Pagina 1 van 1
dynamo monteren
Geplaatst: 28.04.2011 - 22:20
door erik-hakkers
Hallo ik wil een dynamo monteren deze is alleen anders dan degene die erin zit.
Ik heb foto's ervan gemaakt en bij de gele draad staat B- en aan de andere kant staat B+
Ik zou graag willen weten waar dus de accu/voeding op komt ,en waar de massa op komt.
meest logische lijkt mij dus B+ voeding en B- massa .

Geplaatst: 29.04.2011 - 09:02
door Iroll
B+ is idd voor de accu/startmotor. De massa loopt gewoon via de ophanging van de dynamo. D+ is voor de aansturing van het rode oplaadlampje in het dash. B-is voor een rechtstreekse aansluiting van massa voor bijv. een infocentre, dat is het bruine kabeltje met blauwe streep. Maar je kan toch ook gewoon kijken hoe de aansluitingen op de oude dynamo zitten?
Geplaatst: 29.04.2011 - 17:40
door erik-hakkers
ja oude dynamo is net iets anders daarom zat ik met twijfel .
Dus bij de gele draad komt de massa omdat daar B- staat ,waarvoor is die gele draad dan?
Geplaatst: 29.04.2011 - 18:38
door Iroll
Welk merk en hoeveel amp is die dynamo? Normaal loopt de massa via de ophanging van de dynamo zoals ik al zei. Je originele heeft toch ook geen massa aansluiting?
Geplaatst: 29.04.2011 - 20:01
door erik-hakkers
De andere dynamo heeft ook een massa aansluiting.
Deze heeft 70 amp.
Geplaatst: 29.04.2011 - 22:36
door Iroll
De andere dynamo heeft ook een massa aansluiting.
Ik denk dat je de aarde aansluiting voor het infocentre bedoelt. Als er een centrale massa aansluiting zou zitten dan moet dat een dikke kabel zij. En op je oude dynamo zitten, behalve de dikke plus naar de accu alleen dunne kabeltjes.
Kortom, de hele metalen buitenkant van de dynamo is dus de massa. Zodra je de dynomo ophangt, maakt hij dus aarde met de motor.
Geplaatst: 29.04.2011 - 23:00
door erik-hakkers
Ah ok dat kan maar waar dus de gele kabeltje zit staat dus b- (massa),
En op de andere sluit ik de voeding aan (b+) en in het midden zit een connector voor de info centre,
dynamo monteren
Geplaatst: 03.11.2024 - 13:51
door Imke90
Hoi allemaal, vraag over die aansluiten. Bij mij heeft vorige eigenaar dus bruin en bruin blauw bijelkaar gedaan. Onder dynamo in midden. Maar ik hoor bruin moet op frame? Of bruin blauw?
dynamo monteren
Geplaatst: 03.11.2024 - 16:18
door Urbexpeditie
Werkt het?
Zo ja, afblijven dan....

dynamo monteren
Geplaatst: 03.11.2024 - 18:00
door Imke90
De infocenter doet het weer, dus de vorige eigenaar had verkeerd. Origineel kabels met de originele aansluiting ronde kabel klem onder een bout van frame dynamo gedaan. Bruin en bruin/blauw op frame bout of daartussen dus. En infocenter werkt weer. Weet nu hoeveel benzine ik heb, temperatuur etcetera. Dus nu ook laatste storing in lampje tellen zal er ook uitgaan. Soms geluk hebben dat vorige eigenaar niet de kabelboom verknipte en duidelijk was dat deze onder schroef moest.