Pagina 1 van 2
motorproblemen D5 als het even tegen zit, zit alles tegen
Geplaatst: 23.04.2011 - 19:52
door xc-men
Alles zit ons tegen deze Paas-vakantie.
Vakantie afgebroken omdat onze hond (golden retriever) met spoed geopereerd moest worden aan haar baarmoeder door een ontsteking.
vanmiddag konden we haar weer ophalen maar onze XC70 D5 is niet meer vooruit te branden. In de Drive mode gaat ie niet harder dan 30km en wil niet omhoog schakelen., het toerental blijft ook erg laag hangen en wil niet omhoog.
Als ik de auto in de N stand zet kan ik de toeren-tal wel hoger krijgen maar met veel moeite.
Ook een service alarm op het display Urgent motor service nodig.
Nog even geprobeert een reset te gegeven door de battery eraf te halen maar helpt ook niet.
Auto staat nu still voor de deur en dealer is pas dinsdag weer open.
het viel me wel op dat de laatste tijd bij het afzetten van de motor een raar geluid te horen was, een klein pumpje die stond na te ijlen met een raar geluid. De auto heeft er nu 106.000Km op zitten, lijkt wel een probleem zoals LEMMER heeft zie topic
http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php?t=42853
Geplaatst: 23.04.2011 - 22:17
door 945i
Wat een pech zeg...
Hoop dat het met de hond goed gaat (jullie hadden toch nog een auto?)
De Xc moet natuurlijk een paar dagen wachten nu met pasen...
Geplaatst: 23.04.2011 - 22:37
door xc-men
Met de hond gaat het nu beter, operatie was goed verlopen en net op tijd.
We hebben geen tweede wagen meer, ik ben nog steeds op zoek maar niet veel tijd aan besteed moet ik eerlijk zeggen. Nu maar snel op zoek de komende weken toch wel weer handig een tweede auto voor de deur.
Maar even een auto huren -lenen want we hebben hem dagelijks nodig.
De verzekering gebeld en die brengen de Wagen dinsdag naar de dealer in Barcelona hier 45 minuten rijden vandaan.
Geplaatst: 23.04.2011 - 22:50
door 945i
Ja, het is misschien afgezaagd wat ik nu ga zeggen, maar wel mijn mening.
Ik vind dat een dergelijke auto, bij deze kilometerstand het altijd moet doen, en dit soort fratsen zou bij mij meteen einde relatie met de auto zijn.
Het feit dat er geklooid is met de software van de auto helpt natuurlijk ook niet de betrouwbaarheid te vergroten.
Geplaatst: 24.04.2011 - 13:16
door xc-men
Geplaatst: 26.04.2011 - 14:29
door xc-men
Ben net terug van de dealer en de EGR Klep moet vervangen worden Kosten 1100E, 770E voor materiaal en nog een 390 voor de uren. Ik baal erg want we zijn twee keer eerder met het zelfde probleem nog in de garantie tijd bij de dealer geweest, bijde keren werd het probleem opgelost door alles te reseten in de software. Dit keer moet de Klep vevangen worden maar op mijn kosten. Auto is 3 jaar en 4 maanden en net uit de garantie.
Ik geloof dat we maar een nieuwe Topic gaan openen, EGR KLEP problemen, ik heb hier en daar gelezen dat dit wel een grote trouble maker is.
Geplaatst: 26.04.2011 - 14:45
door Hans oet Twent
Ehm, je geeft aan dat je 2x eerder met het zelfde probleem bij de dealer bent geweest, in de garantie tijd. Ik zou me daar op gaan focussen. Je hebt immers het probleem aangegeven en men heeft destijds met een software updat het getracht te verhelpen. Niet gelukt dus, klacht blijft bestaan. Ik zou er wel wat werk van gaan maken....
Geplaatst: 26.04.2011 - 15:51
door xc-men
Hans oet Twent schreef:Ehm, je geeft aan dat je 2x eerder met het zelfde probleem bij de dealer bent geweest, in de garantie tijd. Ik zou me daar op gaan focussen. Je hebt immers het probleem aangegeven en men heeft destijds met een software updat het getracht te verhelpen. Niet gelukt dus, klacht blijft bestaan. Ik zou er wel wat werk van gaan maken....
Ik heb hier de twee tickets die Volvo opmaakt als je een klacht laat nakijken gedurende de garantie periode, deze maar opsturen met de rekening naar Volvo Spain in Madrid.
Ik moet zelf morgen weer naar me werk in Gabon dus mijn vrouw moet de wagen ophalen, de dealer kan zijn borst nat maken ze is niet erg blij.
Geplaatst: 26.04.2011 - 15:52
door Hans oet Twent
Good luck mate!
Geplaatst: 26.04.2011 - 16:39
door emanje
ah, In Spanje zijn het dus ook boeven!
Geplaatst: 27.04.2011 - 08:32
door Rutger
Nou nou, waarom nu gelijk boeven?
Volgens mij kan dit gewoon aangetoond worden, maar je zal er het één en ander voor moeten doen.
Geplaatst: 27.04.2011 - 09:38
door Oceanracer
Daar zijn een aantal redenen voor te noemen:
1. Emanje werkt niet en vind dat het met een uitkering goed toeven is
2. Emanje werkt in overheidsinstelling waar geld geen rol speelt
3. Emanje werkt bij een bedrijf waar rendement geen rol speelt en winst maken een scheldwoord is.
Geplaatst: 27.04.2011 - 09:43
door diesel01
Oceanracer schreef:Daar zijn een aantal redenen voor te noemen:
1. Emanje werkt niet en vind dat het met een uitkering goed toeven is
2. Emanje werkt in overheidsinstelling waar geld geen rol speelt
3. Emanje werkt bij een bedrijf waar rendement geen rol speelt en winst maken een scheldwoord is.

Geplaatst: 27.04.2011 - 10:27
door xc-men
Even weer terug op het topic!!!
Vandaag is de wagen klaar (dat hoop ik) ik heb wel om alle oude onderdelen gevraagd en voor een printout van alle bezoeken die we aan de dealer met betrekking tot de eerdere problemen. In totaal is mijn vrouw 3 keer geweest om naar het motor system te kijken na problemen met slecht starten en totaal weg vallen van de Motor vermogen. Ik hoop dat de bezoeken nog in het systeem staan, ik geloof dat alles is gekoppeld aan de auto VIN nummer in een centrale Volvo data base.
Geplaatst: 27.04.2011 - 11:14
door Rutger
Volgens mij staat de geschiedenis er idd in. Dus daar zou je enigszins wat druk mee moeten kunnen uitoefenen. Ik hoop iig dat het allemaal lukt.
Geplaatst: 27.04.2011 - 11:27
door Oceanracer
Hier is tot wel 10 jaar terug op te vragen voor welke werkzaamheden de auto bij de dealer is geweest. Lijkt me dat het in Spanje niet anders is geregeld. Het lijkt me wel duidelijk dat er een verband is met de eerdere bezoeken en het uitvallen van de motor op dit moment. Ga er echter niet van uit dat het gehele bedrag gecrediteerd zal gaan worden. E.e.a. zal op een coulanceregeling uitlopen denk ik, met een sam-sam-oplossing.
Geplaatst: 27.04.2011 - 11:53
door xc-men
Oceanracer schreef:Hier is tot wel 10 jaar terug op te vragen voor welke werkzaamheden de auto bij de dealer is geweest. Lijkt me dat het in Spanje niet anders is geregeld. Het lijkt me wel duidelijk dat er een verband is met de eerdere bezoeken en het uitvallen van de motor op dit moment. Ga er echter niet van uit dat het gehele bedrag gecrediteerd zal gaan worden. E.e.a. zal op een coulanceregeling uitlopen denk ik, met een sam-sam-oplossing.
Het gaat hier niet alleen om het Geld, daar kom ik wel overheen.
Veiligheid!! is ook een punt, mevrouw had een keer bijna een 20Tons vrachtwagen in haar rug toen op ze een uitrit van een snelweg het motor vermogen total weg viel.
Ze was toen direct naar de dealer gegaan om de auto na te laten kijken.
Oplossing was toen een reset van het system, symtoom was het zelfde met de EGR klep. Maar ja tijdens de garantie period reseten ze alleen maar en naar de Garantie BINGO we kunnen nu iets verdienen.
We hebben dus rond gereden met een auto die elk moment zijn vermogen kan verliezen, zal maar net op het verkeerde moment zijn!!!
Geplaatst: 27.04.2011 - 12:39
door Oceanracer
Als er na een reset niets meer te vinden is, wat moet je dan verwachten van een dealer?
Geplaatst: 27.04.2011 - 13:32
door emanje
Oceanracer schreef:Daar zijn een aantal redenen voor te noemen:
1. Emanje werkt niet en vind dat het met een uitkering goed toeven is
2. Emanje werkt in overheidsinstelling waar geld geen rol speelt
3. Emanje werkt bij een bedrijf waar rendement geen rol speelt en winst maken een scheldwoord is.
Geen van de drie genoemde opties is correct.
Het verhaal van van XC-Men is toch duidelijk? Onder garantie niet repareren maar (tot 2 maal toe) resetten. En nu ineens wel repareren als de klant er voor op mag draaien.
Overigens hou ik mij bezig met legaliteit kwesties e.d. En winst maken doen we graag, maar nooit door de klant voor de gek te houden.
Ik zou hier zeer zeker werk van maken en de betreffende dealer om opheldering vragen. Weet niet hoe het in Spanje gaat, maar in Nederland zou ik de importeur en vanaf nu bij betrekken en alles op schrift communiceren. Dat gaat nog van pas komen.
Geplaatst: 27.04.2011 - 13:41
door Rutger
Oceanracer schreef:Als er na een reset niets meer te vinden is, wat moet je dan verwachten van een dealer?
+1
Nogal kort door de bocht geredeneerd om de klant er voor op te laten draaien. Als de systemen niets meer aangeven dan kan er toch moeilijk al iets vervangen worden. Het is een indicatie.
Lijkt me dat er eerst een dialoog op gang moet komen voordat er onmiddellijk naar iets zwaardere middelen gegrepen wordt. Daar is nog tijd voor natuurlijk. Punt veiligheid is inderdaad het meest belangrijke. Ga je onmiddellijk wat zwaardere stappen ondernemen valt er weinig te praten met de dealer denk ik.