Pagina 1 van 1
Ruitensproeier werkt niet goed....
Geplaatst: 03.07.2010 - 16:26
door VolvoRob
Mijn ruitensproeier-nippels lopen niet goed door. Heb hier nog nooit last van gehad. Doorprikken met een naald heeft weinig tot geen effect. Pompje levert voldoende water aan. Bij voorbaat dank voor tips.
Geplaatst: 03.07.2010 - 17:09
door toedeledoki
Bij mij kwam het door het vervangen van de sirene (alarm). Slangetje was knel komen te zitten :oops: . En dat duurt even voordat je daarachter bent. Heb ervoor het reservoir uitgebouwd en omgespoeld. Toen voor het terugbouwen alles getest en het werkte. Na het terugbouwen wéér geen water :-x . Alles weer uitgebouwd en vervolgens stap voor stap getest (met een acculader op het motortje) na aandraaien van elk boutje. Zo kwam ik erachter dat het slangetje werd dichtgedrukt.
Geplaatst: 03.07.2010 - 18:22
door VolvoRob
Dank voor de tip Toedeledoki. Bij mij komt er echter water uit de nippels op de voorklep. Druk is goed, alleen het verspreid niet goed over de ruit. Ik woon bij het bos, veel bomen hier om ons plekje heen. Daar komt rond deze tijd veel vuil vanaf (pollen en plakkerig vocht) en ik neem aan dat dat er ingeslopen is.
Geplaatst: 03.07.2010 - 18:32
door volvo-jan
de nippels uit de motorkap wippen en even met een luchtspuitje doorblazen
Geplaatst: 03.07.2010 - 21:40
door VolvoRob
@Volvo-jan: is dat makkelijk, dat uit de motorkap wippen? Ik wil beschadigingen aan de lak voorkomen..... Tips zijn welkom.
Geplaatst: 03.07.2010 - 21:45
door V70/2.4D/2003
Da's best eenvoudig. Kijk even hoe de slangetjes lopen, de nippels hoeven niet per se van de kap. Gewoon even een paar stevige Bar's er doorheen jagen in combinatie met het naaldenprikwerk in de nippels. Kan ook kalkaanslag zijn, in dat geval een badje van schoonmaakazijn voor de nippels maar, zo ver is het nog niet. Zet er eerst maar eens een portie luchtdruk op de zaak lekker door te blazen en kijk dan eens weer.
Geplaatst: 03.07.2010 - 22:47
door volvo-jan
je kan onder de motorkap dat isolatiespul mischien loshalen en dan de slangetjes eraf halen, dan kunnen de sproeikopjes wel blijven zitten.
anders een klein schroevendraaiertje onder het sproeikopje doen en voorzichtig loshalen ze zitten meestal geklikt
Geplaatst: 04.07.2010 - 19:27
door VolvoRob
Dank allemaal voor de tips. Het gaat goedkomen!
Geplaatst: 04.07.2010 - 21:50
door toedeledoki
Doe, als je met lucht gaat spelen, wel voorzichtig. Er zit onderweg
minimaal één terugslagklepje in de slangetjes. Dus wel in de richting van de waterstroom blazen.
Geplaatst: 06.07.2010 - 12:06
door VolvoRob
Heb even mijn Volvo-specalist er naar laten kijken. Conclusie: sproeierpompje levert niet genoeg vermogen. Wordt dus vervangen.....