Pagina 1 van 1

Balanceren is niet altijd balanceren...

Geplaatst: 20.01.2011 - 11:53
door MartenS40
Sinds ik in november 4 nieuwe banden heb gekregen was er plotseling een trilling in de auto. Ik kon eigenlijk niet goed vaststellen of dit nu voor of achter was. Het stuur trilde niet, dus ik nam aan dat achter moest zijn.

Garage adviseerde eerst even door te blijven rijden zodat de band zich goed kon zetten. Hierna terug naar de garage, achterbanden opnieuw uitgebalanceerd, en helaas, het probleem bleef. Die week daarna maar weer terug, ook de voorwielen laten uitbalanceren. Weer geen soelaas.

Toen heb ik het de kerstvakantie maar even laten rusten, hoefde toch niet zoveel te rijden. Ik dacht ondertussen "ben ik nu zo kritisch?". toen op een gegeven moment mijn bijrijder het ook opmerkte dacht ik, tja, het was ook gewoon goed tot de bandenwissel...

Toch maar wéér terug naar de garage. Heeft hem een middagje gehad en in totaal 30 km mee gereden, en ook de banden omgewisseld van voor naar achter om te zien of het probleem dan ook wisselde. Daarna alle 4 nog eens uitgebalanceerd, en wat denk je? Het probleem opgelost?

Helaas, het was niet eens hetzelfde gebleven, maar ook nog erger geworden. Maar omdat de banden van voor naar achteren gewisseld waren en het stuur nog altijd niet echt trilde, kon het volgens hem onmogelijk aan de banden liggen. Hij wilde wel verder zoeken wat het dan kon zijn, maar dan werd het een zoekplaatje en ging het geld kosten.

Nu is deze garage een goede kennis van me, heeft me al heel vaak geholpen en ik mag er ook altijd zelf sleutelen. Deze heeft dus het beste met mij voor, en alle 3 keren dat ik terugkwam viel het onder service. Ik begon het ook vervelend te vinden omdat ik het gevoel kreeg dat ik te kritisch was, ik wilde hem ook niet teveel aanvallen.

Ben toen toch maar even naar de bandenspecialist geweest. En wat bleek? Alleen eenmalig 4x uitbalanceren á 50 euro heeft het probleem helemaal opgelost! Compleet trillingsvrij zoals hij voor de bandenwissel ook was. Heerlijk gewoon, en het lag dus niet aan mij.

Nu vraag ik je, hoe is dit mogelijk? Mijn garage heeft naar eigen zeggen nooit problemen met mensen die terugkomen vanwege trillingen. Dus waar heeft het dan aan gelegen? En hoe kon ik het dat mijn stuur niet trilde, zelfs niet na het omwisselen van de banden van voor naar achter?

Heel appart, ben benieuwd of iemand een idee heeft.

Geplaatst: 20.01.2011 - 13:17
door Ramon&Ramon
Misschien een fout in de balanceer machine,welk merk banden heb je?

Geplaatst: 20.01.2011 - 13:38
door MartenS40
Michelin Primacy HP, 205/55R16

Vreemd blijft dan waarom hij niet veel meer klanten heeft die terugkomen. En zou het stuur dan niet ook trillen?

Moet zo'n machine van tijd tot tijd weer gecalibreerd?

Geplaatst: 20.01.2011 - 16:19
door Ramon&Ramon
MartenS40 schreef:Michelin Primacy HP, 205/55R16

Vreemd blijft dan waarom hij niet veel meer klanten heeft die terugkomen. En zou het stuur dan niet ook trillen?

Moet zo'n machine van tijd tot tijd weer gecalibreerd?
Zo,n machine kan natuurlijk ook stuk en moet elk jaar gecontroleerd worden op fouten.
Hij gaat natuurlijk niet vertellen dat hij meer klachten heeft,dan komen de mensen niet meer terug.

Geplaatst: 20.01.2011 - 18:46
door derre
Wat een vreemde onjuiste opmerking van de bandenboer een ban hoeft helemaal niet te zetten , je hebt trillingen of je hebt het niet .
Ik zou eens vragen of ze de banden balanceren op de auto zelf , dan balanceren ze de aandrijfassen mee

Geplaatst: 20.01.2011 - 18:59
door Hans oet Twent
Tja de één is de ander niet. Ik heb mijn winterbanden laten vervangen door een wat minder bekende maar regionaal bandenboertje. Ook gelijk uit laten lijnen.
Uitlijnen ging goed. Alleen stond het stuur scheef. Dat wil ik dus niet, maar ja je kent dat wel en denkt ach ik ben zo'n zeikerd weet je. Maar goed gisteren bij een landelijk bekende banden specialist opnieuw laten uitlijnen en het stuur recht laten zetten. Kosten??? Exact de marge die ik goedkoper uit was met mijn banden.
Ik kijk vanaf nu niet meer naar de prijs van de banden. Laat het gelijk hier vervangen waardoor ik dus ook de kennis en de know how aan mijn auto laat werken.
Door schade en schande wordt je wijs.

Geplaatst: 20.01.2011 - 19:00
door MartenS40
@derre Nee, ze balanceren los van de auto.

Geplaatst: 20.01.2011 - 19:14
door derre
Zou ik eens op zoek gaan naar een bedrijf die dit wel doet , heb het ooit eens gehad met een seat een soorgelijk probleem .

Geplaatst: 20.01.2011 - 20:11
door RicoK
Jáááááren geleden heb ik mijn eerste autootje, een zwarte Fiat Panda, eens laten balanceren bij de Kwik Fit. Toen werden mijn wielen gebalanceerd door een mobiel balanceerapparaat. Hierbij werd het verrijdbare apparaat tegen mijn band gehouden om inderdaad zodoende eventuele onbalans in de assen ook weg te nemen.
Echter, na die ene keer, nooit meer, zelfs niet bij Kwik Fit, nog een mobiel balanceerapparaat gezien.

Geplaatst: 20.01.2011 - 20:13
door Oceanracer
derre schreef:Wat een vreemde onjuiste opmerking van de bandenboer een ban hoeft helemaal niet te zetten , je hebt trillingen of je hebt het niet .
Ik zou eens vragen of ze de banden balanceren op de auto zelf , dan balanceren ze de aandrijfassen mee
Dat is een onjuiste opmerking van jou. Een band moet zich goed om de velg zetten en het kan dus zeker raadzaam zijn na het monteren en balanceren van de banden te gaan rijden en na een X-aantal kilometers de banden opnieuw te balanceren indien er trillingen voelbaar zijn.

Geplaatst: 20.01.2011 - 20:14
door V480-S60
Als een wiel goed gebalanceerd is krijg je geen trilling. Aan de auto balanceren is eigenlijk al jaren achterhaald.

Bij mij hebben ze ooit, in een heel ver verleden toen ik een Opel Kadett E reed dit ook gedaan. Banden waren goed gebalanceerd op de machine. Maar toch trillen. Banden gebalanceerd aan de auto. Nog steeds trillen. Bleek er toch iets aan de stuurstang te mankeren.

Overigens is de suggestie van Ramon en Ramon geen slechte. Apparatuur kan kapot gaan. Dat merk je niet direct. Dus de balanceermachine zou misschien geserviced moeten worden.
Aan de banden kan het in principe niet liggen. Dat zijn over het algemeen goede banden.

Geplaatst: 20.01.2011 - 20:24
door Oceanracer
Dat het niet aan de banden ligt, blijkt wel uit het feit dat het nu goed is.

Geplaatst: 20.01.2011 - 20:28
door Hans oet Twent
Trilling kan ook ontstaan door het vastkoeken van modder/klei aan de binnenkant van de velg.

Geplaatst: 20.01.2011 - 22:18
door MartenS40
Ja, klopt, heb ik eigenhandig ervaren toen ik eens vast in de klei had gezeten. Ging ontzettend tekeer! Alleen daar kan nu geen sprake van zijn.

Of je moet geloven dat mijn bandenboer precies bij de bandenwissel stiekem klei aan de velg heeft gesmeerd, en het bandencentrum bij de laatste wissel dat er weer af geveegt heeft, en dat het keurig is blijven zitten gedurende die 2 maanden, en dat het er ook niet uitgebalanceerd is tijdens het vele herbalanceren... ...dan kan het :):D

Geplaatst: 23.01.2011 - 20:55
door Rob2u
RicoK schreef: Echter, na die ene keer, nooit meer, zelfs niet bij Kwik Fit, nog een mobiel balanceerapparaat gezien.
Vreemd, want bij Profile Tyrecenter worden nieuwe banden altijd eerst los van de auto op een apparaat gebalanceerd en daarna als het nodig is (na een paar honderd km) m.b.v. een zo'n 'scooter' aan de auto gebalanceerd.

Ik heb dit al enige jaren zo meegemaakt en dat geeft een prima resultaat.

Geplaatst: 23.01.2011 - 23:37
door Ramon&Ramon
Rob2u schreef:
RicoK schreef: Echter, na die ene keer, nooit meer, zelfs niet bij Kwik Fit, nog een mobiel balanceerapparaat gezien.
Vreemd, want bij Profile Tyrecenter worden nieuwe banden altijd eerst los van de auto op een apparaat gebalanceerd en daarna als het nodig is (na een paar honderd km) m.b.v. een zo'n 'scooter' aan de auto gebalanceerd.

Ik heb dit al enige jaren zo meegemaakt en dat geeft een prima resultaat.

Bij een AWD Volvo kan en mag dat niet en ook niet bij auto,s met andere veiligheidssystemen..