Pagina 1 van 1
Hoog verbruik
Geplaatst: 23.03.2010 - 12:57
door SanMercury
Gegevens auto:
Volvo S80 T6 uit 1999.
Sinds 2 maanden verbruikt mijn auto merkbaar meer dan daarvoor. Was het eerst 1 op 7, nu 1 op 4. Nu heb ik de ETM al vervangen, dus die is prima. Nu lees ik vaker dat bij een T6 één van de lambdasonde's defect kunnen gaan. Maar ja, hoe kom je erachter welke dat is? Is dit uit te lezen bij de dealer? Zit er nog verschil in de sensoren?
Ik hoop dat het snel te verhelpen is, want zo kom ik niet ver op een tank :razz:
Geplaatst: 23.03.2010 - 19:40
door Marc O.
Ja, de dealer kan uitlezen welke sonde eventueel defect is, maar dan zou ook het lambdasonde lampje in het dashboard moeten gaan branden.
Bij mij (T6 van '98 ) is er onlangs eentje vervangen, waardoor het verbruik weliswaar iets gedaald is, maar niet zo heel extreem. Was (met defecte sonde en op LPG) iets onzuiniger dan 1 op 8, is nu iets zuiniger dan 1 op 8. Houd er rekening mee dat de uitlaat los moet om die sondes te vervangen. Mijn Volvo specialist kostte dat ongeveer 4 uur.
Ik zou eerder denken aan een kapotte LMM.
Geplaatst: 23.03.2010 - 19:54
door blue nautic
Sinds 2 maanden verbruikt mijn auto merkbaar meer dan daarvoor.
heeft het niet aan de buiten temperatuur gelegen ? bij mij was het verbruik ook hoger dan nu .
Geplaatst: 23.03.2010 - 20:13
door Marc O.
blue nautic schreef:Sinds 2 maanden verbruikt mijn auto merkbaar meer dan daarvoor.
heeft het niet aan de buiten temperatuur gelegen ? bij mij was het verbruik ook hoger dan nu .
Dat zal best wel iéts schelen, maar 1 op 4 is geen normaal verbruik in de winter (zelfs niet voor een T6).
Geplaatst: 26.03.2010 - 23:17
door steven460
Sleept er niet iets in de vorm van een 20 meter yacht achter je Volvo?
1 op 4, dan moeten toch alle stoppen doorslaan bij de pomp?
Mijn volgorde van mijn onderzoek zou zijn:
Kijken of die yacht er achter zit,
Kijken of je kofferbak vol ligt met verarmd uranium
LMM,
Lambda sensoren,
de rechtervoet,
benzinedruk,
injectoren,
eventueel Turbo, ETM
ben benieuwd wat het is!
edit: M.I. is het verschil tussen de twee sensoren dat de eerste voor het mengsel zelf is, en de tweede bepaald of de kat nog goed is.