Pagina 1 van 1

piepende koppeling en flink roeten bij acceleratie V70d 1999

Geplaatst: 21.01.2006 - 22:59
door JER
Hallo allemaal,

Na een 940 sedan 2 liter op gas die niet stuk te krijgen was, maar zeer traaaaag (vooral bergopwaards met caravan) hebben wij ons gezin vorig voorjaar getracteerd op een V70 diesel uit 1999. Wat een feest, wat een kracht... en ruimte!
Na zo'n 25.000 kms en een jaar ervaring een tweetal vragen. De koppeling giert, piept (?) soms bij het aangrijpen bij het wegrijden bij koude motor. Duid dit op (ernstige)slijtage of gewoon een ochtendhumeurtje?
En vraag 2, bij flink accelereren rookt de auto een zwaar sigaartje. Eigenlijk om je een beetje voor te schamen. Bij inhalen of bij het invoegen. Idem bij het trekken van de caravan. Nieuwe moderne dieselolie (die minder zou roken) helpt niks.
Suggesties om dit te verminderen? Wij houden ons aanbevolen,


JER

Geplaatst: 23.01.2006 - 09:11
door Noud
JER,

Te veel roet is niet goed. Hoeveel olie verbruikt ie ? Het kan zijn dat er ergens olie bij je diesel-mengsel komt.

Een andere oorzaak kan zitten in niet het niet goed verbranden van het brandstof mengsel, maar ik vermoed dat het motormanagement daar een stokje voor zou steken (noodloop ?)

Ik zou bij de volgende beurt zeker vermelden dat je vind dat ie ernstig roet. Het kan onschuldig zijn, maar het kan zeker ook het einde van je motor inluiden.

suc6,
-Noud

Geplaatst: 23.01.2006 - 21:30
door JER
Dag Noud,
dank voor het meedenken! ik ga eens even jou puntjes na.
Eigenlijk geen olieverbruik te constateren. Ik peil regelmatig, maar het peil zakt niet of nauwelijks en de koelvloeistof is schoon. ook geen lekkerij oid.
De garage (waar ik overigens best tevreden over ben) meldt me dat het roeten normaal is. wellicht lijkt t veel, maar ik kan het duidelijk zien in de buitenspiegel, zeker bij trekken in de 2e versnelling. Ben er gewoon niet gerust op, en het lijkt aso vind ik.

over anderhalve maand moet er een nieuwe APK op, + grote beurt. Dan moet er ook een meting verricht worden, maar es afwachten.

Overigens, ik heb geen melding gekregen van noodloop, maar weet ook niet hoe ik dat moet herkennen.... want vooral je opmerking over het einde van een motor is niet aanlokkelijk..... zit net nieuwe waterpomp en distributie in 30.000 kms geleden.

tot zover,

JER

Geplaatst: 24.01.2006 - 13:50
door Noud
Hmm als het olieverbruik ok is dan sluit je al veel echt enge dingen uit.

Ik zie, svonds in de lichtbundels van achteropkomend verkeer, bij mijn s70 ook wel roet als ik doortrap (in 2 en 3 boven de 3000 toeren). Overdag zie ik het eigenlijk niet.

Ik verwacht dat als de motor op noodloop zou overgaan dat dan je motormanagement lampje in elk geval aangaat. (kan iemand dat bevestigen ?)

Zoals gezegd, het kan ook onschuldig zijn :P. In mijn vorige auto kon ik met een roetgordijn kwaadwillende achtervolgers, of bumperklevers, afschudden. (terug naar vier, even vol gas en weer naar 5 *walm*). En die kwam zonder problemen door de keuring.

-Noud

Geplaatst: 24.01.2006 - 18:33
door roever
Ben je een rustige rijder?

Kan namelijk dat je de uitlaat vol hebt zitten met roet omdat je niet veel hoogtoerig rijdt, en dat allemaal die roet er dan uitkomt als je een keer wat harder acceleert.

Geplaatst: 24.01.2006 - 19:10
door JER
Dat zie ik nou ook Noud, die pluimen als je doortrekt boven de 3000 toeren. tis vooral bij het invoegen en snel nog door het oranje licht rijden. De auto's die dan staan wachten zitten in mijn dampen zeg maar (bah! zou ik zelf denken).
Overdag zie je het niet zoveel, maar bij achterliggers met licht of in de zon zie je het echt wel! Ik rij niet echt fel, wel stevig door. Dagelijks 140 - 145 kms p/u op de snelweg (20 kms) dat kan nog, want ze staan in de noordkop op de a7 bijna nooit te flitsen!!

Dus Roever, een beetje gemiddelde rijder denk ik. Alleen bij een stevig achtergrondmuziekje rij je ongemerkt wel eens langer door in de versnellingen, maar normaal meestal bij 2500 - 3000 toeren wel in de volgende versnelling.

ik geloof dat ik mag concluderen dat t redelijk normaal is. Ik zie het alleen bij andere auto's gewoon minder. Ik bedoel andere dieselauto's. Mijn schoonvader rijdt een Espace (diesel), die roet echt veel minder en is ook uit 1999. Heeft alleen wel minder kms gereden. Net 200.000, terwijl de volvo al bijna op 3 ton staat.

Geplaatst: 25.01.2006 - 09:41
door Noud
Om dat soort 'walm' zou ik me inderdaad niet te druk maken. Ik dacht dat je continue roet zag als je een constante snelheid rijdt. Bij optrekken en doortrekken blaas je roet los zoals roever al opmerkte.

Ik rij vrij rustig, 100-130, en lange stukken (~300km per dag), Veel harder gaat vaak niet vanwege de drukte.

en de kms zijn erg vergelijkbaar met die van mij, die overigens overmorgen bij de dealer staat voor een beurt .. krijgt ie weer nieuwe sapjes :)

re

Geplaatst: 25.01.2006 - 14:08
door Ramon&Ramon
Is de pompriem ook vervangen dan?
staat hij wel op tijd?
uitlezen dus maar..
mail maar even..........

Geplaatst: 26.01.2006 - 19:42
door JER
Hallo Ramon,
Of de pompriem vervangen is weet ik niet, zal het eens vragen. Wat voor functie heeft die, een pompriem?
en of die op tijd staat weet ik al geheel niet, wat voor symptonen heeft ie dan?
Ook stevig roken?

enne, weet iemand waarom de koppeling bij het aangrijpen bij koude motor af en toe giert? Einde koppeling, of ochtendhumeur?

tot zover, weer dank!


JER

Geplaatst: 07.02.2006 - 22:00
door Reint
Ik zou ook inderdaat het probleem bij de pomp zoeken, jouw verhaal lezend doet mij denken aan een overmaat aan diesel die ingespoten wordt waardoor hij niet mooi verbrand. Het kan ook zo zijn dat je inspuiting niet helemaal knap meer is waardoor de diesel niet mooi verneveld in de cilinder komt, maar in beide gevallen geen probleem voor je motor hoor, beetje extra diesel smeert best!!!

Wat betreft je koppeling, ik weet niet wat voor een koppeling er in en v 70 ligt, maar misschien is het er eentje in een bad van olie, de koude dikke olie kan dan het gieren veroorzaken, Ik heb dit trouwens eerder gehoord bij een 850

__________
V 40 D

Geplaatst: 07.02.2006 - 22:14
door Marc O.
Reint schreef:beetje extra diesel smeert best!!!
V 40 D
Ik zou niet teveel vertrouwen op de smerende eigenschappen van diesel. Volgens mij bestaan die nl. niet :?