Pagina 1 van 1

airco hapert v70 2001

Geplaatst: 04.08.2010 - 16:46
door sinker
Ben op vakantie en airco werkt slecht.
Voor vakantie afgevult en geserviced.
Probleem lijkt mogelijk te zitten in electromagnetische schakeling.

Pomp lijkt zeer onregelmatig aan en af te slaan. Op gegeven moment als auto warm is stopt airco geheel. Indien ik deze dan uitzet en na een kwartier weer aanzet werkt hij weereen tijdje.

Airco kwam na vullen ook al niet volledig op temperatuur 10 a 11 graden.
Vraag iemand suggesties? Waar zit deze schakeling en is deze af te stellen? (ringen toevoegen) Eenvoudig te doen (heb gereedschap bij me) of beter wachetn tot in NL?
Kan het eventueel ook in de sensor of electronica zitten?
Is e.e.a. uit te lezen?

Graag suggesties want is erg warm hier in kroatie.

vr gr
Peter

Geplaatst: 04.08.2010 - 17:36
door Jeen01
ARKO

Geplaatst: 04.08.2010 - 18:29
door GerbenBokma
Hallo Sinker,

Hetzelfde probleem had ik ook bij mijn S80, het probleem zat in een temperatuur sensor. Deze zit bij een S80 ongeveer 20 cm recht boven het gaspedaal. Je kunt het als volgt controleren of deze sensor stuk is: Als de metalen airco leidingen die vanuit de motor ruimte wit worden van de vorst, dan bevriest de installatie en stopt de airco werking. Als je de airco dan uit zet tijdens het rijden en na 10 minuten weer aan, dan doet hij het weer een tijdje tot hij weer bevriest etc.

Als deze sensor goed is, dan schakelt de airco pomp veelvuldig. De sensor is gemakkelijk te vervangen, en kost ongeveer 40 euro. De onderdeel code is 30665118.

Daarnaast kan de speling van de elektromagnetisch koppeling van de aircopomp te groot zijn, deze moet liggen tussen 0.3–0.5 mm. Deze kan door het wegnemen van vulringen ingesteld worden. Bij mijn S80 is er slechts 5 cm ruimte tussen het chassis en de aircopomp en heb ik een tooltje gemaakt om toch in deze geringe ruimte de pully eraf te krijgen.

Groeten,
Gerben

Geplaatst: 04.08.2010 - 19:14
door Oceanracer
Gebruik maar even de zoekfunctie op "luchtspleet" of "magneetkoppeling". Je komt dan vast de truck met de tire-rap tegen.

Geplaatst: 04.08.2010 - 19:15
door Oceanracer
Gebruik maar even de zoekfunctie op "luchtspleet" of "magneetkoppeling". Je komt dan vast de truck met de tieraps tegen.

Geplaatst: 05.08.2010 - 09:28
door Rob2u
Oceanracer schreef:Je komt dan vast de truck met de tieraps tegen.
Zit die hele truck dan vol met tieraps? :D
Ik ken wel een truc met de tie-wraps http://nl.wikipedia.org/wiki/Tie-wrap ........

Geplaatst: 05.08.2010 - 13:31
door Oceanracer
Automatische spellingscontrolefunctie is niet altijd een succes, dat blijkt maar weer. Zie hier voor de truc zonder tieraps.

Geplaatst: 06.08.2010 - 15:38
door sinker
Bedankt voor de tips.
Hier nu veel regen en onweer (ieder nadeel heb z'n voordeel).
Ga het verder thuis oplossen.
Eeen vraagje nog in de tie wrap link wordt verwezen naar fotos met pijlen.
Hoe open ik die foto's?

Nogmaals bedankt.

vr gr
Peter

Geplaatst: 22.08.2010 - 00:01
door RGiezen
Ik heb zo ongeveer t zelfde probleem. Vorige week met een graad of 22 door Frankrijk gereden. Binnentemp op 20/21 staan. Uiteindelijk vochtige warme lucht in de auto. Nu buiten >30C dus behoefte aan airco, stopt ie er met een paar minuten mee.

Is mijn veronderstelling dat t systeem dan harder gaat werken en dus eerder bevriest een juiste? Ga t uiteraard morgen even bekijken, zeker weten dat t weer gebeurd.

O, 3 weken terug systeem helemaal afgevuld etc....

Geplaatst: 22.08.2010 - 08:08
door Oceanracer
Gezien het feit dat je de airco hebt laten vullen, is een lekkage niet uit te sluiten. Je hebt hem immers niet voor niets laten (bij)vullen. Het kan natuurlijk dat nu drie weken later er te weinig koudemiddel aanwezig is.

Wanneer bij hoge buitentemperaturen de airco uitvalt en je hem (na het even uitzetten met de AC-knop) weer kunt inschakelen waarbij hij na een tijdje weer uitschakelt is het in de meeste gevallen een te grote luchtspleet in de magneetkoppeling.

Rest wel de vraag waarom hij er op de heenreis al bij 21 graden mee ophield...