Pagina 1 van 1
Rti samen met iPhone
Geplaatst: 08.05.2010 - 17:10
door steven_a
Hallo,
heeft er iemand ervaring met de koppeling van een iPhone aan een rti scherm met het oog op TomTom navigatie. Eventueel het gebruik van een extra gps antenne om de iPhone een betere ontvangst te geven?
Of toch maar beter een Garmin GVN53 of VDO 5200 aanschaffen?
Geplaatst: 20.05.2010 - 18:55
door bertvdboon
Hah dit is exact mijn plan.
Ben er nog niet verder mee gegaan, maar wat je zeker nodig hebt is het volgende:
Een gejailbreakte iphone. met de screensplittr app. (om beeld van je phone uit te zenden)
Een rti scherm/breakinbox. (voor het beeld. duhh)
En een videokabel voor de iphone.
Ikzelf heb er ook nog een 12 v usb oplader bij gekocht. Die heb ik opengewerkt en de bedrading aan de sigarettenaansteker gemaakt in de middenconsole.
Daar kan de usb van de videokabel in. (om te laden tijdens navigeren)
Dan heb ik de gele video stekker van de kabel in de breakinbox zitten met een los knopje om de breakinbox te activeren. Als je dan de screensplittr app gebruikt en met tomtom navigeerd kun je het beeld op je rti scherm zien.
Je mist aan de onderkant van je scherm wel een stuk beeld omdat de resolutie van de iphone en de rti niet overeen komen..
Het geluid van je iphone is een ander verhaal. Als je tomtom een stukkie wil spreken zul je dat enkel uit je telefoonspeaker horen. Een mutebox werkt niet omdat deze een signaal doorkrijgt van de geluidsbron en daarmee de radio zal muten. Dit signaal geeft de iphone niet uit..
Dat is dus wel een nadeel.. Verder werkt het geheel wel mooi hoor.
En met de ontvangst van mijn iphone 3gs in de middenconsole heb ik geen klagen. Soms wel even een moment van geen, signaal maar over het algemeen zeer goed bereik.
Geplaatst: 21.05.2010 - 11:29
door Hans
Als mijn iPhone op de IMIV is aangesloten (iPod functie) komt het geluid van bijvoorbeel een sms ook keurig door alle speakers. Misschien een manier om je TomTom ook het geluid door de speakers te laten geven.
Geplaatst: 21.05.2010 - 22:20
door bertvdboon
Imiv kan ja, maar dan heb je geen radio aan. Als je de imiv gebruikt moet je die op de tv stand hebben om beeld te hebben. Dan heb je daarmee direct geluid. Alleen op het tv kanaal hoor je niks meer dan je iPhone. Dus tijdens navigeren heb je dan geen radio.. Dat vond ik best een nadeel.
Geplaatst: 22.03.2011 - 11:52
door sju_art
Ideaal toch, navigeren en ondertussen je MP3's vanaf de iphone afspelen met IMIV kwaliteit.
Ik heb een hekel aan radio, dus ik ben helemaal content met de hudige mogelijkheden.