Pagina 1 van 1

Van de bomen en het Volvo bos

Geplaatst: 13.01.2006 - 18:30
door Ben
Voor elke verkochte Volvo een nieuwe boom
Volvo bos blijft maar groeien
- Volvo verkopen 2005 bleven op peil in een dalende markt
- Voor elke verkochte Volvo wordt een boom geplant
- Bos groeit in 2006 naar 70.000 bomen
- Vanaf 2006 krijgt ook elke Volvo-koper een boom

Beesd, 13 januari 2006 – Met het verkoopsucces van Volvo in Nederland groeit ook het ‘Volvo Sleutelbos’ bij het Brabantse Nuenen en Mierlo gestaag door. In 2005 werden meer dan 19.000 bomen geplant, overeenkomstig het aantal verkochte Volvo’s in 2004. Ook dit jaar zal het bos weer groeien, nu met 18.800 bomen, want dat was het aantal verkochte Volvo’s in 2005. Maar daar houdt het niet op, want dit jaar start Volvo ook met het uitreiken van een echte boom aan elke koper van een nieuwe Volvo.

De realisatie van het Volvo Sleutelbos komt voort uit de belofte voor elke nieuwe Volvo een boom te planten, als gebaar richting het milieu. Het bos van Volvo wordt gerealiseerd in de Brabantse gemeenten Geldrop-Mierlo en Nuenen, als onderdeel van het bosplan Vaarle dat in opdracht van het Samenwerkings-verband Regio Eindhoven (SRE) wordt aangelegd om twee bestaande bosgebieden te verbinden. In 2006 wordt voor de vierde keer een groot aantal bomen geplant, waarmee het totaal aantal bomen in het bos dit jaar op circa 70.000 zal uitkomen.

Nu ook voor de Volvo-rijder een boom
Het planten van bomen is een uitvloeisel van Volvo’s hoofdsponsorschap van de Stichting Nationale Boomfeestdag. Deze stichting brengt kinderen en hun ouders op een positieve wijze in contact met de natuur met als doel dat ze zich daadwerkelijk gaan inzetten voor natuurbescherming. Elke koper van een nieuwe Volvo weet zich er van verzekerd dat Volvo voor zijn of haar aankoop iets terugdoet voor het milieu. Met ingang van 2006 gaat Volvo nog een stapje verder om dit duidelijk te maken: kopers van een nieuwe Volvo ontvangen bij aflevering van hun auto een boom. In een handzaam formaat weliswaar, maar wel een èchte boom: een Ginkgo Biloba, ofwel een bijzondere Japanse notenboom.

Geplaatst: 13.01.2006 - 18:38
door Ben
Oproepje dan maar:
Foto van je nieuwe Volvo én een van je nieuwe Bonsai boompje. :lol:

Geplaatst: 13.01.2006 - 22:20
door HANS144
En dan heb je hier een hele pagina over de verzorging van dat boompje als "Bonsai" plus heel veel foto's !!!!! :D :D



http://www.xs4all.nl/~kwanten/bonsai.htm

Geplaatst: 13.01.2006 - 22:26
door Jaap
Dat wordt uitkijken met de bladblazer,.... :shock: hele boom weg

Geplaatst: 13.01.2006 - 22:31
door Jaap
Kreeg er ook één toen ik hem nieuw kocht,.......heb nu steeds al dat volk in de tuin :lol:
Afbeelding

Geplaatst: 13.01.2006 - 22:34
door HANS144
Had je hem maar op tijd moeten snoeien en bij-knippen :D :D

Geplaatst: 13.01.2006 - 22:44
door Jaap
Dat zegt mijn vrouw ook altijd tegen mijn kapper

Geplaatst: 13.01.2006 - 22:58
door +++t blijft behelpen+++
Boom zou slecht zijn voor milieu

Van een verslaggever

UTRECHT - Bomen en gras zouden kunnen bijdragen aan het broeikaseffect op aarde, doordat ze het broeikasgas methaan uitstoten. Wetenschappers reageren verrast en geschokt op de ontdekking.

Van de totale jaarlijkse methaanuitstoot van 600 miljoen ton zouden levende planten tien tot dertig procent voor hun rekening nemen. Tot nog toe gingen wetenschappers ervan uit dat methaan alleen ontstond in een zuurstofloze omgeving, zoals in moerassen en rijstvelden.

Onderzoekers van het Max Planck Instituut in het Duitse Heidelberg hebben de verrassende methaanproductie van groene planten vastgesteld. Zij publiceerden daarover gisteren in het wetenschappelijk tijdschrift Nature. De onderzoekers stonden onder leiding van T. Röckmann, sinds een halfjaar hoogleraar in de chemie van de atmosfeer aan de Universiteit Utrecht.

Na kooldioxide (CO2) is methaan het belangrijkste broeikasgas, dat tot gevolg heeft dat de aarde aan het opwarmen is. Planten dragen hier niet aan bij, stelt Röckmann, want zij hebben altijd al methaan geproduceerd. Maar de methaanproductie van planten kan de door mensen veroorzaakte opwarming waarschijnlijk wel in de hand werken. Planten gaan namelijk meer methaan uitstoten als het warmer wordt, vermoeden de wetenschappers.

Röckmanns bevindingen geven antwoorden op een aantal openstaande vragen. Zo bleek de uitstoot van methaan tussen 1990 en 2000 met 20 miljoen per jaar te zijn gedaald. Dit kan nu toegeschreven worden aan de grootschalige ontbossing. Ook voor onverwachte methaanwolken boven regenwouden is nu een verklaring. Twee derde van de methaanuitstoot komt uit de tropen.

''Dit past niet in het plaatje,'' reageert plantkundige Jan Verhagen van het Plant Research Institute van de Wageningse Universiteit op de publicatie. Verhagen is vooral 'geschrokken van de hoeveelheid methaan die is gemeten'.

Volgens hem duidt de Duitse ontdekking erop dat biologen de 'koolstofcyclus', waarbij koolstof uit de atmosfeer in de vorm van kooldioxide door planten wordt omgezet in moleculen die hen helpen te groeien, nog niet helemaal begrijpen. ''Wellicht bevat die cyclus een element waarbij methaan kan worden gevormd en waarvan wij nog niet op de hoogte waren.''

Verhagen zegt zich moeilijk te kunnen voorstellen dat de methaanproductie door planten over het hoofd is gezien, juist omdat de gevolgen zo ingrijpend groot kunnen zijn. Hij wijst erop dat de bijdrage van bossen aan klimaatbeheersing wel eens zou kunnen tegenvallen.

Bossen nemen het broeikasgas kooldioxide (CO2) op. Landen die bossen aanplanten, hoeven volgens het Kyoto-protocol minder te doen aan de uitstoot van CO2. Maar nu blijkt dat bossen ook bijdragen aan de opwarming, kunnen deze afspraken wel eens anders uitpakken, denkt Verhagen.

Geplaatst: 13.01.2006 - 22:58
door +++t blijft behelpen+++
Kappen maar weer! zou ik zo zeggen


:lol: :lol:

Geplaatst: 13.01.2006 - 23:01
door Jaap
Zucht,......dit zal wel over dieselbomen gaan.
ZE moeten LPG voor bomen goedkoper maken.

Geplaatst: 14.01.2006 - 11:36
door Battlecruiser
Oftewel: "milieudeskundigen" zijn geen deskundigen maar gelovigen, een nieuwe secte dus.