Pagina 1 van 1
Eberspacher standkachel
Geplaatst: 21.12.2010 - 23:12
door draadloos
Hallo,
Ik heb hier een Eberspacher d4w standkachel liggen, diesel, voor in mijn s80 te monteren. Nu vroeg ik mij af hoe het zit met de aansturing van de interieurventilator ? Volgens mij is alleen power op de fan zetten niet voldoende, omdat bij ECC de kleppen van de ventilatieopeningen bij uitgeschakeld contact dichtstaan ? of heb ik het mis ?
Ik heb er iig op aanraden van een leverancier een IPCU-unit voor besteld, die de aanjager aanstuurt. Maar toch via hier even een dubbelcheck

Geplaatst: 31.12.2010 - 00:15
door Johan s60
de kleppen moet je in dit geval eerst goed zetten, dwz op de voorruit, recirculatie stand en de knoppen op max. warm zetten.
de interieur fan kan gewoon met een spannings deler (0...5 volt) worden aangestuurd.
Geplaatst: 31.12.2010 - 00:33
door Johan s60
Geplaatst: 31.12.2010 - 00:38
door Johan s60
check ook nog of je accu in goede conditie is en of de capaciteit voldoende is, want ze vreten best nog stroom die kachels
Geplaatst: 31.12.2010 - 10:44
door draadloos
Kijk, daar kun je wat mee. De blauwe draad dus. Heb de spanningsdeler etc. inmiddels binnen, dus komende week eens gaan inbouwen. Accu is pas vervangen, dat zit wel goed. Heb al meer standkachels gehad, die ervaring had ik al
Dus als ik het goed begrijp, houden de kleppen van de kachel (ecc) de laatst ingestelde positie vast als ik het contact uitzet ?
grts.
Erik
Geplaatst: 31.12.2010 - 10:57
door Johan s60
Ja de kleppen blijven dan staan, als je knoppen op max. warm zet, dan gaan de kleppen ook op max warm staan, en door de gebruik te maken van de rec. stand verlies je zo min mogelijk warmte
Als ie op automaat staat dan moet je hem met lopende motor instellen, maar als je even de fan knop beweegt dan gaat ie van automaat af en kun je hem ook met stilstaande motor (op contact) instellen.
Ik heb bij die van mijn de KL.15 aansluiting op de dynamo draad rood/ wit aangesloten, dus als de motor loopt gaat de fan weer via de regeling vd verwarmings bed. unit.
Geplaatst: 31.12.2010 - 11:33
door Johan s60
Ik heb er ook nog een extra terugslagklep in gezet, om stroom en warmte verliezen (van het eigen kachel systeem) zoveel mogelijk te beperken als de kachel niet meer in bedrijf is.
Het ond. nr is 25400070 mocht je dit willen.

Geplaatst: 04.01.2011 - 23:21
door draadloos
Thanx, die klep had ik idd al bijbesteld, leek mij ook de beste oplossing. komend weekeind inbouwen, dus dan zullen we het weten of ik het nog niet verleerd ben om er 1 in te bouwen...
Geplaatst: 04.01.2011 - 23:27
door Johan s60
Succes er mee :thumbright: