Pagina 1 van 1

Weinig km per jaar gereden

Geplaatst: 20.01.2011 - 21:44
door Bakboord1
Zeer recent heb ik een V70 aangeschaft waarvan de eigenaar deze heeft gebruikt als tweede auto voor als hij in Nederland was. De eigenaar was een expat en heeft de auto dus soms maanden aan de druppelaar gehad om er dan weer even een beetje mee te rijden.

De auto heeft de laatste drie jaar dan ook maar iets van 7.000km gereden. (volgens NAP en het stuur en pook zijn oké)

Nu lees ik vaak dat het beter is voor een auto om te rijden maar bij bijv. een motor gebeurd vaak exact hetzelfde. Hangt in de winter aan de druppelaar en rijdt 's zomers af en toe wel.

Waarom is het toch slecht en welke aandacht- en reparatiepunten kan ik hebben bij een 2.4 zonder turbo.

Geplaatst: 20.01.2011 - 23:12
door Oceanracer
Mijn huidige lesauto heeft een jaar lang op voorraad gestaan bij de dealer. Er zit al een nieuwe accu, startmotor, dynamo en wat niet meer op. En nog "voelt" hij niet goed. Ik koop echt nooit meer een auto die een tijd stil gestaan heeft.

Geplaatst: 21.01.2011 - 19:29
door witte480
Stilstaan = achteruitgang.
Je remmen gaan vast zitten (als hij buiten heeft gestaan) En als hij reed waren het waarschijnlijk veel korte stukjes. Dus motor word nooit goed warm, dus meer cilinder slijtage = meer olie verbruik.
Als je er zelf meer mee gaat rijden zal er net wat Oceanracer zegt, steeds van alles kapot gaan, wat bij een goed gebruikte auto minder snel voor zal komen.

Groet Jasper

Geplaatst: 21.01.2011 - 19:50
door dieselpower
Een motor die niet of nauwlijks op temperatuur blijft komen leidt tot overmatige interne slijtage.
Iedere koude start (dikke olie die nog overal rondgepompt moet worden) en grote temperatuursverschillen in het nog koude blok met de verbrandingskamers/cilinderwanden is qua slijtage net zo erg als 200 km rijden met een door en door warm blok.
De bedrijfstemperatuur van het blok is nog niet optimaal als de naald van de temperatuur in het midden staat. Dat geeft enkel de koelvloeistof temperatuur aan. Belangrijker is dat de temperatuur van de olie minimaal 70 graden is voordat je aan het gas gaat hangen.
Als je blok niet warm wordt krijg je condens in je olie. Witte sludge aan de vuldop. Dat smeert echt niet best. Condens ventileerd er bij een warm blok uit door de carterbeluchting.

Geplaatst: 21.01.2011 - 22:41
door Bakboord1
Dan wordt het de komende maanden afwachten. Ik heb nu zo'n vijfhonderd km gereden en daar komen de komende maanden nog wel een paar duizend km bij. Ik hoop inderdaad niet van probleempje naar probleempje te gaan. Ik heb mede voor de v70 gekozen om nu juist geen problemen te krijgen. Hoop over een jaartje toch wel te kunnen zeggen dat auto probleemloos is.
Is de lesauto ook een volvo? (laat het een fransoos zijn 8-[)

De redenatie van de slijtage kan ik niet volgen. Dit lijkt mij altijd van toepassing na het starten en niet alleen wanneer de auto weinig wordt gebruikt.

Ik zal de sludge controleren maar de auto is ingeruild na een grote beurt dus zal wel niet zichtbaar zijn.

Zelf had ik meer gedacht aan uitgedroogde rubbers, slangtjes en dat soort werk. Zodat ik aan het werk kon met een bak vol onderdelen om dit soort dingen te vervangen. Maar bedankt tot dusver.Afbeelding

Geplaatst: 21.01.2011 - 23:09
door Oceanracer
Lesauto is een VW Golf, dus geen Fransoos. :-)

Geplaatst: 22.01.2011 - 00:49
door Gast
Oceanracer schreef:Lesauto is een VW Golf, dus geen Fransoos. :-)
Wat is het verschil?

Geplaatst: 22.01.2011 - 04:01
door Thijs
De ene wordt in duitsland gebouwd en de ander in frankrijk :D

Geplaatst: 22.01.2011 - 11:09
door dieselpower
Bakboord1 schreef:De redenatie van de slijtage kan ik niet volgen. Dit lijkt mij altijd van toepassing na het starten en niet alleen wanneer de auto weinig wordt gebruikt.
Klopt, maar als een auto in een jaar 7000km heeft gedraaid, dan kunnen dat 100 ritjes van 70 km zijn (is dus 70 koude starts en dus een compleet warm blok na stoppen) of 1000 ritjes van 7 km (dan is ie echt niet op temperatuur en zijn het 1000 koude starts). Weinig km's gereden heeft dus ook te maken wat voor km's het zijn geweest.
Koude is ook funestvoor je uitlaat, in de dempers blijft ook condenswater staan.
Als ik in de vakantie met mn caravan door de bergen rijd en dan stop op een parkeerplaats, laat ik altijd de motor nog een paar minuten lopen voor koeling. Dan wordt de koelvloestof nog rondgepomt en krijg je een mooie cooling down. Als ja dan achter de uitlaat doorloopt schroeien de haren van je benen (je kan bijna verfstrippen met de hete lucht). Je kan er donder op zeggen dat er dan geen condens verzameld in de uitlaat of olie.
Mijn vorige auto S60, heb ik ingeruild met 252k op de teller en nog steeds de orginele uitlaat. Olieverbruik was tussen de 20k beurten ook letterlijk niets. Die auto werd alleen gebruikt voor woon-werk. s'Morgens 45km heen, s'middags 45km terug. Netjes warmrijden en nooit enige problemen gehad.

Geplaatst: 22.01.2011 - 21:13
door Bakboord1
Bedankt voor je antwoord. Plaatst de opmerking inderdaad in het juiste licht.

De auto heeft lang stilgestaan om dan af en toe gebruikt te worden en dan weer stil te staan.
Hij heeft wel altijd binnengestaan aan de druppelaar en misschien zelfs wel op blokken want de banden zijn geen eitjes geworden.

We gaan het meemaken..

Geplaatst: 22.01.2011 - 23:07
door Oceanracer
We leven (en lezen) met je mee...

Geplaatst: 22.01.2011 - 23:18
door BlackSapphire
Boeiend! Ben benieuwd naar je ervaringen. 'k Blijf je volgen.

Geplaatst: 23.01.2011 - 00:46
door JPV70
Ach een tijdje stilstaan is voor een auto echt geen probleem hoor, zeker niet in dat soort omstandigheden.
Je moet maar zo denken, voordat mijn auto een auto werd heeft hij waarschijnlijk een aanzienlijke tijd als losse onderdelen HEEL stil gelegen... en bijna alles doet het nog steeds naar behoren :D