Pagina 1 van 1
turbo
Geplaatst: 10.06.2010 - 16:49
door De Fryske Volvo Rider
Beste mensen,
aangestoken door enkele medegebruikers heb ik het plan opgevat om een turbo op mn b20 a te bouwen, of in iedergeval een haalbaarheidsonderzoekje te doen.
Op de foto's van mede forum gebruikers zie ik dat de meeste turbo projecten werken met een injectie, die van mij is een carberatie moter.
ik heb nog een 1 solex carb liggen zo'n dubbele van 40 mm, kan ik die hier voor gebruiken?
verder watvoor turbo ben je nodig, helaas imv studie kan ik geen monsterbedragen uitgeven.
ik ben benieuwd
Groetn
Geplaatst: 10.06.2010 - 16:52
door Frederik Welvaert
ik heb hier onlangs nog een topic zien passeren van iemand die een B20A had en daar een turbo opgebouwd had. Ging zowel op benzine als op lpg, zal het even zoeken
edit (30 seconden later :p)
http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php?t=18987
Geplaatst: 10.06.2010 - 17:07
door De Fryske Volvo Rider
sorry had ffe beter moeten zoeken ,
bedankt voor je reactie
Geplaatst: 10.06.2010 - 18:38
door bart1111111112
Het is haalbaar(als je handig ben en kan lassen)maar veel werk.
De kosten vallen ook wel mee,mij kosten het +- 350 euro turbo 75 euro,ic 60euro,gasmengstuk 35euro,de rest is bouw materiaal.
Alles 2 de hands natuurlijk.
je solex carb kun je ombouw.
toch kun je beter meer geld uitgeven en voor een injectie systeem gaan,werkt gewoon beter.
Geplaatst: 10.06.2010 - 21:48
door De Fryske Volvo Rider
dat injectie inbouwen hoeveel kost dat?, toevallig heb nog een injectie computer + kabel liggen en electrische benzinepomp heb ik ook nog
Geplaatst: 10.06.2010 - 22:12
door B-lennium
over welke injectie computer hebben we het hier? als de computer een labda sensor heeft dan kun je die misschien inbouwen. de LH2.2 systemen kunnen een nieuwe/andere motor 'leren'
als je een D-jet systeem bedoeld dan zou ik die niet inbouwen als ik jouw was. de D-jet kan niet omgaan met turbo druk, megasquirt is dan een betere oplossing.
Geplaatst: 11.06.2010 - 11:06
door ferdy
Voordat je een turbo project begint zou ik je aanraden om je even te verdiepen. Speel bijvoorbeeld even op deze site
http://www.squirrelpf.com/turbocalc/ind ... l_1=89&vol
verder als je goed zoekt vind je genoeg b20A turbo projecten op
http://www.youtube.com en
http://forum.savarturbo.se/
groet en suces!