Pagina 1 van 1
Powershift deed raar
Geplaatst: 08.02.2011 - 20:29
door Bleu_volvo
Voor de kenners onder ons.
Daarnet een probleem gehad met powershift.
Na het starten van de auto, en al even te hebben gereden kreeg ik plots de melding "versnellingsbak laag vermogen"
Kon op dit moment enkel i 2de rijden, en dit tot max 2000 toeren.
Na het stilleggen en terug starten, zonder de sleutel uit het contact te halen bleef het probleem hem voordoen.
Als ik dan de motor volledig stillegde en de sleutel volledig uit het contact haalde en terug starte dan was alles terug normaal.
Heb ondertussen al een 60km gereden en dit zowel manueel als automaat en op elke toerental zone kon ik niks meer opmerken.
Is er iemand die eventueel zou kunnen weten wat de oorzaak zou geweest zijn.?
Geplaatst: 08.02.2011 - 23:23
door fjrene
bak olie nakijken misschien te weinig olie in de bak.
Geplaatst: 08.02.2011 - 23:27
door Ramon&Ramon
Dat komt wel vaker voor bij een 2.0D deze storing,laat hem even uitlezen op storingen eventueel,hij gaat namelijk in zijn noodloop draaien door een foute melding naar de regeleenheid..
Geplaatst: 09.02.2011 - 09:47
door Bleu_volvo
Ramon&Ramon schreef:Dat komt wel vaker voor bij een 2.0D deze storing,laat hem even uitlezen op storingen eventueel,hij gaat namelijk in zijn noodloop draaien door een foute melding naar de regeleenheid..
Dus als ik het goed begrijp is het niet zo een ernstig probleem. Moet eind deze maand binnen voor onderhoud op 100.000km, dus zal het dan even melden.
Thanks voor de info.
Powershift deed raar
Geplaatst: 12.04.2011 - 22:03
door arnoud
Ik heb dezelfde melding tot nu toe ook twee keer gehad (kilometerstand 166.000 en 171.000).
Beide keren met het uitnemen van de sleutel gelukkig gereset.

Powershift deed raar
Geplaatst: 16.12.2022 - 09:02
door riffii
Sinds het koude weer doet ie bij mij ook zo gek!
Auto heeft wel 3 ton gelopen maar heb een 60 dkm geleden gepowerflushed en 3 maanden geleden de bakolie ververst preventief.
Liep altijd als een zonnetje en sinds paar dagen met t extreme koude weer krijg ik de melding.
De auto schakelt dan lastig en bokt en is onrustig en schiet soms in noodloop waardoor ik niet door kan schakelen. (Zowel autm als handmatig).
In de ochtend laat ik m netjes voorgloeien en een half uur stationair draaien voordat ik vertrek maar dat helpt ook niet superveel.
Merk wel dat wanneer je sleutel eruithaalt de melding verdwijnt en als ik rustig accelereer dat de melding wegblijft. Zodra ik wat sneller accelereer dan gaat die wat schokkend overschakelen en dan komt de melding weer in beeld.
Ik heb mij laten vertellen na het uitlezen dat het aan de magneetkleppen kan liggen.
Een versnellingsbak powershift is storingsgevoelig dat weet ik en bevat echt veel componenten.
Iemand ervaring dit rijgedrag en wat hij/ zij eraan gedaan heeft om t op te lossen
Powershift deed raar
Geplaatst: 16.12.2022 - 09:48
door riffii
65EA3181-EB32-4966-854F-CA3DF051E5ED.jpeg
Zijn dit dan ook echt de zaken die kapot zijn of zijn dit gevolg codes omdat er iets anders aan de hand is
Powershift deed raar
Geplaatst: 16.12.2022 - 09:58
door Gouwe
Kun je zelf het oliepeil van een powershift bak peilen. Ik lees dat één van de oorzaken een te laag peil kan zijn en je hebt net 3 maanden geleden laten verversen. Mogelijk i.c.m. de koude nu onder een kritiek niveau?
Powershift deed raar
Geplaatst: 16.12.2022 - 11:08
door riffii
![Afbeelding]()
Gouwe schreef: ↑16.12.2022 - 09:58
Kun je zelf het oliepeil van een powershift bak peilen. Ik lees dat één van de oorzaken een te laag peil kan zijn en je hebt net 3 maanden geleden laten verversen. Mogelijk i.c.m. de koude nu onder een kritiek niveau?
Peilen gaat niet bij deze bak heb ik begrepen, en heb toevallig na de eerste melding pas geleden wat laten bijvullen voor de zekerheid.
Kan t zijn dat er teveel in zit en dat wellicht het verergerd?
Het blijft een rot en vaag probleem.
Kan mij herinneren bij de Xc90 die ik had uit 2005 kon je bij de geartronic gewoon peilen dmv een stok.
Powershift deed raar
Geplaatst: 16.12.2022 - 11:17
door Fredhead
Bijvullen tot de olie eruit loopt bij de vulplug.
Powershift deed raar
Geplaatst: 18.12.2022 - 19:09
door Delta
Ik zou eens bij bv GSpowerflush of TPR vragen miss kan zo’n bedrijf door ervaring een goed advies geven. Ik heb die van mij om de 40 laten fushen en sta nu op 467dkm dus het kan lang meegaan.