Pagina 1 van 4

R op gas, welke installatie

Geplaatst: 19.12.2010 - 21:01
door Philken
ik twijfel nog om de R(2005,220KW) op gas te leggen maar ik zou toch al graag wat feedback krijgen wie welke gasinstallatie heeft(met eventuele nadelen/voordelen erbij)

vroeger (850R en V70 classic R) had ik een Vialle LPI installatie, zeer tevreden over, geen problemen gekend.
maar op verschillende inbouwstations raden ze me de LPI van Vialle niet aan voor de 'nieuwe' R
eentje die erkend plaatser is voor Vialle ,raadde me BRC aan, bij vollast schakelt die installatie automatisch over naar benzine, Vialle niet (maar waarom dan een gasinstallatie steken als deze op benzine overschakelt bij vollast??)

Geplaatst: 19.12.2010 - 21:07
door toppertje
dit gaat een vermoeiend Topic worden schat
ik zo in. :-({|=

Geplaatst: 19.12.2010 - 21:12
door Philken
toppertje schreef:dit gaat een vermoeiend Topic worden schat
ik zo in. :-({|=
pfff ff bekomen, ik dacht dat je me schat noemde :evil: :evil: dan zag ik de tekst eronder staan :P :P

Geplaatst: 19.12.2010 - 21:31
door 945i
Nee, maar hij heeft (je) wel liev
er dat je op benzine blijven rijden.. ;)

Geplaatst: 19.12.2010 - 21:45
door wtr_s60
Philken, PM "BMW Roger" eens op autoforum.be, de nieuwe eigenaar van zijn voormalige S60R ligt nu ook op LPG, en die heeft dacht ik toch problemen..

Geplaatst: 19.12.2010 - 21:51
door t5power
Eigenaar van Mesman (goede gasinbouwer) had zelf een R op gas gezet en die uitgebreid getest. Had de R ook getuned naar 340 pk. Bleek allemaal niet goed te lopen. Ze wilden ook voor mijn T5 max tot 280pk gaan (T5 standaard 260, na tunen evt 300). Bleek te maken hebben met aansturen van injectoren, een gas injector doet daar een bepaald percentage bij (om te compenseren voor de lagere calorische waarde van gas). Als een benzine injector te hoog gaat staan qua percentage (bijv 95%) dan kan een gas injector daar nooit overheen.

Je schijnt het te kunnen oplossen door andere grotere injectoren te nemen en je software van je R te laten herschrijven zodat ie met grotere injectoren overweg kan. Dan wordt bijv 100% oude injector 80% voor nieuwe injector zodat de gasinjector daar 88% van kan maken.

Heb toen ook gevraagd of de installatie niet over kon gaan op benzine bij bepaald aantal toeren maar volgens Mesman was dat te goed merkbaar.

Geplaatst: 19.12.2010 - 22:48
door JSS
Had iemand al gezegd dat het heiligschennis is? :P

Nouja, dan toch ook maar een nuttige reactie. Ik zou ook meewegen wat de (financiële) meerwaarde is. Je zegt hem als weekendspeeltje te gebruiken.. ga je die € 2000 aan inbouw er dan ooit wel uithalen? En what about restwaarde? En dan nog technische bezwaren... ik zou er nog eens goed over nadenken!

Geplaatst: 19.12.2010 - 23:24
door Gast
Je hebt een goede inbouwer gesproken, want BRC is de beste.
Die is namelijk heel goed af te regelen. Vele malen beter als Vialle.

Geplaatst: 20.12.2010 - 08:49
door sju_art
Dit zijn wel ehel interessante projectjes....

Mijn 2.4T gaat bgein volgend jaar ook op LPI en die is gechipped. Interessant dan om te weten dat het dus problemen op kan leveren met gas injectoren.

Ik lees aandachtig mee....

Geplaatst: 20.12.2010 - 09:47
door t5power
sju_art schreef:Dit zijn wel ehel interessante projectjes....

Mijn 2.4T gaat bgein volgend jaar ook op LPI en die is gechipped. Interessant dan om te weten dat het dus problemen op kan leveren met gas injectoren.

Ik lees aandachtig mee....
Mesman kon iig 280 pk leveren, 2.4T standaard 210 pk? Na chippen rond de 240 en wellicht na andere cat een pktje of 260? Moet nog wel kunnen.
Vroeger monteerden ze trouwens een extra (6e) injector omdat ze toen nog 50 pk per injector deden max. Nu hebben ze andere injectoren (bruine) en die kunnen dus meer aan.

Geplaatst: 20.12.2010 - 09:51
door 945i
Die 2.4T schiet nu al in de stress van de plannen zag ik..

Geplaatst: 20.12.2010 - 10:00
door EVV
Dat ligt natuurlijk ook aan de injectoren van de 2.4T, als die door tuning ook al op bijna 100% staan heeft die hetzelfde probleem. Dan kunnen de LPG injectoren het vermogen wel leveren, maar niet goed worden aangestuurd.

Geplaatst: 20.12.2010 - 10:05
door t5power
EVV schreef:Dat ligt natuurlijk ook aan de injectoren van de 2.4T, als die door tuning ook al op bijna 100% staan heeft die hetzelfde probleem. Dan kunnen de LPG injectoren het vermogen wel leveren, maar niet goed worden aangestuurd.
Ja je hebt gelijk, er zal ws wel variatie zitten tussen de injectoren van een 2.4T / T5 en R.

Geplaatst: 20.12.2010 - 11:13
door Gast
Ik ben wel heel nieuwsgierig wat de kleppen gaan vinden van LPG EN het tunen. :?

Geplaatst: 20.12.2010 - 12:40
door bart simpson
die gaan stuk, dat zal vast ingecalculeerd zijn

Geplaatst: 20.12.2010 - 13:29
door Gast
bart simpson schreef:die gaan stuk, dat zal vast ingecalculeerd zijn
Dat is een iets voorbarige conclusie.
Als BRC wordt gemonteerd en ook Flashlube kan dat heeeel erg lang goed gaan.
De combinatie met tunen baart mij wel zorgen....

Geplaatst: 20.12.2010 - 13:34
door bart simpson
mij niet, ik zie omzet

Geplaatst: 20.12.2010 - 13:37
door Thijs
toppertje schreef:dit gaat een vermoeiend Topic worden schat
ik zo in. :-({|=
En ja hoor, daar zijn we dan!!!! :? :? :?

Geplaatst: 20.12.2010 - 17:40
door crackedtooth
bart simpson schreef:mij niet, ik zie omzet
hahah
;o))

Geplaatst: 20.12.2010 - 17:46
door M@rcel
bart simpson schreef:mij niet, ik zie omzet
Gebrek aan omzet? Er rijden anders genoeg diesels om defekte dure injectoren aan te verkopen.

Sorry, kon het niet laten