Pagina 1 van 2

V70 gekocht

Geplaatst: 14.12.2010 - 20:23
door Biarritz
Gegroet allemaal,

Eerst even voorstellen: sinds enkele weken ben ik de trotse eigenaar van een V70 D5 Edition II uit begin 2005. Dit is mijn tweede Volvo want mijn allereerste auto wat een 340.

Ik heb vrijwel altijd een lease-auto gereden en een Volvo was voor mij onbereikbaar vanwege de (bij ons) zeer hoge lease prijzen en mijn kleine lease budget.

Mijn werkgever heeft nu de leaseregeling aangepast en mogen we alleen nog maar auto's met milieulabel B leasen. Aangezien ik een caravan heb, hebben mijn vrouw en ik besloten haar kleine auto in te ruilen voor een goede caravantrekker en voila een V70 met alles erop en eraan.

Ik moet zeggen het rijd super. De lekker grom in mijn motor zorgt ervoor dat ik nog zelden de radio aan heb.

Nu het is een tweede hands auto en een aantal zaken zijn nog niet zoals ik dat zou willen. Zo heb ik voor en achter parkeersensoren laten inbouwen (mijn vrouw is niet zo handig met grote auto's) en natuurlijk winterbanden gekocht. De CD wisselaar in de HU850 speelt de meeste van mijn originele CD's niet af (dit wordt hoop ik nog opgelost) en ik zou graag een AUX aansluiting hebben en MP3's vanaf een USB stick willen afspelen. Dit komt later nog.

Ik zit nog wel met de volgende vragen:

Mijn hoofdsteun van de bereidersstoel staat ongeveer 10 centimeter omhoog. Nu weet ik dat vanwege het Whip systeem (heet dat zo?) deze niet versteld kan worden, maar ik heb verschillende andere V70's bekeken en geen enkele die deze in dezelfde stand heeft staan. Hoort het zo of moet deze gewoon omlaag staan (zie bijlage)?

Mijn voorbumper is ooit beschadigd geweest is mij verteld toen ik de parkeersensoren liet inbouwen. Hij is geplamuurd en gespoten. Nu is dat niet zo erg, want de kreukelzones zijn nog in orde, maar ik zie op verschillende plaatsen kleine witte puntjes door steenslag en bij het inbouwen van de sensoren zijn er kleine haarscheurtjes in de lak ontstaan. Wat is jullie ervaring met opgelapte bumpers? Moet ik toch een keer gaan uitkijken naar een nieuwe of gaat deze nog jaren mee?

Alvast bedankt voor jullie reactie.

Biarritz

Geplaatst: 14.12.2010 - 20:27
door Oceanracer
Hoofdsteun is prutswerk. Moet echt anders. Bumper is op afstand niet te beoordelen, maar klinkt ook niet erg positief.

Verder van harte welkom op 't forum. Fraaie koetskleur.

Geplaatst: 14.12.2010 - 20:34
door Hans oet Twent
Tja om dat te beoordelen ff wat beter fotos plaatsen. Enniewee veel plezier met je Volvo V70.

Ik heb destijds om dezelfde reden de V70 gekocht. Ook bij mij is de voorbumper dramatisch. Zit vol met krassen en wat butsen. Ach ik laat het maar zo je weet immers nooit. (En ik kan je melden dat is tegen mijn principe)

Geplaatst: 14.12.2010 - 20:57
door Biarritz
Bedankt voor jullie snelle reacties. Ik moet zeggen dat dit een erg informatief en actief forum is. Ik heb al vele tips gevonden.

Ik heb de auto van een officiele dealer met 6 maanden garantie. De hoofdsteun mag hij dus gaan fixen.

Ik weet niet hoe lang het geleden is dat de voor bumper is opgelapt. Dit zal ik zeker nog navragen. De bumper is gelukkig niet echt dramatisch. Alleen als je hem van dichtbij bekijkt vallen de beschadigingen op. Ik kan ermee leven als het tenminste niet veel erger wordt. Garantietechnisch zal dit denk ik moeilijk/kansloos worden om te laten vervangen.

Geplaatst: 14.12.2010 - 21:12
door Oceanracer
Garantie op de lak is inderdaad kansloos, maar die hoofdsteun hadden ze voor de aflevering natuurlijk al moeten oplossen, want dit is echt een noodkijk.

Begrijp ik het trouwens goed, dat de V70 nu de auto van je vrouw is geworden? :D

Geplaatst: 14.12.2010 - 21:17
door jpwg001
Gefeliciteerd met je fantastische auto. Gaat gij zeker van genieten. Ik hoop dat alle kleine en minder kleine onhebbelijkheden opgelost worden.

Geplaatst: 14.12.2010 - 21:19
door Max
Natuurlijk eerst van harte welkom.
En ja die hoofdsteun, dat kan natuurlijk niet zo.

Geplaatst: 14.12.2010 - 21:22
door VolvoTech
Van harte met je nieuwe kar.
Hoofdsteun idd door je leverancier laten oplossen, maar ik denk dat als je de textiel tape van de voet afwikkelt de hoofdsteun vanzelf weer naar beneden zakt...

Geplaatst: 14.12.2010 - 21:44
door Biarritz
De V70 was inderdaad bedoeld voor mijn vrouw, maar in de praktijk rij ik er vaker mee rond. Helaas maak ik meer kilometers dan mijn vrouw, dus kosten technisch is dat niet voordelig, maar hij rijdt zo lekker :-)

Ik heb al zitten sjorren aan de hoofdsteun, maar geen beweging in te krijgen. De tape is een stukje rond vilt en het lijkt alsof dat erop hoorde te zitten, maar niet dus. Donderdag gaat hij naar de dealer.

Geplaatst: 14.12.2010 - 21:46
door jpwg001
Hobbies mogen geld kosten!!!

Geplaatst: 15.12.2010 - 08:49
door JSS
Mooie bak! Met die bumper zou ik toch even terug gaan. Je hebt geen schade-auto gekocht, dus laat ze het maar goed oplossen. Nee heb je, ja kun je krijgen :P

Oh, en kun je die leasebak niet inleveren en lekker zelf rondtuffen met kilometervergoeding?

Geplaatst: 15.12.2010 - 08:57
door V70/2.4D/2003
Plamuur op een kunststof bumper? Schande. Zal wel een "het was mijn eigen schuld en mag daarom niet te veel kosten" reparatie zijn. Als je er emotioneel van ondersteboven mocht raken is het nog altijd een optie om op de sloop naar een bumper in de juiste kleur te zoeken.

Welke kleur is dit eigenlijk en zie ik daar een setje Orbits onder de koets?

Geplaatst: 15.12.2010 - 10:35
door Biarritz
Nog even een foto in volle glorie. De velgen zijn van RONAL, niet moeders mooiste, maar ik kreeg ze er gratis bij voor de winterbanden. Staan op mijn verlanglijstje om te vervangen.

Nog even wat foto's geschoten van de bumper. Zie de haarscheurtjes rond de parkeersensor en de witte spikjes over de hele bumper. Ik zal het morgen toch even bespreken met de dealer. Wat kost een nieuwe bumper trouwens? 1500 Euro of zoiets? misschien dat we het samsam kunnen doen.

Helaas werkt mijn vrouw ook 3 dagen per week dus is een tweede auto noodzakelijk. De andere auto is een Polo BlueMotion. Ik overweeg nog om deze alleen zakelijk te rijden. Wel grappig, ik heb nu dus een 5 cilinder en 3 cilinder auto.

Geplaatst: 15.12.2010 - 10:38
door JSS
Mooi hoor.. ik zou die Polo inderdaad alleen zakelijk berijden. Met zo'n Volvo voor de deur stap je natuurlijk niet vrijwillg in zo'n Polo voor een privéritje. En dat scheelt je dan toch weer € 150 netto bijtelling ofzo, per maand! Dat zijn 2 tankjes met diesel voor je geliefde V70 :P

Geplaatst: 15.12.2010 - 12:48
door Kokosnoot
Die hoofdsteun moet gewoon naar beneden kunnen. Ik heb de mijne regelmatig versteld voor een kledinghanger en een steun voor een DVD scherm. Ik rijd ook een'05. Aan de achterkant van de stoel, en dan bovenin, in het verlengde van de hoofdsteun, zitten onder de bekleding twee ronde knoppen. Als je die beide ingedrukt houdt, kun je de hoofdsteun naar boven en beneden bewegen. Als je er niet uit komt, laat het me weten, of stuur een PM, scheelt je een hoop gedoe voor 2 seconden werk.

Geplaatst: 15.12.2010 - 13:43
door Thijs
Welkom op het forum!

Zoals mijn voorganger beschrijft kan de hoofdsteun idd naar beneden. En die bumper zou ik lekker laten als de dealer er niets aan wil doen. Kwaad kan het iig niet. Het lijkt wel een beetje of er te hard gedrukt is met boren voor de sensoren...
Als je het lelijk vindt kan je altijd nog een goede bumper scooren, maar steenslag krijg je geheid weer...

Geplaatst: 15.12.2010 - 14:00
door VolvoRob
Als je de steenslag wilt repareren, zou ik zeker wachten tot na de winter.....

Geplaatst: 15.12.2010 - 14:00
door t5power
Mooie bak, ik heb ook een HU850 en heb de GROM interface besteld, wordt hier beschreven.

Geplaatst: 15.12.2010 - 15:00
door Biarritz
De GROM staat ook op mijn verlanglijstje. Kosten zijn redelijk en een iPod heb ik niet. Maar nog even sparen.

Geplaatst: 15.12.2010 - 16:37
door crackedtooth
t5power schreef:Mooie bak, ik heb ook een HU850 en heb de GROM interface besteld, wordt hier beschreven.
waat ga je die inbouwen ?
en met welke kabels? of zitten goede kabels erbij?

in huidige auto heb ik IMIV, maar usb plug wel erg aantrekkelijk en op zoek naar andere 2e auto, GROM zeker een optie dan