Pagina 1 van 1
Aankoopkeuring wie of waar
Geplaatst: 12.03.2011 - 13:58
door godfried
Ondanks het vertrouwen in "mijn" Volvospecialist wil ik toch graag mijn aanwinst laten nalopen.
Ik kan natuurlijk bij de Dealer een aankoopkeuring laten doen,
ik vraag me echter af of daarmee alles ondervangen wordt.
Ik lees hier op het forum namelijk nog al eens dat bepaalde tikjes, rammeltjes, kreuntjes die voor de forumspecialisten herkenbaar zijn, door de garage /specialist ,dealer niet altijd herkend worden.
De prijs voor de keuring bij de Dealer is erg klantvriendelijk, daar gaat het me niet om.
Ik heb meer aan iemand die meer doet dan een checklist afwerken,
(hiermee heb ik niet de bedoeling iemand iets te kort te doen !!)
Wellicht heeft iemand een goed adres voor me.......
Of onderschat ik de aankoopkeuring van de de Volvodealer nu echt volledig
En natuurlijk sluit geen enkele keuring uit dat er toch iets kan gebeuren.
Ik hoor/lees het graag.
Geplaatst: 12.03.2011 - 14:04
door Iroll
Je kan er vanuit gaan dat de dealer de keuring goed doet. Die gaat zijn reputatie niet op het spel zetten. Maar als je toch liever een onafhankelijke aankoopkeuring wilt laten doen dan kan je bijv. naar de
ANWB gaan.
Geplaatst: 12.03.2011 - 19:48
door DawnBlueED
De Dekra is ook nog een optie, wel aanzienlijk duurder dan de dealer keuring.
Succes
Geplaatst: 13.03.2011 - 02:43
door Thijs
Ik ben al een aantal keer bij de ANWB geweest, onafhankelijk en gewoon erg goed.
Geplaatst: 13.03.2011 - 15:32
door Ytos
Kan bovenstaande beamen. Ik heb m'n auto voor het aflopen van de garantie laten keuren bij de ANWB in Utrecht. Na afloop werd alles met me doorgenomen en werden alle vragen keurig beantwoord.
Moet wel zeggen dat ik mijn auto niet bij een Volvo-dealer vandaan had en dat de verstandhouding tussen aankoop en aflopen garantie een deuk had opgelopen. Zou ik m'n volgende auto bij de dealer kopen waar ik nu zit, dan denk ik dat ik zo'n keuring niet zal doen. Kan me namelijk niet voorstellen, dat ze hun goede reputatie willen verliezen. Maar wellicht ben ik naïef

Geplaatst: 13.03.2011 - 19:08
door DawnBlueED
In lang vervlogen tijden heb ik wel eens een Ford Granada voor een bevriende handelaar naar de ANWB aan het IJsbaanpad alhier gereden om te laten keuren. De koppeling van deze auto was totaal versleten, dat was bekend, deze moest nog gerepareerd worden. De auto kwam als het ware amper de hefbrug nog op, raad eens wat er niet op het rapport stond....... De ANWB is ook niet heilig.
Geplaatst: 14.03.2011 - 12:29
door Thijs
Moet wel zeggen dat ik mijn auto niet bij een Volvo-dealer vandaan had en dat de verstandhouding tussen aankoop en aflopen garantie een deuk had opgelopen. Zou ik m'n volgende auto bij de dealer kopen waar ik nu zit, dan denk ik dat ik zo'n keuring niet zal doen. Kan me namelijk niet voorstellen, dat ze hun goede reputatie willen verliezen. Maar wellicht ben ik naïef
Dat dacht ik ook. Maar mijn "gerenomeerde"dealer waar ik de auto kocht had de auto apk gekeurd en afleverklaar gemaakt, en toch twee apk afkeur punten geconstateerd en wat reparaties die kostbaar zouden zijn geweest.. Voor mij dus altijd vooraf een aankoopkeuring!
Geplaatst: 14.03.2011 - 12:31
door Thijs
In lang vervlogen tijden
Zegt dat niet al wat dan? Nu rijden ze een stukje en voelen de auto aan. Een versleten koppeling komt nu echt wel aan het licht denk ik. Maar goed, iedereen kan fouten maken, ook de ANWB. Maar als de lijst afgelopen wordt komen de meeste grote mankementen wel aan het licht hoor!
(Stuurkogel met speling, voorwiellager wat er aan zit te komen etc!)
Geplaatst: 14.03.2011 - 13:24
door DawnBlueED
Ook toen blies de ANWB hoog van de toren en was het vertrouwen in deze organisatie heel erg hoog, misschien nog wel hoger dan nu.
Het blijft belangrijk om ook je eigen gezonde verstand te gebruiken bij de aankoop van een gebruikte auto, keuring, garantie, NAP, onderhoudsboekje, het zijn allemaal waardevolle hulpmiddelen voor het beoordelen van een aankoop, maar op geen enkele er van kan je blindvaren.
De ANWB geeft geen garantie op haar keuringen, terwijl de organisatie toch bekend staat als een warm voorstander van alle mogelijke garanties en verzekeringen.
Geplaatst: 14.03.2011 - 14:47
door Thijs
Het blijft belangrijk om ook je eigen gezonde verstand te gebruiken bij de aankoop van een gebruikte auto, keuring, garantie, NAP, onderhoudsboekje, het zijn allemaal waardevolle hulpmiddelen voor het beoordelen van een aankoop, maar op geen enkele er van kan je blindvaren
Dit staat buiten kijf!
Geplaatst: 17.03.2011 - 20:30
door godfried
bedankt voor de tips.
Wordt een aankoopkeuring bij de Dealer.
Ben even binnengelopen en heb geinformeerd.
Duurt een uurtje en mag de keuring mee volgen.
Geplaatst: 25.03.2011 - 11:51
door godfried
De V70XC is zojuist door de aankoopkeuring geweest bij de volvodealer.
Geen noemswaardige punten gevonden en een compliment voor de staat van onderhoud.
mocht er de hele tijd bij zijn, de monteur nam alle tijd voor uitleg, leuk om te zien.
Mijn vertrouwen in de verkopende volvospecialist was al groot maar is hiermee nogmaals bevestigd !
Het enige is een rammeltje rinkeltje wat we niet thuis kunnen brengen, maar wat geen reden tot onrust hoefde te zijn. Zal hierover elders eens een vraag loslaten.