Pagina 1 van 1

een oude 850 kopen, doen?

Geplaatst: 28.02.2011 - 16:09
door djarend
Heb eigenlijk deze vraag al eens eerde bij de 940 gesteld, maar ben in dubio om een 850 te kopen. Ik ben geen Volvo-fanaat, wie weet wordt ik dit wel, maar heb wel besloten dat we een Volvo gaan kopen omdat deze ook al zijn ze oud, degelijk zijn en gezien ons niet al te ruime budget lijkt mij het een goede keuze. We rijden zo 'n 10.000 km per jaar, veel korte afstanden en af en toe eens naar een concert in Amsterdam (vanuit Breda) of naar familie in Groningen en 1x per jaar naar Italië met een vouwwagen achter onze auto. Ons gezin telt naast pappa en mamma ook nog eens 3 kinderen van 7,9 en 11.
Ik heb nu de volgende op het oog (zie link hieronder) waarmee ik net een proefrit heb gereden en meteen enthousisast ben, ook door de garage waar ik gewoon wél aardig en goed geholpen werd (de auto stond al een tijd stil, dus geen spanning, geen probleem, we pakken de acculader even en stond ingebouwd tussen andere auto's, ook geen enkel probleem dit in tegenstelling tot de Volvo dealer in Breda waar ik eerder was geweest voor een 940 waar ze al begonnen te zuchten en te steunen toen ik om een proefrit vroeg (dit terwijl ik ze 'smorgens er nog over gebeld had en ze zeiden dat het geen enkel probleem was, wel dus)
Even kort mee rondgereden, motor sloeg af, dus garageman moest weer komen (binnen 5 minuten) om hem opnieuw te starten en reed lekker.
De prijs is prima volgens mij, kan nog wat af ook als ik onze oude auto inlever. Ga nog een keer langs om iets langer te rijden en mijn vrouw moet hem ook even zien, die rijd het meest van ons 2en.
Alleen de achterklep bleef niet goed openstaan, moet wat aan gedaan worden, en ben niet kapot van de originele volvoradio die er in zit, die moet er uit, ik speel geen cassette's en heb ook bluetooth nodig. Is die er makkelijk uit te halen? Hebben mensen nog tips waar ik op moet letten, er is wel een onderhoudshistorie maar slechts tm 2005, bij 200.000 km, staat nu 240.000 op dus og eens 40.000 in 6 jaar zonder historie......
Hieronder de link, ik krijg graag tips, ideeën en noem maar op:
http://www.autotrack.nl/tweedehands/volvo/850/7268318

Geplaatst: 28.02.2011 - 16:22
door Ben
Je kunt ook even kijken bij de aankooptips op www.volvo850forum.nl

Geplaatst: 28.02.2011 - 17:16
door jan weemering
Beste Djarend,

ik had je stukje ook gelezen op een ander topic.
ik zou zeker ook eens met een 940 gaan rijden , het zijn namelijk 2 hele verschillende auto's met allebei een ander rij karakter.
het is maar waar je jezelf prettig in voelt.
de 940 is wel groter en wat gezapeger om mee te rijden.
maar ook dat is een gevoel wat je moet ervaren.

Geplaatst: 28.02.2011 - 17:40
door djarend
Jan, dat vind ik ook een goede tip en zal het zeker eens proberen. Ik wil alleen niet stad en land af voor een auto, wil wel binnen zo'n 20 km iets vinden. Als ik misschien eenmaal ook Volvo-verslaafd wordt zou ik r misschien meer moeite voor willen doen, maar ik zal toch nog eens bij die Volvo- dealer aankloppen en dat ze dan wél de accu's hebben opgeladen of ter plekke iets regelen :)

Geplaatst: 28.02.2011 - 19:24
door Jan
Als je een aantal jaren met een auto wil gaan rijden, zou ik toch wat uitgebreider rondkijken dan alleen in een straal van 20 km. Achterklepprobleem wordt veroorzaakt door de gasveren die hem openhouden. Moeten zowel bij 850 als 940 wel eens worden vervangen. De 940 is wat gezapiger dan de 850. Die laatste stuurt strakker en de meeste versies hebben meer vermogen dan de 940.
Bij een 850 kan wel meer kapot gaan; dat is mijn ervaring tenminste.

Geplaatst: 28.02.2011 - 21:38
door JosW
djarend, op de foto's ziet het er redeljk goed uit, behalve dan het gebarsten leder van de stoelen. Schijnen trouwens reparatiesetjes voor te bestaan.
Maar wat belangrijker is, is het technisch gedeelte. Als de auto goed is dan is die kilometerstand zeer redelijk en kan bij goed onderhoud nog zeker 200.000 kilometer mee. Er zit dacht ik al APK op dus ik zou zeggen, wat kan je gebeuren voor dat geld? Check wel even de airco, een zwak punt bij de 850 en V70.
Trouwens, weet je zeker dat je geen roofrails wilt?

Geplaatst: 28.02.2011 - 23:07
door djarend
Dank Jos voor je reactie. Wil denk ik wel roofrails, maar is toch mogelijk er later op te zetten? Vind het mooi staan en handig voor onze vakanties. Tijdens proefrit wilde ik airco aanzetten maar zag even zo gauw niet hoe, de verwarming was prima :) ven overigens niet anders gewend, mijn laatste 3 auto's hadden allemaal airco die t niet deed, zou wel leuk zijn als dit wel een keer lukt :) ik ga woensdag nog een langere rit doen samen met iemand die meer van auto's weet dan ik. Ga ook denk ik nog kijken naar een 850 die hier iemand aanbiedt ( donkerblauwe, vind ik mooier, maar wel met 330000 op teller)
Ik houd jullie op de hoogte :)

Geplaatst: 28.02.2011 - 23:31
door Snellebaksteen
Kijk eens wat verder dan een aardige garage. Je geeft zelf al aan dat er in 6 jaar slechts 40.000km bij gekomen is. Tel daarbij op dat de auto in 2010 voor het eerst een nederlands kenteken krijgt en voila een kloppende NAP die geen hol waard is. Ik zou dit voor nog geen mm vertrouwen. En aan een beetje nette 850 zie je echt niet of hij 240.000 of 440.000 gereden heeft.
Ga eerst eens vragen op het 850 forum, daar hebben ze echt kennis van zaken en staan een aantal, bewezen, goede auto's te koop.

Geplaatst: 01.03.2011 - 01:52
door DawnBlueED
850 vs 940 ........

Verder geef je aan dat je weinig km maakt en een beperkt budget hebt. laten we de kosten eens op een rij zetten dan.

- Aanschaf prijs/afschrijving
- Onderhoud/reparaties
- Wegenbelasting
- Brandstof
- Verzekering

Vooral de reparaties zijn lastig te voorzien bij auto's van deze leeftijd. Volvo's zijn degelijke auto's maar dat wil niet zeggen dat ze nooit stuk gaan. Ik verwacht dat de kosten van eventuele reparaties bij een 940 lager zullen zijn dan bij een 850.

Mijn advies, ga weer kijken voor een 940 van de laatste bouwjaren en dan een die niet op gas loopt en dat ook nooit gedaan heeft.

En ja, tot max 20 km van je huis :S Ik wil dan toch voorzichtig opmerken dat je dan misschien wel een rotte bak gaat kopen terwijl en 50 km verderop een hele mooie staat.

In ieder geval succes!

Geplaatst: 01.03.2011 - 11:05
door Snellebaksteen
Een 940 zal over het algemeen goedkoper zijn dan een 850 in onderhoud, er kan meer in en hij heeft meestal minder vermogen. Het basis ontwerp is wel meer dan 20 jaar ouder. Een 850 is een heerlijke rijders auto, bijna sportief, een 940 lijkt meer op varen, je bent heerlijk ontspannen bezig van a naar b te komen.

Geplaatst: 01.03.2011 - 11:56
door piotrV70
Kijk wat een plaatje ! Zoeken binnen een straal van slechts 20km lijkt me niet handig. Voor het juiste exemplaar tegen de juiste prijs moet je nou eenmaal wat moeite doen. De 850 in Dld lijkt me een heel net exemplaar van de 1e eigenaar. Veel beter wordt het niet voor 1900euro.

Geplaatst: 01.03.2011 - 15:39
door djarend
Nou Piotr, dat is idd een hele mooie. Ik zal eens verder gaan nadenken, het is vooral ook mijn vrouw die snel een andere auto wilt. We hebben nu wel een auto maar die gaat een keer stilvallen denken we, koppeling niet helemaal goed en veel te duur om te laten maken. Maar misschien met iets meer geduld toch verder zoeken, ik ga het eens overleggen. Mijn buurman heeft al ervaring met importeren van Mercedessen die kan me er vast mee helpen :) Dank en we gaan verder kijken/denken/proefritten etc. :)

Geplaatst: 01.03.2011 - 15:56
door Arjan67
kijken/denken/proefritten, zeker de moeite waard met verrassende uitkomsten.
Zocht zelf een 850, proefritten gemaakt in een S60 en V70, thuisgekomen met een S80 :)
Succes!

Geplaatst: 05.03.2011 - 11:34
door djarend
Zo, en niet veel later heb ik dus een 850 gekocht :), deze: Volvo 850 2.5i 20V Estate Sports-Line Hij ziet er nog goed uit, iemand bood hem aan hier op het forum, was vlak bij ons in de buurt, naar garage geweest, die vond geen vreemde dingen. Later vertel ik wel meer, stel ik me voor hier en laat ik fotoos zien. Eerst een paar dagen carnavallen

Geplaatst: 06.03.2011 - 12:47
door Morgenstond
We zijn benieuwd :)