Pagina 1 van 1

mijn interieurwissel naar offblack leder

Geplaatst: 22.05.2011 - 15:50
door snowryder
hiebij een kort verslag van mijn interieurwissel naar leder, officiele kleur offblack als ik het goed heb.
Vrijdag afspraak gemaakt om interieur op te halen en ter plekke de stoelen te wisselen,(wilde zeker weten dat de electronica in orde was).
Stoelwissel was in een uurtje gepiept, achterbank ingeklikt en portierkaarten in de kofferbak. Aandachtspunten bij de stoelwissel:gordel kan zo losgeklikt worden, die torx 45 hoeft niet los, evenals de bedienigshandels, kan allemaal blijven zitten. De stekker gaat in zijn geheel in twee delen, na wegklappen van deksel,dus niet proberen de twee(of meer) stekkers individueel te verwijderen. Kijk anders eerst naar de nieuwe stoel die je gaat plaatsen. Verrassing bij het plaatsen, er zit verwarming in de stoelen. Gelijk maar even de knopjes voor de schakelaars gevraagd en meegekregen.
Thuis bank er weer uit en stoelen weer losgemaakt behalve de connectoren. Rest van de dag kwijt met alles eens lekker schoonmaken en de achterbank en stoelen reinigen met een sopje van groenezeep en glycerine. Daarna alles twee keer ingevet met een gewoon meubelleer onderhouds product.
Bekende slijtplekken zien er nu al weer een stuk beter uit maar ik overweeg nog wel een colourlock behandeling.
Volgende dag de panelen wisselen. Gaat allemaal heel gemakkelijk, voor twee schroeven onder de deurgreep(eerst verwijderen natuurlijk) en achter 1 schroef in het bakje (kleine plaatje verwijderen). Verder alle dopjes indrukken en eruit halen. Wel even zitten pielen met het omwisselen van de bedieningsunits. Interieur is nl van een Engelse S60. De panelen zijn door verkoper al wel aangepast (nieuw deel bekleding op rechterpaneel). Heb nu voorpanelen waar zgn premium speakers inpassen, is nog een overweging om de speakers te verbeteren ,eventueel ook speakers in de achterportieren erbij.
Lijstwerk aan de panelen is aluminium met een fijn raster erin. Vindt ik persoonlijk best mooi.
Zal nog wel naar de dealer voor inwerking zetten van de stoelverwarming, deze doet nu nog niets (lampjes in knoppen gaan niet aan)
Oh ja, ik heb het geheel gekocht bij Boy Geenacker, prijs 350 eur.
Hij heeft nog wel een paar sets liggen voor wie nog geintereseerd is, ik dacht allemaal zwart, en voor S60, eerste serie.
Tot zover mijn verslag, nu nog de foto`s ( zie net dat ik ze andersom in volgorde had moeten attachen, dus fotos van onder naar boven bekijken):P

Geplaatst: 22.05.2011 - 15:58
door euerw
WOW ziet er echt kicken uit, was en is eigenlijk nog steeds een wens van me om zo`n mooi leer interieur te hebben hoor, ziet er top uit!!!

:notworthy:

Geplaatst: 22.05.2011 - 19:51
door Gast
Heel mooi, maar hoe zag het oude interieur er uit?

Geplaatst: 22.05.2011 - 19:54
door V70/2.4D/2003
Ik heb half leer en wil eigenlijk ook wel graag volledig leer. Dit is een mooie set die, zo te zien, geen beschadigingen heeft. Netjes hoor!
Eigenlijk geen geld, 350 euri. Is dat incl. montage?

Geplaatst: 22.05.2011 - 19:57
door H.J. Biemond
Ziet er mooi uit! Ik ben ook wel benieuwd hoe het oude interieur eruit zag.

Geplaatst: 22.05.2011 - 20:01
door Rob Bakker
Aangezien hij het in de tuin heeft liggen op de foto zal het wel exclusief montage zijn.

De set ziet er zo nog wel spik en span uit!
Alleen dat bij het portier zie je op de foto behoorlijk, das wel jammer.

Geplaatst: 22.05.2011 - 23:25
door snowryder
AlexV70 schreef:Heel mooi, maar hoe zag het oude interieur er uit?
Oude interieur was Svangen vinyl/stof combinatie met behoorlijk veel vlekken en beschadigingen door ik denk kleine kinderen. Blij met wat we nu hebben, onze kids zijn al wat groter :P

Geplaatst: 22.05.2011 - 23:27
door snowryder
Rob Bakker schreef:Aangezien hij het in de tuin heeft liggen op de foto zal het wel exclusief montage zijn.

De set ziet er zo nog wel spik en span uit!
Alleen dat bij het portier zie je op de foto behoorlijk, das wel jammer.
Je bedoelt de aanpassing op het rechterpaneel, tweede foto?? Klopt, afwerking zou nog beter kunnen , heb zelf wat moeten verzinnen op het opvullen. Kan ik altijd nog wat aan doen als het me echt gaat storen.

Geplaatst: 23.05.2011 - 10:31
door edraket
Wat bedoel je met Torx 45 hoeft niet los? Bedoel je die bij de voorstoel van de gordel? ik ben wel benieuwd hoe je de gordel dan los krijgt van de stoel?

Geplaatst: 23.05.2011 - 12:16
door snowryder
edraket schreef:Wat bedoel je met Torx 45 hoeft niet los? Bedoel je die bij de voorstoel van de gordel? ik ben wel benieuwd hoe je de gordel dan los krijgt van de stoel?
Ja die bedoel ik. Had gelezen dat deze ook los moest en was daar al aan begonnen toen mijn mij erop wees dat dat allemaal niet nodig was.
Stalen plaatje/pennetje terugduwen (naar stoel toe)en je kunt het vorkje er zo uittrekken. Hendels en zijkap van stoel hoeven er niet af. Weer terug is gewoon erin duwen to deze klikt.
Was hier zelf ook wel enigzins verbaasd over.

Geplaatst: 23.05.2011 - 15:09
door Vliegende Baksteen
Mooi werk, snowryder! Ziet er puik uit.

Geplaatst: 24.05.2011 - 10:47
door Brambo67
snowryder schreef:
edraket schreef:Wat bedoel je met Torx 45 hoeft niet los? Bedoel je die bij de voorstoel van de gordel? ik ben wel benieuwd hoe je de gordel dan los krijgt van de stoel?
Ja die bedoel ik. Had gelezen dat deze ook los moest en was daar al aan begonnen toen mijn mij erop wees dat dat allemaal niet nodig was.
Stalen plaatje/pennetje terugduwen (naar stoel toe)en je kunt het vorkje er zo uittrekken. Hendels en zijkap van stoel hoeven er niet af. Weer terug is gewoon erin duwen to deze klikt.
Was hier zelf ook wel enigzins verbaasd over.
Heb jij jouw eigen achterbank gebruikt met je eigen gordelspanners? M.a.w.; heb je de bekleding los gemaakt en vervangen door de nieuwe bekleding of had je een setje mét gordelspanners?

Geplaatst: 24.05.2011 - 10:54
door sju_art
De torx hoeft inderdaad niet los, de gordel kan los geklikt worden.

@Brambos67
Je bank heeft niks met je gordel te maken. Gewoon je bank vervangen en je huidige (werkende) gordels laten zitten. Ik heb hier wel vaker gelezen over gordelspanners overzetten; als de huidge stuk zijn dan is het slim, zijn ze in orde waarom zou je dan in vredesnaam al die moeite doen :P...?

Geplaatst: 24.05.2011 - 11:04
door Brambo67
sju_art schreef:De torx hoeft inderdaad niet los, de gordel kan los geklikt worden.

@Brambos67
Je bank heeft niks met je gordel te maken. Gewoon je bank vervangen en je huidige (werkende) gordels laten zitten. Ik heb hier wel vaker gelezen over gordelspanners overzetten; als de huidge stuk zijn dan is het slim, zijn ze in orde waarom zou je dan in vredesnaam al die moeite doen :P...?
Is dit anders bij de S60? Veel 'leer-setjes' voor de V70 zijn nl. afkomstig uit schade-auto's waarbij de gordelspanners IN de achterbank ploffen. Je kunt dan niet volstaan met de leuning over te zetten maar moet de leuning deassembleren en het 'nieuwe' leer overzetten naar je 'oude' leuning. Is ook wel te doen maar kost veel meer tijd...

Geplaatst: 24.05.2011 - 11:10
door sju_art
Ik herken de situatie van "geploffde" gordelspanners niet.

Kun je de situaties iets gedetaileerde schetsen? Ik heb bij de S60 waar mijn bekleding uit kwam, niks abnormaals gezien. Gordels hingen erbij zoals ze dat ook op mijn achterbank doen.

Geplaatst: 24.05.2011 - 11:30
door Brambo67
sju_art schreef:Ik herken de situatie van "geploffde" gordelspanners niet.

Kun je de situaties iets gedetaileerde schetsen? Ik heb bij de S60 waar mijn bekleding uit kwam, niks abnormaals gezien. Gordels hingen erbij zoals ze dat ook op mijn achterbank doen.
Dan heb jij een goeie deal gedaan! je ziet nl. direct of de gordels nog functioneren of niet. In mijn geval heb ik een Sovereign Hide (vol leer) setje gekocht waarbij de gordelspanners wel geploft zijn. Dan moet je óf nieuwe gordelspanners óf je eigen leuning gebruiken. Zie: http://www.volvo-forum.nl/viewtopic.php?t=42933 hierover.

Geplaatst: 24.05.2011 - 11:53
door sju_art
Aah dat verklaart een hoop. Nog een best avontuur geweest lijkt me als ik dat zo lees. Maar eind al goed, toch?

Geplaatst: 24.05.2011 - 12:32
door Hans oet Twent
STRAK WARK! Veel plezier ermee.

Geplaatst: 24.05.2011 - 12:47
door snowryder
Heb jij jouw eigen achterbank gebruikt met je eigen gordelspanners? M.a.w.; heb je de bekleding los gemaakt en vervangen door de nieuwe bekleding of had je een setje mét gordelspanners?[/quote]

Zoals hierboven ook al aangegeven , bij de sedan uitvoering heb je geen zorgen over de gordelspanners , omdat deze nit in de achterbakleuning zitten zoals wel bij de V70.
Gehele achterbank wissel je binnen 5 minuten.