Pagina 1 van 3

Canarische 145'er goes Dutch

Geplaatst: 13.11.2010 - 20:17
door De Canarier 145 dl
Mede liefhebbers,

Zo, terug van weggeweest!

Eindelijk is het dan zover, de 145 (1971) die ik een jaar geleden gekocht heb op de Canarische eilanden (Fuerteventura) komt naar Nederland!

Aanstaande woensdag vlieg ik samen met een maat vanaf Brussel naar Puerto del Rosario. Daar staat de auto nu al meer dan een half jaar stil te wachten op deze trip!

Krijgt hij nog even en kleine beurt daar en dan gaan we per boot naar Gran Canaria en vervolgens de boot naar Porimao (Portugal). Vandaaruit rijden we rustig naar boven.

Iemand nog advies of tips?

Alvast bedankt!

Geplaatst: 13.11.2010 - 20:21
door Hans oet Twent
Creditcard meenemen........ EN veel plezier hebben.

Geplaatst: 13.11.2010 - 20:22
door Grijze144
Ik ben vorig jaar van Portimao naar NL gereden, is vooral een kwestie van gasgeven.

Geplaatst: 13.11.2010 - 20:22
door De Canarier 145 dl
Haha, Check!

Lid zijn van ANWB...incl vervangend vervoer! Check!

Geplaatst: 13.11.2010 - 20:24
door De Canarier 145 dl
@ Grijze,

Nog "must see" tips?

Geplaatst: 13.11.2010 - 20:36
door Grijze144
Baskenland is wel een gaaf wegenland, met snelwegen waarvan de ene baan 50 meter hoger ligt dan de ander, of aan de andere kant vd vallei. De E80-E5 was dat geloof ik. We gingen zo min mogelijk over tolwegen natuurlijk.

De Landes daarna zijn ongelofelijk saaie km's.

Tot Guarda in Pt gebleven, langs Evora en Castelo Branco, veel kale heuvels met kurkeiken tot de horizon en heel soms een dorpje met witte huizen.

Geplaatst: 14.11.2010 - 08:04
door V70/2.4D/2003
Een megadoos pillen tegen zeeziekte meenemen. Tussen de Islas Canarias en Portugal zijn de golfjes van dien aard dat je zeker te weten gaat :pukeleft: aan bakboord of :pukeright: aan stuurboord.

Goede reis gewenst :twisted:

Geplaatst: 15.11.2010 - 08:02
door laptoprob
Alle stukjes ontsteking als reserve onderdeel meenemen. Bobine, kabels, verdelerkap en rotor, condensators, bougies. Is niet groot of heel zwaar maar mogelijk wel erg belangrijk.

Geplaatst: 15.11.2010 - 08:26
door Paul
Maar wat voor een kentekenplaat ga je het stuk rijden?

Geplaatst: 15.11.2010 - 10:16
door De Canarier 145 dl
Er zit een Canarisch kenteken op. Ik heb contact opgenomen met VDC Groep B.V. en hij is nu voor 2*2 weken verzekerd bij hun.

Vanwaar deze vraag?

Geplaatst: 15.11.2010 - 11:30
door 945i
Waarschijnlijk om de tip te geven waar je zelf al op gekomen bent.. ;)
Goeie reis, een leuke onderneming!
(kijk wel even alle vloeistoffen na voordat je vertrekt)

Geplaatst: 15.11.2010 - 12:57
door Paul
Nou ik vroeg me af hoe de ANWB een spaanse auto kan verzekeren voor pech. Vandaar.

Geplaatst: 15.11.2010 - 13:03
door Grijze144
Onderdelen: membraan Stromberg/benzineslangetje SU, bovenste koelwaterslang, klepstelboutje, remvl.st., jerrycan.
Gereedschap om alles op zijn plek te krijgen. Betere krik dan het standaard geval. Kruissleutel. Wielblokken. Touw. Mes. Startkabels.
Oranje hesjes, pleisters en driehoeken die her en der verplicht zijn.

Geplaatst: 15.11.2010 - 13:53
door De Canarier 145 dl
ANWB doet niet aan zulke verzekeringen. Vandaar ook deze keus naar enig speurwerk.

Verder heb ik nog een aantal bakken aan onderdelen achterin liggen (Incl compleet motorblok met cabberateur) Gereedschap koop ik daar nog. Zat te denken aan een goede dop-ratelset aangezien ik deze ook nog niet heb.

Ga samen met een maat en die zei ook dat touw handig was en shorbanden konden ook goed van pas komen. Ducktape doet ook altijd wonderen. Verder heb ik bougies, oliefilter (daar nog olie verversen), flotter (is kapot op moment), rev. set hoofdremcil. en 2 doosjes met zekeringen bij me.

Owjah hesjes liggen ook achterin en gevarendriehoek was ook al aanwezig. Zit nog in oude orginele kartonnen hoesjes uit jaren 70!!!
Is het niet Fantastisch.
Kruissleutel: Check!
Die oude krik zit er nog bij. Zo'n grote pijp met dat pootje aan de zijkant!!??

Plezier maken is wat bovenaan de lijst staat! Hoop dat we weinig problemen zullen krijgen, vingers crossed!!!

Morgen met de trein naar Brussel en overmorgen met vliegtuig!!!

We hebben er zin in! :D

Geplaatst: 15.11.2010 - 13:57
door Hans oet Twent
Hou ons wel op de hoogte met foto's enz enz. Laptop en zoals ik al aangaf creditcard mee, en je komt een heel eind hoor!

Geplaatst: 15.11.2010 - 14:15
door De Canarier 145 dl
Jah ga ik zeker doen! Gaat grote camera mee maar hierdoor gaat het niet lukken om nog een laptop mee te nemen. Vlieg met RyanAir...beperkte bagage enz.

Desnoods komt er een fotoverslagje achteraf!

Geplaatst: 15.11.2010 - 16:20
door Grijze144
99% van de bouten en moeren zijn inch maten, in geval je gereedschap gaat kopen. Uitzonderingen bevinden zich op/aan Bosch onderdelen. Metrisch is dat wel te benaderen maar een maat als 3/8 (10.5 mm) en 11/16 (17.5 mm) lukt echt niet.
Verder komen 7/16 1/2 9/16 5/8 3/4 en 7/8 veel voor.

Een voelermaatje voor puntjes en klepspeling is ook handig. Maar je mag aannemen dat er niks gebeurd waardoor je niet thuis kan komen, het is een Volvo.

Geplaatst: 15.11.2010 - 16:58
door gsx750r
De Canarier 145 dl schreef:Er zit een Canarisch kenteken op. Ik heb contact opgenomen met VDC Groep B.V. en hij is nu voor 2*2 weken verzekerd bij hun.

Vanwaar deze vraag?
Of je nog ingezetene bent van Nederland weet ik niet maar vergeet niet dat als dat wél zo is, je nog geen meter met een buitenlands gekentekende auto in Nederland mag rijden !

Wél bestaat de mogelijkheid om 1x per kalenderjaar een ontheffing te krijgen voor een aaneengesloten periode van 14 dagen.

Je kunt die via internet op de site van de Belastingdienst aanvragen.

Rob

Geplaatst: 15.11.2010 - 17:19
door Grijze144
Citaat: "Rijdt u in een in het buitenland gehuurd, geleend of geleaset motorrijtuig dat is geregistreerd buiten Nederland maximaal 2 weken op de Nederlandse weg? Dan is vrijstelling van bpm en mrb mogelijk."

Dus dat geldt jammergenoeg niet voor een voertuig wat op je eigen naam staat.
Maar je krijgt één keer een 'informatieformulier buitenlandse kentekens', dus je komt er ws. wel mee weg. De Douane doet dat, die moet je indien mogelijk even ontwijken.

Geplaatst: 15.11.2010 - 19:05
door gsx750r
Grijze144 schreef:Citaat: "Rijdt u in een in het buitenland gehuurd, geleend of geleaset motorrijtuig dat is geregistreerd buiten Nederland maximaal 2 weken op de Nederlandse weg? Dan is vrijstelling van bpm en mrb mogelijk."

Dus dat geldt jammer genoeg niet voor een voertuig wat op je eigen naam staat.
Maar je krijgt één keer een 'informatieformulier buitenlandse kentekens', dus je komt er ws. wel mee weg. De Douane doet dat, die moet je indien mogelijk even ontwijken.
Ja dat citaat van de Belastingdienst is op zich juist maar indien hij géén ingezetene van de Canarische Eilanden is zal het voertuig hoogstwaarschijnlijk niet op zijn naam staan. De Canarische eilanden behoren tot Spanje en in Spanje kun je uitsluitend een voertuig tenaamstellen als je ingezetene bent !

Het Informatieformulier buitenlandse kentekens ken ik ook. Als je dat uitgereikt krijgt, word je in de gelegenheid om uiterlijk op de dag volgend op de constatering het motorrijtuig buiten Nederland te brengen !

Maar word je wéér betrapt dan is herstelling niet mogelijk !

Rob