Pagina 1 van 1
Handrem
Geplaatst: 28.03.2011 - 15:59
door rickserik
Mijn handrem van mij xc90 werkt niet altijd . De wagen rolt nog een halve meter verder voor hij stilstaat . Nu had ik hier zo geen probleem mee want ik zet hem in P ( het is een automaat ) . Echter na deze periode van mooi weer heb ik opgemerkt dat mijn wiel links achter zwart ziet van remstof . De andere wielen blinken nog als nieuw. Iemand een idee wat dit kan zijn ? Is het enkel de handrem of is er meer aan de hand ?
Geplaatst: 28.03.2011 - 18:24
door Richo
Je handrem is niet sterk genoeg, als je meteen will stillstaan zet hem dan meteen in de P.
naja alle gekken op een stokje....
handrem is niet bedoeld om mee te remmen, tenminste dat is me altijd bij de rijles verteld

. Handrem gebruik ik tenminste alleen als ik still sta op een helling of als ik de auto reeds geparkeerd heb.
Geplaatst: 28.03.2011 - 19:04
door rickserik
Ik zet hem op een kleine helling in N druk de handrem op en laat dan de rem los. Ik rem niet met mijn handrem . Een beetje gezond verstand maakt dit wel duidelijk dacht ik.
Geplaatst: 28.03.2011 - 19:16
door M@rcel
Een eindje rollen is inherent aan het ontwerp, maar een halve meter is wel veel. Meestal is het max. zo'n 20 cm, maar hoe groter je wielen hoe groter de rolafstand.
Geplaatst: 28.03.2011 - 21:09
door abbabak1
Remstof achter: bij de v70 zijn er meerdere topics over loslatende handremschoenen. Snel vervangen wamt bij vastslaan kan het grote schade veroorzaken.
Verder heb ik het symptoom zoals M@arcel beschrijft.
Geplaatst: 28.03.2011 - 22:58
door rickserik
heb wat lotgenoten opgezocht i.v.m handremschoenen en denk dat het die richting uitgaat . vorige week auto gewasen en daags erna een zwaare kloenk bij het vertrekken . de remmen achter waren geblokeerd. morgen is bij de garage stoppen en is horen . thanks
Geplaatst: 30.03.2011 - 21:35
door rickserik
Vandaag auto naar de garage . Morgen weet ik het . Het verhaal van de handremschoen lijkt niet mOgelijk aangezien er alleen remklauwen op zitten
Geplaatst: 30.03.2011 - 21:54
door Gast
De handremschoenen zitten aan de binnenzijde van de remschijf.
De binnenzijde remschijf is dus remtrommel.
Overtollig remstof wordt mogelijk veroorzaakt door de remklauw (zuiger) die niet meer gangbaar is.
Komt vaker voor. Goed naar laten kijken, ander ben je zo weer aan de beurt.
Geplaatst: 31.03.2011 - 09:10
door abbabak1
Dat is i.i.g. sinds de 140 serie al zo, een supersysteem.
Waarschijnlijk heb je gelijk met de remklauw, remstof uit je handrem blijft vaak in de trommel liggen
Geplaatst: 01.04.2011 - 23:30
door rickserik
het waren de handremschoenen die waren losgekomen en waren op elkaar geschoven. hierdoor leek het alsof je met de handrem op reed . vandaar het schuurend geluid en de afzetting van remstof.
Geplaatst: 02.04.2011 - 13:08
door Gast
Geen extra schade? Dan heb je geluk gehad.
Geplaatst: 03.04.2011 - 23:07
door rickserik
nee geen extra schade

)