Pagina 1 van 1
lekke krukaskeering
Geplaatst: 07.03.2011 - 18:49
door mennie
de krukaskeerring van mijn V70 D5 uit 2004 lekt olie aan de (automatische) versnellingsbakzijde. Het is gebeurd nadat de auto APK gekeurd is en er nieuwe olie (wel de juiste) in is gekomen. Iemand ervaring met een kosteninschatting voor het vervangen van zo'n keerring want de motor moet voor een groot gedeelte worden uitgebouwd.
Geplaatst: 07.03.2011 - 19:52
door JeroenSpock
Ik had een tijdje terug een dopje die boven de keerring zit kapot. Daarvoor moest het subframe er onder weg, bak er achter weg, koppeling, vliegwiel, er ging veel los.
Dopje kostte met 2 euro, en om er bij te komen was ik 600 euro verder.
Heb toen ook gelijk een nieuwe koppeling en vliegwiel gekregen, waren samen 1100 euro.
Geplaatst: 07.03.2011 - 22:10
door mijn speeltje
Mennie,
Zelfde gehad in nov-2008. Een heel klein dopje van 1,75€ en een enorme olie vlek in de parkeer garage. Samen met 5 nw gloeibougies en nog een paar andere kleine dingen, totaal 9 uur / 850€
gr. Kurt-Karel
Geplaatst: 07.03.2011 - 22:23
door iksee90
Ga er maar vanuit dat de roetmeting de oorzaak is. Waarschijnlijk door (te) hoge carterdruk is het stopje eruit geklapt.
Geplaatst: 08.03.2011 - 13:06
door Marelli
Als het echt de oliekeerring is dan ben je wel even bezig.
Je kan het eenvoudig zien: als er olie lekt uit de kleine rechthoekige opening tussen bak (bij jou de koppelomvormer) en het blok dan is het bingo!
Niet veel garage's willen deze reparatie uitvoeren. Ik heb behoorlijk misgekleund met een beun uit Hattem (zie topic "zoekplaatje") na 3 maanden bleek dat het hem niet zou gaan lukken.
Ik heb het zelf moeten afmaken, en kwam er achter dat deze f*-beun de koppelomvormer niet goed in de bak had gezet waardoor ik de oliepomp van de automaatbak heb moeten laten reviseren. Ik heb de bak uiteindelijk 3x d'r in en uit gehad... :-x
De keerring kost een tientje en al met al 2 á 3 dagen werk als je het zelf doet (een garage zal het wel sneller kunnen, maar het blijft een kl*te klus). Vooral bij de AWD versie zitten een paar boutjes van de haakse overbrenging op onmogelijke plekken.
Geplaatst: 08.03.2011 - 20:59
door Gast
iksee90 schreef:Ga er maar vanuit dat de roetmeting de oorzaak is. Waarschijnlijk door (te) hoge carterdruk is het stopje eruit geklapt.
Hé, die had ik nog niet eerder gehoord, maar dit klinkt heel aannemelijk.
Het is hier al veel vaker voorbij gekomen dat zo'n "vriesstop" juist na een beurt verdwenen is.