Pagina 1 van 3

pech (x3), automaat gaar

Geplaatst: 07.05.2011 - 20:06
door atbob
Het is nog even niet een gelukshuwelijk, mijn volvo V70 D5 en ik. Een jaar geleden gekocht, en nu sta ik op het punt het ding af te zinken. Vrijdag teruggekomen van een mooie vakantie, en rustig rijdend (want ook die van mij houdt niet van een dot gas, dan krijg ik een motormanagement-storing en schiet hij in noodloop). Begint de koppeling ineens flink te slippen. Zo erg, dat ik vreesde de laatste 20 km niet meer te kunnen rijden.

Ter nauwernood toch thuisgekomen. Ik heb gebeld met Autrans, omdat de automaat in mijn Volvo al eens door hen gereviseerd is (door de vorige eigenaar, door mij gezien als een pluspunt). De diagnose moet volgende week nog komen, ik heb hem daar afgeleverd.

2 jaar geleden is de automaat volledig gereviseerd bij 260dkm. De teller staat nu op 318dkm, dus hij zou nog prima moeten werken.

Overigens beginnen de motormanagement-storingen ook steeds vaker te komen, ondanks een drietal pogingen dit te achterhalen (slangetjes & filter al eens vervangen).

Tot slot (kan d'r ook nog wel bij): voordat ik hem bij Autrans inleverde toch maar even gewassen. Zag pech nr 3: er trekt een barst in mijn voorruit.

Het zou een fijne auto kunnen zijn, maar op dit moment heb ik het er even mee gehad. Ik ben bang dat de automaat wel 4k kan gaan kosten, en dan zit ik nog met het motormanagement (die ruit strepen we dan maar even gemakshalve weg).

Ik wacht de diagnose & kostenopgaaf nog even af, maar bij 4k ga ik toch echt even kijken of ik hem ergens kan inruilen (bij een Volvo-klusser) voor een beter geval. Wel zonde van de 1300 euro onderhoudsbeurt die ik net achter de rug had. Balen.

Tips voor de ruitvervanging zijn welkom, en als iemand nog een goed adresje weet om die motormanagement storing op te lossen (wat te denken van no cure no pay!) houd ik me niet te min aanbevolen.

Biertje, nu snel :-x

Geplaatst: 07.05.2011 - 20:58
door Msuidgeest
Storingen aan de motor en automaat zijn uit te lezen. Maar dat heb je neem ik aan, al laten doen. Daarnaast verwacht ik enige coulance van Autrans. Het zou zo maar kunnen dat ze bij de vorige revisie iets niet goed hebben gedaan.

En dat raam: autoverzekering met glasschade? Dat is dan een makkie om weer goed te krijgen.

Geplaatst: 07.05.2011 - 21:14
door atbob
Ze gaan bij Autrans ook vast de automaat uitlezen om de diagnose te kunnen stellen, en ik hoop ook op wat coulance. Ik zal hier wel even een update geven over de uitkomst.

Dat uitlezen van de motormanagement storing valt mij tegen: ik dacht ook altijd dat wanneer er een storing en noodloop optreedt, er altijd iets uit te lezen valt. De (volvo) garage gaf echter aan niets te kunnen terugvinden bij het uitlezen.

Geplaatst: 10.05.2011 - 13:05
door atbob
Kleine update: de problemen zijn inderdaad mechanisch, proefrit & reset/upgrade van de electronica hebben dit aangetoond. De koppeling lijkt het euvel, volgens Autrans. De bak moet eronder uit & open, om te onderzoeken wat er mis mee is. Ze gaan d'r mogelijk vandaag nog mee aan de slag, heeft wat spoed meegekregen.

Hopelijk niet een gehele revisie, dat loopt me iets teveel in de papieren.

Geplaatst: 10.05.2011 - 14:44
door EVV
Als de boel er toch al onderuit en open is, hoeveel is zo'n revisie dan extra? Gaat er niet al veel tijd zitten in de en montage van de bak, waardoor de uiteindelijke revisie wel mee valt?

Geplaatst: 10.05.2011 - 20:48
door Gast
Gaven ze bij Autrans nog aan dat er misschien bij hen wat mis is gegaan?

Geplaatst: 10.05.2011 - 20:50
door Ben
Jij hebt dus een Gaartronic.

Geplaatst: 10.05.2011 - 21:32
door _Theo_
Ben schreef:Jij hebt dus een Gaartronic.
Klinkt zo niet echt aanbevelenswaard zo'n Geartronic...

Geplaatst: 11.05.2011 - 00:28
door Thijs
Dit is wel een van de twee redenen voor mij om voor de handbak te gaan. Samen met het hogere verbruik.

Geplaatst: 11.05.2011 - 07:56
door EVV
Dat hogere verbruik kan erg meevallen, ik gebruik gemiddeld 1:11,5, Bij 120 constant ongeveer 1:15, dat vind ik niet verkeerd, zeker niet als ik lees dat sommige van de laatste generatie D5 niet veel zuiniger zijn.

Geplaatst: 11.05.2011 - 09:06
door atbob
Een update gehad: het wordt een complete revisie. Er is een onderdeeltje uit de mechaniek gelopen, die is zijn weg gaan vinden in de kanalen (die blijkbaar in een bak zitten, ik herhaal ook maar wat ik gehoord heb), waardoor de koppeling is verbrand en er lagers en draaiende delen zijn beschadigd.

Het goede nieuws is dat alles te repareren valt, en ik waarschijnlijk dit weekend al weer kan rondrijden.

@Alex: De oorzaak blijft voor mij nog wat duister, daarga ik het nog maar eens over hebben als ik hem ga ophalen. Ik heb niet het idee dat ik er iets aan misdaan heb (d'r zit geen trekhaak aan mijn auto, ben een rustige rijder).

't is trouwen de gewone automaat, niet de Geartronic (maar weet niet of dat wat uitmaakt in betrouwbaarheid).

@EVV: valt mee, eruit & erin & nieuwe olie is lang niet zo duur als de feitelijke revisie.

Geplaatst: 11.05.2011 - 19:23
door Gast
Ik denk dat er met de vorige revisie wat fout is gegaan. Onderdeeltje niet goed geborgd?

Geplaatst: 11.05.2011 - 19:41
door derre
Poe balen zeg , vind je het nog wel raadzaam om nog zoveel geld aan de auto te besteden ik bedoel 3 ton is aardig wat km 's

Geplaatst: 11.05.2011 - 20:37
door BlackcurrantV70
Auto is ook al bijna 10 jaar oud....

Geplaatst: 12.05.2011 - 01:04
door Thijs
Drie ton en 10 jaar wordt een volvo toch verder niet warm of koud van??

Geplaatst: 12.05.2011 - 09:10
door BlackcurrantV70
Dan heb ik nog een hele weg te gaan.....

Geplaatst: 12.05.2011 - 13:20
door atbob
@derre: daar heb ik ook over nagedacht, maar ik heb niet veel (verstandige) alternatieven. Als ik de automaat niet laat repareren dan heeft de auto alleen schroot/onderdelen waarde, zeg een paar honderd euro. De reparatie kost minder dan de huidige vervangingswaarde. En voor de kosten van de reparatie kan ik niet een fatsoenlijke andere auto kopen.

De dist riem (en multiriem etc) is al recent vervangen, net een grote onderhoudsbeurt gehad. Ik kan er na de revisie hopelijk nog wel een paar jaar in rijden.

Maar voordelig is inderdaad anders.

Geplaatst: 12.05.2011 - 13:31
door euerw
wat dacht je van een ruilbak??? of ga naar onze forum sponsor voor een goeie 2e hands bak! http://www.volvoonderdelen.eu/oud/index.html

maar weer even voor de duidelijkheid, er zijn meer problemen met handbakken op dit forum als met de automaat/GT

Geplaatst: 12.05.2011 - 15:18
door Thijs
maar weer even voor de duidelijkheid, er zijn meer problemen met handbakken op dit forum als met de automaat/GT
??
Ik heb wel eens gelezen van een vliegwiel en koppelingsplaten, maar de automaten zijn toch echt vaker aan de orde. Complete set MT is dealer plm 2000 euro, revisie is bij de dealer zomaar 3500 euro. En wat ik lees gaan ze dan beiden even lang mee

Geplaatst: 12.05.2011 - 15:26
door atbob
Een ruilbak was inderdaad ook een optie geweest. Weet niet hoe het met die kosten zit icm in- en uitbouw & garantie.

Hopelijk hoef ik het niet een keer uit te zoeken, ben nu eigenlijk best wel klaar met die kosten!