam zitten, dus is meten niet meer nodig.
Of bedoel je eventuele massa vermindering bij de kabelschoentjes door vocht, want dat kan ook een oorzaak zijn dat ie het minder goed doet.
Geplaatst: 04.03.2010 - 20:22
door B-lennium
nee klopt, maar als er een spoortje op het raam gebroken is zie je dat niet altijd.
maar als je eventjes een accu aansluit (kan een accu uit de modelbouw zijn 7,5 t/m 14 volt) dan weet je het zeker.
Geplaatst: 04.03.2010 - 23:47
door admiral
B-lennium schreef:nee klopt, maar als er een spoortje op het raam gebroken is zie je dat niet altijd.
maar als je eventjes een accu aansluit (kan een accu uit de modelbouw zijn 7,5 t/m 14 volt) dan weet je het zeker.
Leg is uit wat de accu doet als je die aansluit op de verwarming van het achterraam. Moet er een voltmeter tussen?? In mijn beleving (ik heb lts electrotechniek 20 jaar geleden) volgt de stroom de weg van de minste weerstand. dus als er een spoortje gebroken is zal je daar niets van merken of niet. Ik zou een vergrootglas pakken en elk verdacht plekje middels een watervaste stift merken op het glas en dan die peperdure handel halen en aantippen.
Geplaatst: 05.03.2010 - 16:01
door Boele
schijnt speciale geleidende lijm voor te zijn. iemand ervaringen mee?
Geplaatst: 05.03.2010 - 17:23
door biadman
van bison, heb het zelf nog niet gebruikt, wel liggen...
Geplaatst: 05.03.2010 - 23:48
door admiral
Boele schreef:schijnt speciale geleidende lijm voor te zijn. iemand ervaringen mee?
Ja hoor goede ervaring mee wordt alleen niet echt mooi als je het uit de losse hand doet, maar als je 2 strookjes plakband gebruikt en dan een beetje van dat vloeibare goud erop en plakband d'r af en je hebt een mooi streepje en je spoortje doet weer mee met de rest.
Geplaatst: 06.03.2010 - 13:04
door B-lennium
met je vinger kun je toch per spoor voelen of het warm wordt?
Geplaatst: 06.03.2010 - 23:06
door admiral
B-lennium schreef:met je vinger kun je toch per spoor voelen of het warm wordt?
Gewoon met het gezin in de regen gaan staan, vervolgens met zijn allen in de auto en dan rijden met de verwarming aan. Achterruit verwarming aan en je ziet vanzelf welke het niet doet. Maar voelen kan ook nooit geprobeert eigenlijk.
Geplaatst: 07.03.2010 - 09:32
door Oceanracer
Je kunt het eenvoudig controleren met een multimeter. Door de pennetjes wat te verplaatsen kun je ook vlot eventuele breuken traceren.
Geplaatst: 08.03.2010 - 18:16
door Madman
Hoi,
Dank voor jullie reacties! Weer wat bijgeleerd. Binnenkort wordt mijn 142 gespoten en wil dus zeker weten dat de verwarming het doet voor ik hem plaats.
Groet,
Mathieu.