Pagina 1 van 1

Gerammel en gebons in het vooronder

Geplaatst: 14.12.2010 - 15:32
door Herman41
Sinds het verwisselen van zomer- naar winterbanden (en wielen) komt er te pas en te onpas een vreemd gekloink en gerammel vanuit de rechter wielkast.
In eerste instantie trad het op zonder dat er een patroon te ontdekken viel.
Nu gebeurt het voornamelijk als ik het gas loslaat en dan varieert het van een harde of zachte kloink (of meerder keren achter elkaar) bij stapvoets rijden (het klinkt dan alsof er met een hamer op de bodemplaat geslagen wordt), bij ca 80km en dan klinkt meer als een 'gerommel', waarna het opeens weer verdwijnt.
Bij hogere snelheden klinkt het soms opeens alsof ik op de streep van de vluchtstrook rijdt. En dat alles gewoon op de vlakke weg.
De beruchte 'kloink' linksvoor heb ik ook maar die klinkt echt anders.
Vanmorgen heb ik de auto op de brug gehad en is alles geïnspecteerd, er zit niks los, geen speling op de rubbers etc.
(alleen de uitlaatsteun was afgebroken, maar dat schijnt ook een bekende kwaal te zijn)
Al met al een zeer vreemde kwaal waar ik wel vanaf wil. Iemand iets soortgelijks gehad?

Geplaatst: 16.12.2010 - 09:25
door Herman41
Problem solved..... wiel zat dus gewoon niet goed vast (niet nagetrokken na de wissel).
::oops:

Geplaatst: 16.12.2010 - 09:28
door 945i
Tja.....Mazzel gehad.

Geplaatst: 16.12.2010 - 09:36
door abbabak1
Het wiel voor het aandraaien helemaal los gehad ? En de gaten geinspecteerd ?

Geplaatst: 16.12.2010 - 10:08
door diesel01
Wie heeft de banden gewisseld?
Je moet er niet aan denken als een wiel eraf loopt bij snelweg km's op bij een autoweg met tegemoet komend verkeer, verder wat abbabak zegt, het zou maar zo kunnen dat het naafgat en de gaten voor de bouten wat zijn opgerekt.
Als je het zelf doet zou ik een momentsleutel kopen en de wielen vast zetten op 140nm, een goeie sleutel heb je voor ongeveer €50 en je weet zeker dat de wielen vast zitten.

Geplaatst: 16.12.2010 - 10:12
door 945i
Opgerekte boutgaten?

Geplaatst: 16.12.2010 - 11:27
door diesel01
945i schreef:Opgerekte boutgaten?
J.s.s ik denk dat TS wel snapt wat ik bedoel, dat de technische mannen dingen anders noemen maar hetzelfde bedoelen, tsja :dontknow:

Geplaatst: 16.12.2010 - 14:32
door Herman41
Een momentsleutel ga ik zeker aanschaffen, wiel zat niet heel erg los, slechts een kleine marge vandaar ook dat het geluid te pas en te onpas optrad.
Ik ben overigens in eerste instantie naar mijn bandenman gegaan en daar is alles nagekeken, behalve dus of het wiel wel goed vastzat.....
Ik denk dat het met de 'opgerekte boutgaten' wel losloopt. (aardige woordspeling haha).

Geplaatst: 18.12.2010 - 17:46
door toedeledoki
Het kan zijn dat de stalen velg tijdens het vastdraaien op de rand van de naaf is blijven hangen (kraagje rond het asgat). Zo lijkt het of het wiel goed vast zit, maar bij de eerste de beste hobbel schiet de velg van het randje, en zit het wiel dus los. Ik trek de wielbouten ook altijd even na, na een kort ritje.