Pagina 1 van 1

Stickers verwijderen zonder lak te beschadigen

Geplaatst: 31.03.2011 - 16:05
door sven-
Ha Volvo kenners,

Ik heb achter op mijn 460 twee stickers zitten (o.a. zo'n NL-sticker) die er graag vanaf haal. Hoe doe ik dit zonder de lak te beschadigen? Zijn daar handige middeltjes voor?

Bedankt!

Geplaatst: 31.03.2011 - 16:09
door diesel01
wellicht kun je het proberen met een fohn of een verfstripper, mocht de fohn niet heet genoeg worden.
Je moet dan wel opletten dat het niet te heet wordt, ik heb kleine bedrijfstickers op de S60 gehad en er weer afgehaald.
Deze stickers zaten er maar 6 maanden op en kon ik er zonder problemen/kleurverschil afhalen.

Geplaatst: 31.03.2011 - 16:49
door V70/2.4D/2003
Bovenstaande is correct. Eventuele lijmrestjes laten zich wonderbaarlijk met spiritus verwijderen (ook zonder dat daar lucifers bij nodig zijn)

Geplaatst: 31.03.2011 - 21:46
door Hugo_Amstelveen
Lijmresten kun je trouwens ook zeer goed met pindakaas verwijderen.
Dit is geen geintje. Werkt perfect en je lak word absoluut niet aangepast.

Geplaatst: 31.03.2011 - 21:55
door The Volvoboy
Vergeet dan niet het deel waar de sticker heeft gezeten even goed in de was te zetten ;)

Geplaatst: 31.03.2011 - 22:05
door Hugo_Amstelveen
The Volvoboy schreef:Vergeet dan niet het deel waar de sticker heeft gezeten even goed in de was te zetten ;)
Klopt

Geplaatst: 31.03.2011 - 22:36
door Dieselaar
ik heb hier ergens gelezen over Klooster-trots Cleanoline, dat schijnt perfect te zijn voor stickers en lijmresten, en je kan er ook heel goed pindakaasresten mee verwijderen.

zie hier het draadje.

Geplaatst: 31.03.2011 - 23:43
door Schilder
Hoi Sven,

Zo`n sticker, als ie er een paar jaar zit is deze uitgehard, met je nagel breken er kleine stukjes vanaf en zet geen zoden a/d dijk, en indd wat de jongens beschrijven fohn of verfstripper gebruiken om de resten makkelijker te verwijderen, maar de lijm kun je het beste verwijderen met terpetine, deze tast de lak niet aan, wel is het zo dat een sticker die grondig verwijderd is altijd bij een bepaalde lichtval/glans zichtbaar blijft, dat komt door dat een sticker te lang op een plek heeft gezeten, en dat heeft weer te maken met UV beinvloeding op je lak.

Schilder

Geplaatst: 01.04.2011 - 01:32
door sven-
Bedankt jongens. Ik ga ermee aan de slag!

Geplaatst: 01.04.2011 - 11:10
door Driven2Shine
Mocht het niet lukken kun je ook nog een Caramel schijf gebruiken op een boormachine.
Deze pelt de stikker van de lak zonder iets te beschadigen.

Ik gebruik de schijven niet dagelijks maar ze werken echt perfect.