Pagina 1 van 1
Onderhouds vraagjes
Geplaatst: 06.12.2010 - 10:21
door Jordos
Waar halen jullie standaarddingen als een verdeelkap, oliefilter, luchtfilter, enz.? Heeft een standaard automaterialenzaak dat?
Ik wil ook de olie verversen, maar weet niet precies welke ik moet hebben. Het boekje zegt 15w40, maar moet dat klassieker/minerale olie zijn, of mag (half) synthetisch ook?
Tenslotte, iemand heeft het tweede plastic kapje in mijn bumper gejat! Ik vermoed de eigenaar van de andere 340 die in dezelfde straat stond geparkeerd. Hij heeft nu dus twee gaten in de bumper, wat het geheel wel symetrischer maakt haha, maar ik wil even zeker weten dat het geen kwaad kan met vocht dat nu op de verkeerde plekken komt of iets dergelijks... Kan iemand daar iets over zeggen?
Verder heerlijk wagentje waar ik al vele malen plezier van heb gehad bij de Ikea

Geplaatst: 06.12.2010 - 10:42
door nvdw
De meeste automaterialenzaken voeren nog steeds onderdelen voor 340's. Kijk anders ook even op
www.hbase.nl en voer daar je kenteken in.
Wat olie betreft zou ik gewoon minerale olie aanhouden.
De kokers die je achter de afdekplaatjes in de bumper ziet voeren koele rijwind naar de transmissie. Die functie is bedoeld voor auto's met variomatic, omdat die transmissie nogal wat warmte afgeeft in verband met de wrijving van de riemen. Dat de plaatjes ontbreken kan echt geen kwaad. Je kunt de roostertjes van een 340 met variomatic er zonder problemen in zetten als je dat mooier vindt.
Geplaatst: 06.12.2010 - 11:24
door Jordos
Oh, dus als ik het in hbase.nl kan vinden, kunnen ze dat voor me bestellen? Handig!
Oke, bedankt nvdw, laat ik het mooi zo. Lekker ruig! Hahaha
Geplaatst: 06.12.2010 - 15:10
door nvdw
Nouja ik gebruik het altijd als een soort indicatie van de spullen die leverbaar zijn. If all else fails kun je vaak bij dafhobby.nl dezelfde dingen halen.
Ontbrekende roostertjes kunnen inderdaad geen kwaad, maar da's toch lelijk die gapende gaten. Even bij de sloop een setje halen, van een variomatic mag dus ook. Als je helemaal hip wilt doen kun je die gaten gebruiken om dagrijverlichting in te bouwen

Geplaatst: 06.12.2010 - 16:01
door Jordos
Oke. Nou ik ga de zaak bij mijn ouders in de buurt wel even bellen, die zijn wel goed in bestellen
Tja echt mooi is het niet, maar er zijn wel andere dingen die ik eerst nog wil doen. Zoals een radio

Geplaatst: 11.12.2010 - 20:39
door v0lv0freak
Misschien een beetje laat, maar mijn pa heeft nog wat olie te koop. We hebben onlangs een partij olie gekocht voor onze 360's, maar hebben wat over
http://www.volvo300club.nl/advertenties.php?adid=3170
Geplaatst: 13.12.2010 - 16:12
door Jordos
Ik heb de olie nog niet verwisseld, maar ik denk niet dat het nog voordelig is met verzendkosten erbij...
Geplaatst: 13.12.2010 - 16:58
door Ramon&Ramon
Onderdelen kun je ook bij Renault kopen voor een 1.4 motortje.
Bijv van een Renault 19 enz
Geplaatst: 13.12.2010 - 20:59
door Jordos
Dus gewoon bij de dealer?
Ik heb trouwens van het weekend de ontstekingsdelen vervangen. Loopt en start een stuk beter. Vind alleen dat ie een beetje onrustig is bij bij 70 / 80 km/h... Over een maand of wat maar kijken hoe de bougies eruit zien, ik vermoed dat ie iets te rijk staat. Luchtfilter is goed.
Oja, ik heb de gaskabel wat strakker proberen te zetten (deze heeft nogal een dood stuk), maar dat kreeg ik niet voor elkaar :S De kabel loopt uit in een pinnetje en dat zit geklemd in een soort busje. Ik heb geprobeerd het moertje te draaien waarvan ik dacht dat die hem klemde, maar daar zat maar weinig beweging in. En nu heb ik de kop van dat boutje eraf gedraaid... De kabel zit nog steeds vast, maar dat moet uiteraard vervangen worden. Ik snap alleen nog steeds dat systeem niet.
Het is de Weber carburateur trouwens.