Pagina 1 van 6

Winterbanden verplicht in Duitsland

Geplaatst: 26.11.2010 - 14:44
door Peter-V50
TeleTekst meldt dat er nu een echte winterbandenplicht komt in Duitsland. Het is maar dat u het weet!

Geplaatst: 26.11.2010 - 14:46
door Peter-V50
Bron:

Geplaatst: 26.11.2010 - 14:49
door 945i
Hartstikke goed, hebben ze er ook bij gezegd wat winterbanden zijn dit keer?

Geplaatst: 26.11.2010 - 14:50
door Ramon&Ramon
Daar hanteren ze in ieder geval andere bekeuringen dan hier!:)

Geplaatst: 26.11.2010 - 14:50
door Ramon&Ramon
945i schreef:Hartstikke goed, hebben ze er ook bij gezegd wat winterbanden zijn dit keer?


Ronde zwarte denk ik:)

Geplaatst: 26.11.2010 - 14:57
door Peter-V50

Geplaatst: 26.11.2010 - 15:03
door 945i
Aha, dus all-weather mag ook en sommige zomerbanden ook.. :D

Geplaatst: 26.11.2010 - 15:08
door Hans oet Twent
@945i
Mits het logootje van het sneeuwvlokje en het bergje op de band staat! Otherwise dus niet!

Geplaatst: 26.11.2010 - 15:11
door 945i
Ik heb het stuk nog niet gelezen, ben met 10 dingen bezig... Later..;)

Geplaatst: 26.11.2010 - 15:47
door gsx750r
Uit de link van Peter-V50

Jetzt wird die Straßenverkehrsordnung so geändert, dass Kraftfahrzeuge – also auch Motorräder – bei Glatteis, Schneeglätte, Schneematsch und Eis- oder Reifglätte nur noch mit eindeutig markierten Winterreifen unterwegs sein dürfen. Laut Ramsauer ist ein Winterreifen "jeder Reifen, der vom Hersteller mit einem 'M+S' gekennzeichnet ist. Das steht für 'Matsch und Schnee'." Auch Ganzjahres-Allwetterreifen können mit diesem "M+S"-Symbol versehen sein.

Nou maar hopen voor de duizenden motorrijders in Duitsland dat de 'reifenbauern' genoeg winterbanden in voorraad hebben want tot nu toe was het rijden onder genoemde omstandigheden altijd nogal...... uhh................spannend ! :lol: :lol: :lol: :lol:

En dan zijn er nog steeds mensen die denken dat politici niet het beste met ons voorhebben.........................

Rob

Geplaatst: 26.11.2010 - 16:37
door wtr_s60
Snap niet goed waarom 't sneeuwvlokje er niet moet bijstaan, want zoals 't artikel zelf zegt is een band met de "M+S" inscriptie niet per definitie een winterband..

Da's waarschijnlijk om water bij de wijn te doen, voor mensen die liever geen échte zomerbandenset en tegelijk échte winterbandenset willen kopen, maar verkiezen met een all-season band rond te rijden (met M+S inscriptie) en dus m.a.w. met slechts 1 set het hele jaar doorrijden.

Hierzo setje 16" met winterbanden (M+S & (*) dus) en 18" met zomerbanden, veiligheid primeert voor mij, of 't nu verplicht is of niet én op 't einde van de rit (letterlijk en figuurlijk) komt dat helemaal niet duurder uit dan met 1 set banden rond te rijden..

Geplaatst: 26.11.2010 - 16:42
door Battlecruiser
En weet je waarom M+S/ all-weatherbanden zo handig zijn?

Boven de 7 graden is een winterband minder goed. En in onze winters komt de temperatuur overdag en vaak zelfs 's nachts heel vaak boven de 7 graden.

En je kunt nu eenmaal niet per uur de beste banden gaan wisselen.

Daarom is de M+S-band dus eigenlijk helemaal geen compromisband: deze band voldoet in alle omstandigheden.

De winterband is de compromisband, want op de winteruurtjes boven de 7 graden had je eigenlijk liever geen winterband, maar een zomerbandje (of M+S-bandje) willen hebben...

Geplaatst: 26.11.2010 - 16:49
door 945i
Juist, ik durf nog verder te gaan door te stellen dat zelfs rond het vriespunt bij droog weer de winterband de mindere is, had ik dat al eens gezegd? :razz:

Geplaatst: 26.11.2010 - 16:50
door Battlecruiser
Jaja, dat weet ik nog heel goed, haha.

Geplaatst: 26.11.2010 - 16:52
door Frederik Welvaert
Battlecruiser schreef:En in onze winters komt de temperatuur overdag en vaak zelfs 's nachts heel vaak boven de 7 graden.
Ik weet niet in welk tropisch deel van Nederland jij woont, maar hier op de Nederlandse grens is het de laatste dagen alleen al niet boven de 10°C gekomen, en 's nachts telkens gezakt tot 0 a 4. Trek daar nog een paar graden van af en je hebt de grondtemperatuur (waar je banden op lopen weet je wel)
En bij meer dan 7°C gaan de prestaties van winterbanden minder naar beneden dan de prestaties van zomerbanden onder de 7°C.

Anyway, ik heb geen zin in een discussie, maar ik ben blij dat ik 2 weken geleden mijn 17" zomersetje terug opzij heb gezet en mijn 16" wintersetje heb opliggen (M+S+/*\)

Geplaatst: 26.11.2010 - 16:57
door diesel01
Yep vanmorgen een BMW 530D driftend door de straat, neuhhh ik heb geen winterbanden nodig, zo rijdt ik altijd :D 8).

Geplaatst: 26.11.2010 - 17:00
door Battlecruiser
ppFreddy schreef:
Battlecruiser schreef:En in onze winters komt de temperatuur overdag en vaak zelfs 's nachts heel vaak boven de 7 graden.
Ik weet niet in welk tropisch deel van Nederland jij woont, maar hier op de Nederlandse grens is het de laatste dagen alleen al niet boven de 10°C gekomen, en 's nachts telkens gezakt tot 0 a 4. Trek daar nog een paar graden van af en je hebt de grondtemperatuur (waar je banden op lopen weet je wel)
En bij meer dan 7°C gaan de prestaties van winterbanden minder naar beneden dan de prestaties van zomerbanden onder de 7°C.

Anyway, ik heb geen zin in een discussie, maar ik ben blij dat ik 2 weken geleden mijn 17" zomersetje terug opzij heb gezet en mijn 16" wintersetje heb opliggen (M+S+/*\)
Om nou meteen de laatste luttele daagjes maatgevend voor de hele winter te nemen is natuurlijk niet correct. Tijdens de HELE winterperiode komt de temperatuur zeer VAAK boven de 7 graden. Op vele dagen is het zelfs de HELE dag boven de 7 graden. De hele winter is het NOOIT altijd onder de 7graden.

En trek nooit graden af van die temperatuur, want op 1,50 hoogte is het kouder dan aan de grond...

En de laatste opmerking is juist andersom bedoeld, hè, dat van die omkering van prestaties.

Geplaatst: 26.11.2010 - 17:15
door wtr_s60
Zelfs in België, vooral dan als je je gaat baseren op de vorige winter die we hier hebben gehad, is de temperatuur-trend (gemiddelde temp & max temp), toch in de maanden mid-november '09 t/m mid-februari '10 vaker 7°C of minder geweest dan dat 't er boven ging hoor..

Maar een all-season tyre is natuurlijk voor jan modaal meer dan voldoende.

Heb zelf ook nog vaak met een auto gereden die all-seasons had, dit vorig jaar toen er hevige sneeuwval was, en dat reed beduidend beter dan een auto met een set zomerbanden (heb m'n vader z'n auto toen nog ergens mogen helpen uit een besneeuwd stukje weg duwen omdat 'ie niks van grip had met zijn Goodyear Eagle F1's). M'n eigen auto met winterbanden (Nokian WR G2) daarentegen gaf wel 't meeste vertrouwen van al, de grip voelt (gezien de context, omstandigheden) fenomenaal aan.

Zelf merk ik dat een échte winterband iets meer zoekerig wordt qua wegligging als 't al iets boven de 10°C aan 't gaan is, al valt dat relatief goed mee qua grip, alleen zullen ze dan me dunkt aan een snel tempo gaan slijten. Dus ik zou ipv 7°C de lat eerder rond 10°C gaan leggen.

Nee, uit eigen ervaring verkies ik in de winter nog altijd een winterband, en in de zomer een goede zomerband, ondanks dat we hier niet in Novosibirsk wonen :P

Geplaatst: 26.11.2010 - 17:18
door Kweep
De afgelopen twee winters lag de maximum temperatuur in de periode december-februari een dag of 10-15 boven de 7 graden (bron: KNMI).

Geplaatst: 26.11.2010 - 17:19
door wtr_s60
Een dag of 15 kan wel kloppen, ja..

Ik heb hier m'n gegevens van:

http://www.natuur-kalender.be/weergegev ... o/2009/12/

(maand/jaar selecteren telkens)