Pagina 1 van 1

Ander stuur

Geplaatst: 15.10.2010 - 16:11
door PR.2000
Beste forum-genoten.

In mijn S80 (2007) zit een prachtig licht-beige interieur. Alleen het stuurwiel is zwart. Graag wil ik het zwarte stuur vervangen voor een licht-beige exemplaar. Dat zou € 370,- kosten volgens mijn Volvo-garage. Vond ik een prima prijs.

Gisteren wilde ik tot aanschaf overgaan, kreeg ik ineens de vraag "... en de airbag ook?" De airbag in het midden van het stuur blijkt een apart onderdeel te zijn, kosten € 660,- extra. Ofwel, een compleet nieuw stuurwiel kost ruim 1000 euro, veel te duur dus :-x .

Enkele vragen hierover:
- Heeft iemand ervaring met stuurwiel vervangen?
- Zijn er wellicht nog andere mogelijkheden?
- Zou het interessant zijn om in het 'sloopcircuit' te gaan zoeken?
- Weet iemand adressen hiervoor?
- Wil er misschien iemand ruilen????

Alvast bedankt. Groet PR Roosendaal

Geplaatst: 15.10.2010 - 16:43
door Morgenstond
Ik kan het mis hebben, maar ik dacht dat de airbag gewoon overgezet kan worden. In het sloopcircuit zou ik zeker zoeken, maar geen idee of je (direct) succes zult hebben. Denk hierbij aan namen als Boy Geenacker (Nijmegen), Auto Rima (Druten) en Elferink (Enter).

Geplaatst: 15.10.2010 - 16:44
door FrankS60
Het zou zeker interessant zijn om in het sloopcircuit te gaan zoeken, Auto Rima of dat soort zaken zijn waarschijnlijk ook geïnteresseerd in een eventuele ruil+bijbetaling omdat ze er ook wel weer vanaf komen. Dat nog afgezien van het feit dat ze ook een stuk goedkoper zijn dan de dealer.

Is het centerdeel van het stuur niet te splitsen van de airbag?

Geplaatst: 15.10.2010 - 16:44
door Koosvm
De airbag moet volgens mij alleen vervangen worden als je van een 3-spaaks (hout ofzo) naar een 4 spaaks stuur gaat, of andersom. Anders kan ie gewoon overgezet worden.

Geplaatst: 15.10.2010 - 17:05
door Discovery
Bij www.elferink.nl hebben ze een stuur voor een s80 uit 2007, er staat alleen geen kleur bij.

Geplaatst: 15.10.2010 - 17:10
door PR.2000
De airbag zit vast aan de kap, die je ziet midden in het stuur (claxon). Als je die wilt vervangen voor een andere kleur, moet dus de hele airbag vervangen worden.

Geplaatst: 15.10.2010 - 17:13
door Morgenstond
PR.2000 schreef:De airbag zit vast aan de kap, die je ziet midden in het stuur (claxon). Als je die wilt vervangen voor een andere kleur, moet dus de hele airbag vervangen worden.
In dat geval zou ik zeker een aantal in Volvo gespecialiseerde autodemontagebedrijvenin gaan bellen.