Pagina 1 van 9

Zwaar ongeval, maar we leven nog.

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:24
door 360Degreez
Zaterdagnacht rond 12:30 nemen we na heerlijk eten in een wokrestaurant en een gezellige avond afscheid van goede vrienden in Noord Holland om huiswaards te keren. Het miezerde, en geïrriteerd zette ik de ruitenwissers handmatig aan omdat ik net de week daarvoor bij het schoonmaken van mijn voorraam de stekker van de regensenor had losgetikt.

Rond 01:00 rijden we op de ring A10 in Amsterdam, ik zie in de verte het verkeer stilstaan en ik hoor mezelf zeggen: "Ja hoor, een uur, en er staat file, wat is dit nou weer voor onzin" . Ik kijk nog even in de achteruitkijk spiegel, zie in de verte nog koplampen waarop ik de alarmlichten aanzet en plaatsneem achter een zilvergrijze S80 2.4.

Daarna word het stil...

Het eerste wat ik me herinner is rook in de auto..
Het tweede een man met een bebloed gezicht in de auto.. daarna dat ik in mijn t-shirt in de regen stond met iemand achter me die mijn nek vasthoudt. "Niet bewegen!!" zegt hij.

Even daarop lig ik in een bed met mijn schoenen en sokken uit en kijk ik in de TL verlichting van het ziekenhuis. Mensen vragen of het goed met me gaat waarop ik alleen de vraag eindeloos herhaal of het in orde is met mijn vriendin.

De volgende herinnering is die van de groene lampjes en het getik van de CT scan die een kleine hersenbloeding aantoonde, daarna vlagen van een rolstoel, bloed prikken en eindelijk in mijn eentje naar het toilet waar ik heel even tot rust kon komen.

Na het toiletbezoek werd ook mijn vriendin in een rolstoel voorbij gereden al druk kwebbelend met het verpleegkundig personeel. "Ja hoor, zij wel" schoot er nog door mijn hoofd. Waarna we herenigd werden.

Rond 04:00 werden we ons zaaltje ingereden en konden we in alle rust bespreken wat er gebeurd was. Ik had alles bewust meegemaakt maar kan me er tot op heden op de flashbacks na niets van herinneren.

Op de klap na heeft mijn vriendin het meeste onthouden.

Enkele seconden nadat we waren gestopt is er een 94' golf variant op volle snelheid ingereden op de v50. Geen remgeluiden, niets.. De klap was zo furieus, zo zwaar en zo snel dat we van de klap zelf allebei niets mee hebben gekregen.

De V50 heeft de klap op haar best opgevangen door haar achterste geheel op te offeren, de gordelspanners te gebruiken en de breekbouten van de stoelen te laten breken.

Na de klap van achteren zijn we gelanceerd en hebben de S80 voor ons geraakt, gezien de relatief beperkte schade denk ik dat de mensen in deze auto ongedeerd zijn.

Afbeelding

Afbeelding

De dagen erna zijn we helemaal vertroeteld met liefde van vrienden, familie en het personeel van het ziekenhuis en hebben ze ons goed in de gaten gehouden. Gisteren ging het zo goed met ons dat we (op staande voet) ontslagen zijn.

Daarop zijn we bij het bergingsbedrijf langs geweest om de schade te aanschouwen en we zijn ons dood geschrokken.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Kort na het ongeluk heeft zowel de politie als het ambulance personeel ons gezegd dat we geluk hadden met zo'n stevige auto met al zijn veiligheids systemen. In vrijwel elke andere auto in deze klasse had de uitkomst een stuk meer luguber kunnen zijn.

Met ons gaat het naar omstandigheden goed. Mijn vriendin is nog wat duizelig en heeft spierpijn, hetzelfde geldt voor mij, plus dat mijn korte termijn geheugen zo nu en dan een steekje laat vallen. Maar dat weegt niet op tegen het feit dat we er zo goed uit gekomen.

Beiden zijn we er zonder fysieke schade vanaf gekomen.. wonderbaarlijk gezien het kattengrit dat achterin stond onder mijn pedalen lag. (dit was de zogenaamde "rook" waar ik zo van schrok ;-) )

Vannacht hebben we thuis de eerste volle nacht slaap gehad, en gaan we verder met al het noodzakelijke regelwerk. De auto moet weg bij het bergingsbedrijf, ik moet een dealer vinden die de auto tijdelijk wil stallen en ik moet een schade expert regelen om de auto te taxeren en de rest van de persoonlijke bezittingen (laptop, camera) die defect zijn.

Nu afwachten wat we gaan terugkrijgen voor de V50, en rustig op zoek naar ander vervoer. Misschien na lang sparen wel weer een V50 ;-)

Sterkte

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:30
door gnd
Hi 360Degreez,

Wat een klap.
Ik heb jaaaaaren geleden een Alfa achterop gehad die de knipperende lichten boven de weg met 90, 70 en 50 niet had gezien.
Ik heb nog steeds last van m'n nek en rug.
Had ik toen maar een Volvo gehad, dan had ik nu minder problemen.

Neem de tijd om bij te komen.

Sterkte,

GND

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:32
door Rob2u
Tjonge, wat een verhaal! Gelukkig zijn jullie beiden er goed uitgekomen.
Geeft maar weer eens aan dat we blij mogen zijn met onze Zweedse wagens.

De schade aan die Golf is overigens aanzienlijk, zijn die mensen er nog redelijk aan toe?

Sterkte verder!

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:42
door Fransosowitz
Poehh! Jullie hebben inderdaad een flinke klap gehad. Gelukkig lijkt het er dus op dat jullie zelf er relatief goed vanaf zijn gekomen!

Beterschap!

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:45
door S60 170pk Lpi
Tjonge wat een verhaal. Dit is nu één van de redenen waarom ik al 16 jaar Volvo rijd.

Sterkte!

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:48
door Ben
Zo, da's een flinke.
Volvo for life, je weet het nu echt.

Weet je iets over de inzittende(n) van de Golf?

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:55
door t5power
Holy sh*t, die auto is gewoon een meter korter!

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:56
door BlackSapphire
Allemensen! Wat een dreun. Sterkte met het verdere herstel, ook mentaal lijkt me echt nog wel een klusje, om dit te verwerken. Ik kan me herinneren dat ik als twaalfjarige zo'n botsing meemaakte. Ik zat op de achterbank, en een dronken malloot in een BMW reed vol in de Opel Ascona van mijn zwager, die hij diezelfde dag nieuw had opgehaald bij de dealer. Ik had tijden daarna nog de neiging om achterom te kijken bij een stoplicht of er ook iets aan kwam rijden met een noodgang.

Gelukkig heeft de Volvo z'n best gedaan de klap op te vangen. Sterkte met de afhandeling.

Geplaatst: 05.04.2011 - 10:56
door 945i
Tja.. wat een verhaal.. Veel beterschap voor jullie gewenst.
Ik heb het mijn vrouw laten lezen die elke dag met haar C1 onderweg is...Met de mededeling dat ze vooral goed in de spiegels moet blijven kijken en altijd een uitwijk mogelijkheid moet houden in zulke gevallen, want in een C1 tje overleef je dit waarschijnlijk niet...

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:02
door diesel01
Wat een klap..onvoorstelbaar welke krachten vrij komen.
Ik sprak gisteren een XC60 rijder die een 100km/h klap met als tegenpartij een vrachtwagen heeft overleeft op dat moment rijdend in een V70.
Hij vertelde dat hij bijna was gevallen voor de looks van een 5 serie maar vanwege het sterke veiligheidsimago van Volvo toch een XC60 T6 heeft aangeschaft.
Gewoon....Volvo for Life.

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:16
door 945i
Alsof een 5 minder veilig zou zijn...(ik durf zelfs het tegengestelde te beweren...)

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:17
door Harige Harry
Dat is een beste klap geweest. Sterkte met het verdere herstel en het verwerken, en succes met het zoeken naar een nieuwe Volvo!

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:28
door Stinky
Tjonge! Goed verteld ook. Je zou het naar Volvo Cars Nederland moeten
sturen. Mischien lezen ze hier mee? Anywho, goed dat het voorlopig zo
goed is afgelopen. Ik zeg voorlopig want er is hier al eerder gebleken dat
je in de komende weken toch nog meer last kan krijgen van het een of
ander.
Ook ben ik benieuwd hoe mijn 240 uit 1992 met vrouw en twee kinderen
achterin het ervanaf zou hebben gebracht bij een achteroprijder. Ik ben
bang niet zo goed als een moderne V50. Wij hebben bv geen airbags of
gordelspanners...

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:28
door V70/2.4D/2003
Van harte gefeliciteerd met het wijze besluit om een Volvo te kopen.
Van harte gefeliciteerd met het feit dat je het er zelf goed vanaf hebt gebracht.

My god, wat zit ding in de kreukels.

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:45
door Morgenstond
Afbeelding

Zo is de S80 ervan afgekomen. Gelukkig zat je in een stevige Volvo. Ik wens je veel sterkte met het herstel van jullie beiden en de afhandeling van de rest.

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:47
door ivoandriessen
Wow, met open mond zitten lezen....

Gelukkig dat jullie er zo goed afgekomen zijn...
Na dit te gelezen te hebben: gelukkig dat ik zelf ook een Volvo rijd die hopelijk hetzelfde reageert mocht er onverhoopt iets dergelijks gebeuren.

Dit maakt de keuze voor de volgende auto voor vrouwlief een stuk eenvoudiger. Zelf is ze zeer gecharmeerd van de tegenwoordig zo populaire koekblikken zonder wegenbelasting. Ik hecht meer waarde aan haar leven dan de portemonnee en heb als minimum auto een S40/V50 gesteld. Na deze foto's gezien te hebben wordt het dus een V50. Weliswaar nog even sparen en carpoolen in de V70, maar de V50 komt er!

Sterkte met de verwerking de komende tijd (heb in het verleden een dergelijk ongeval met een Peugeot 206 gehad waarvan de motorkap plots een meter korter was). Alle gemiste momenten gedurende het ongeval kwamen stukje bij beetje terug en hadden een grotere impact dan verwacht toen.

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:50
door ivoandriessen
Positief puntje, je kunt je aanmelden voor een zeer specifieke club: Linkje.

Klinkt vreemd, maar vind dit soort verhalen de beste marketing voor een merk.

Geplaatst: 05.04.2011 - 11:52
door Jolly Breeze Racing
Pfff, heftig!

Gelukkig zijn jullie er goed vanaf gekomen, alhoewel zo'n klap kan na-ijlen.

Ooit ook zoiets meegemaakt en 1 keer uit de rij gestuurd om dit te voorkomen.

Sindsdien hou ik altijd het achteropkomend verkeer in de gaten.

Geplaatst: 05.04.2011 - 12:05
door 360Degreez
Dank jullie voor alle reacties, dit help weer om de boel te relativeren en te verwerken.

Het bebloede gezicht in mijn verhaal was van de eigenaar van de Volkswagen. Deze is helaas naar een ander ziekenhuis gebracht en ik heb tot op heden nog niets van hem mogen vernemen. Zolang het onderzoek duurt kan de politie nog geen informatie vrijgeven neem ik aan.

De Airbags zijn niet geploft, de aanrijding die ik van voren had was daarvoor te klein, en niet recht van voren. Geluk bij een ongeluk denk ik zo,

Ik ga zeker zo even een kijkje nemen bij de pagina van Ivo, dank hiervoor.

Stiekem ben ik al op internet aan het kijken geweest naar een more-or-less vergelijkbaar automobiel. Maar met de gedachte in mijn achterhoofd dat ik slechts de helft van de aanschafwaarde van mijn auto terugkrijg zal het nog wel even duren voordat er weer een volvo op de oprit staat. Alles op zijn tijd.

Ik zal proberen het topic wat up to date te houden,

Nogmaals dank voor de reacties, hartverwarmend :-)

Geplaatst: 05.04.2011 - 12:19
door Max
"Volvo saved my life" was het eerste waar ik aan moest denken.
Voorlopig lijkt het allemaal goed te komen, maar hou het in de gaten.
In ieder geval is de keuze voor een Volvo een hele goede geweest.

Ten aanzien van anderen die de auto van hun ega vermelden:
wij hebben afgelopen jaar (mede ivm veiligheid) ook een klein koekblik vervangen door een Zweed. Daarin rijdt niet alleen mijn vrouw maar ook regelmatig mijn zoon. Het heeft me al vaak veel rust gegeven.