Pagina 1 van 2
s60 '05 met koplampen nieuw model (projector) ?
Geplaatst: 01.02.2011 - 11:17
door GekkeBelg
Passen deze in een s60 (R) van 2005?
de gewone xenon/halogeen koplampen passen, maar twijfel wat over die met projector...
En wat er allemaal moet gedaan worden om ze te kunnen aansluiten.

Geplaatst: 01.02.2011 - 13:23
door Rick H
Ik heb er ooit eens tussen neus en lip door naar geinformeerd bij eeen volvo audio verkoper (ik zag er een paar in een hoekje liggen) en die vertelde mij dat je de hoogte verstelling nooit werkend ging krijgen. Ik weet niet of dat een APK afkeur punt is echter het lijkt mij toch niet helemaal OK. Hij raadde het me af.
of het waar is weet ik niet, het zou wel mooi zijn als het idd ooit kan gaan werken.
Geplaatst: 01.02.2011 - 13:39
door GekkeBelg
ze kunnen moeilijk controleren of die werkt, maar zou het wel graag werkende houden. Vraag me af waarom het niet zou gaan... Is het mechanisme ergens anders geplaatst, of is het sofwarematig?
Geplaatst: 01.02.2011 - 15:01
door Gast
zijn dat kunststof glazen? - dan zou ik het niet doen.
S60R heeft wissers, en dat gaat heel slecht samen met kunststof koplampglazen.
Geplaatst: 01.02.2011 - 15:02
door wtr_s60
Ook al overwogen, maar is me de prijs van die dure krengen niet waard

Geplaatst: 01.02.2011 - 15:02
door diesel01
Yep kunstof, geeft wel een bult licht.
Geplaatst: 01.02.2011 - 17:14
door Philken
alles kan je werkend krijgen behalve het meedraaien bij het draaien
nadeel is idd de kunstof ipv glas
hoogteregeling moet werken & wordt gecontroleerd(aan & uit zetten van de lampen), evenals de wiswas
Geplaatst: 01.02.2011 - 17:59
door GekkeBelg
diesel01 schreef:Yep kunstof, geeft wel een bult licht.
en laat dat nu juist hetgene zijn dat ik mis in men R :roll: vindt de lichtopbrengst van de originele xenon's niet echt de moeite. Maar ik zou er eigenlijk een gans projectje van willen maken. combinatie van de R koplamp met die koplampen.
En dat ze niet meedraaien vind ik niet erg. Maar vindt het wel raar in feite, want ik dacht dat dit een optie was die je later er kon laten opzetten. (heb er vroeger nog een boekje voor gehad, maar toen had ik nog geen s60)
Geplaatst: 01.02.2011 - 18:01
door GekkeBelg
Philken schreef:alles kan je werkend krijgen behalve het meedraaien bij het draaien
nadeel is idd de kunstof ipv glas
hoogteregeling moet werken & wordt gecontroleerd(aan & uit zetten van de lampen), evenals de wiswas
ow en trouwens, alles werkend krijgen, klik en play en breek en plak-play :?:
Geplaatst: 26.04.2012 - 23:39
door erik brouwers
Heeft iemand de lenslampen al werkend in een model 2006 (achteraf gemonteerd????)
Geplaatst: 26.04.2012 - 23:42
door erik brouwers
Ik heb er 2 liggen. Als ik ze aansluit werkt alles behalve de xenonlamp.
Xenonlamp gaat even aan en gelijk weer uit. Ligt dit aan software of wat is de oplossing?
Geplaatst: 27.04.2012 - 01:37
door V70Rene
Ik heb het al eens gedaan met de standaard 2005 Xenon koplampen in een 2001 model... zie hier:
http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php ... ight=xenon
En hier voor bedrading schema:
http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php ... ight=xenon
Probeer anders eens de + en de - direct op een goede accu te zetten. Ik heb dat ook gedaan , en toen werkte ook een 2007 model lamp.
Geplaatst: 27.04.2012 - 07:14
door erik brouwers
Ik vindt het super mooi gemaakt maar mij auto is mj.06 en in wil er bi-xenon van 2007 in zetten, is dit geen ander verhaal? En moet dit niet om gecodeerd worden?
Geplaatst: 27.04.2012 - 07:17
door erik brouwers
Oh ja dit zijn die lenslampen, en bocht verlichting.
De bocht verlichting zal uitraard niet werken maar dat maakt me ook niet uit.
Als de lampen zo opstarten zonder fouten ben ik helemaal happy 😉
Geplaatst: 27.04.2012 - 09:30
door elianmars
erik brouwers schreef:Ik heb er 2 liggen. Als ik ze aansluit werkt alles behalve de xenonlamp.
Xenonlamp gaat even aan en gelijk weer uit. Ligt dit aan software of wat is de oplossing?
Zowel Sbv als ik hebben met deze lampen geƫxperimenteerd en de conclusie is dat het niet gaat werken.
Mijn wagen is MY 05. Die van Sbv is MY 06. Bij mij was het, net als bij jou, dat de xenonlamp even aanflitst en daarna weer uit gaat. Dat gebeurt trouwens ook met originele xenonlampen zonder de bochtenverlichting. Bij de wagen van Sbv deed de xenon van de lampen met bochtenverlichting het wel, maar de hoogteverstelling raakte compleet van streek. Normaal gesproken stelt de koplamp zich vanzelf af op de goede hoogte. Dat werkte in het geheel niet. De lamp ging even omhoog, om daarna naar de laagste stand te gaan en ook op die stand te blijven staan. We hebben dat eerst opgelost door de stekkers van de hoogteverstelling los te trekken, maar dat was natuurlijk niet zoals het hoort.
Hij heeft nog geprobeerd om bijbehorende software ervoor te krijgen via de dealer, maar dat was niet mogelijk. Daarom zijn de lampen weer uit zijn wagen gehaald.
Die zijn nu gemonteerd in een MY 04 en daar werken ze vreemd genoeg wel. Nu was op die wagen origineel xenon gemonteerd.
Het enige dat niet werkt, is de bochtenverlichting, maar lampen branden en de automatische hoogteverstelling werkt zonder problemen.
Geplaatst: 27.04.2012 - 13:44
door JeroenSpock
Geplaatst: 27.04.2012 - 13:46
door sbv
Marcel,
Kleine correctie. In de MY04 waar de lampen nu inzitten zat geen af fabriek xenon. Echter heb ik een verloop gemaakt zodat de originele stekker passen en alles werkt. De hoogste verstelling gebeurt middels het wieltje wat er ook voor bedoeld is, enkel werkt deze nu net andersom. De bochten verlichting werkt uiteraard ook niet, maar verder branden ze prima. Pa is er erg blij mee.
Ik heb zelf uit frustratie maar een andere V70 gekocht waar het wel op zit

.
De adaptieve xenon lampen in een MY06 werkend krijgen gaat niet. De software is er simpelweg niet. Ik had nog de mazzel dat mijn vorige V70 af fabriek xenon had, maar het effect was dat wat Elianmars al neergezet heeft
Geplaatst: 27.04.2012 - 21:42
door erik brouwers
MMMMM toch een beetje raar hoor.....
Ik heb bij het aansluiten van de oude xenon lampen (niet lens) het zelfde als bij de Lens xenon lampen! Alles werkt de hoogte verstelling werkt gewoon op het wieletje van de lichtschakelaar! Ik krijg alleen de xenon lampen niet door gestart zoals ik al zei, even een korte flits en dat is het dan ook! Ik heb dit ook bij de auto van mijn pa gehad (V70 D5 2005), met een Pilot xenon set. Hiet heb ik toen een kabelsetje voor gekregen en alles werkte perfect. Je zou toch niet alleen van software afhankelijk kunnen zijn he????
Ik ga me hier toch een beter in verdiepen, vooral omdat ik 2 type Volvo Xenon lampen heb liggen (zonder lens en met lens). :roll:
Geplaatst: 27.04.2012 - 21:54
door sbv
succes, ik heb het opgegeven. Je kan de elektrische schema's napluizen, maar dan kom je in het can bus systeem uit en daar zitten de verschillen.
Ik wens je succes maar verwacht net dat je het werkend gaat krijgen, er is geen los pakketje software welke je kan gaan laden.
Geplaatst: 27.04.2012 - 22:12
door erik brouwers
Ik ga het eens met mijn vrienden die bij mijn Volvo Dealer werken het zaakje uitzoeken en proberen het werkend te krijgen. Ik begrijp dus dat dit nog niemand gelukt is?
Ps dit is een van mij vorige projecten bij mijn audi(
http://www.audiforum.nl/forum/projecten ... 6-led.html)
