Pagina 1 van 1
service interval V70 2.4D
Geplaatst: 23.05.2011 - 11:22
door Oldfield
Hallo,
Hoe vaak een servicebeurt nodig...Deze vraag lijkt misschien makkelijk te bantwoorden maar tot nu toe verschillende antwoorden gehad. Ik heb een v70 2.4D november 2005 (163pk). De onderhoudsboekjes zeggen dat hij elke 30.000km een beurt nodig heeft. Volvo garage zegt elk jaar ongeacht of je minder rijdt. Ik rijd 15-20k per jaar. Mijn andere auto (leaseauto, VW Passat diesel) heeft ook elke 30.000 km een beurt nodig en de leasemij wil dus dat ik niet eerder dan bij die km stand een beurt laat uitvoeren, ook al rijd ik dat in twee jaar tijd. Voor mijn gevoel zou dus voor de V70 hetzelfde moeten gelden. Alternatief is dat ik wel tussentijds een oliewisseltje en APK laat doen bij Volvo, maar die variant kennen/willen ze niet bij de dealer. Ik wil geen dief zijn van mijn eigen portemonnee (beurt kost al snel 400 euro) dus ben nu geneigd om niet elk jaar maar om de 30k een beurt te laten doen (in de praktijk dus elk 1,5/2 jaar). Weet overigens nog niet of ik dat bij Volvo wil blijven uitvoeren. Oliepijl check ik regelmatig maar hij verbruikt geen olie.
Wat is jullie idee? Jaarlijks een beurt of pas als hij aan de km's zit? Oh ja, ik wil mijn auto (nog) niet inruilen, dus graag geen goedbedoelde adviezen dat ik met deze jaarkilometrages beter voor een benzine zou kunnen gaan...ik ben zeer gehecht aan mijn dieseltje)
Gegroet
Geplaatst: 23.05.2011 - 12:17
door V70/2.4D/2003
Volgens mijn bescheiden mening is service om de 30 k meer dan voldoende, ook al duurt het een dik jaar om die 30 k onder de wielen door te krijgen. Als je in de tussentijd met regelemaat de vloeistof-, olie-, en bandenspanning checkt dan mag dat allemaal geen probleem zijn.
En dat dieseltje, die is gemaakt voor de eeuwigheid, doorrollen met dat ding.
Geplaatst: 23.05.2011 - 13:21
door mehrzahl
Ik zou zeker elk jaar de olie laten verversen. Ik weet niet of jouw V70 een DPF heeft, als dat zo is dan geldt vorenstaande nog sterker.
Ook controle van de remmen, onderstel etc. zou ik wel elk jaar laten doen.
Ik zou hier niet op besparen...
(BTW dieseltjes lopen alleen maar "voor de eeuwigheid" als ze goed onderhouden zijn...)
Geplaatst: 23.05.2011 - 13:31
door HansEindhovenV70
Als je goede synthetische olie neem is elk jaar olie verversen echt zinloos! Olie gaat veel langer mee dan veel mensen denken, het is leuk voor de garage als mensen elk jaar de olie laten verversen maar zeker niet zinvol!
Er zijn testen mee gedaan, auto's die zelfs 200 dkm reden zonder olie wissel en waarvan het blok van binnen er gewoon nog perfect uitzag.
Geplaatst: 23.05.2011 - 13:46
door mehrzahl
Behalve als er een sloot diesel in bijgemengd zit... (zie threads van stijgend oliepeil).
Geplaatst: 23.05.2011 - 14:01
door 945i
En als er over die 200.000 km 10 jaar gedaan wordt..
Geplaatst: 23.05.2011 - 15:26
door Turbodesk
De dealer wil graag dat je minimaal 1 keer per jaar onderhoud doet anders vervalt het recht op je Volvo assistance. Ook al rijd je de kilometers niet.
Ik heb namelijk hetzelfde. Ik rijd prive geen 30k per jaar. Daarom heb ik besloten om zelf het onderhoud te gaan doen. Ik wil namelijk wel de olie ververst hebben voor de vakantie. En daar ga ik geen 395 euro voor betalen bij de dealer. Ik rijd met de caravan in Scandinavie makkelijk 6000 km weg en dan is het wel beter om de olie ieder jaar te verversen.
Heb nu alle materialen inclusief Castrol 0w30 Volvo olie en de filters voor 125 euro. Dat scheelt nogal.
Geplaatst: 23.05.2011 - 15:49
door Oldfield
Turbodesk, dat is toch wel een prettig idee om die olie elk jaar te verversen en voor die kosten ook wel te doen. Betekent dat dat je om het jaar de auto bij de volvo dealer brengt? Dan moet je het ene jaar pechhulp/ANWB zelf regelen en het andere jaar weer 12 mnd Volvo assistance. Dat is wel administratief gedoe (opzeggen ANWB na elk jaar en na een jaar weer lid worden). Of ben je helemaal niet meer bij Volvo te vinden voor regulier onderhoud?
Geplaatst: 23.05.2011 - 23:01
door MN-NL
De pechhulp zit bij mij in de autoverzekering - binnen en buitenland.
Daarnaast, als alternatief voor de Volvodealer: de Bosch vakgarages of hoe ze ook heten bieden bij/na een beurt voor ik meen 30 euro een jaar mobiliteitsgarantie met pechhulp. Het scenario kan dan zijn ene jaar Volvodealer, andere jaar Bosch service...
(en iedereen moet doen wat hemzelf het beste past - ik voer hier geen pleidooi voor het een of het ander

)
Gr. Marc
Geplaatst: 23.05.2011 - 23:27
door Gast
Als je tussen de 15 en 20 km/jaar rijdt, zijn het vaak ook korte stukjes.
Dan kan een oliewissel 1 x per jaar geen kwaad. Laat de rest maar zitten
Jammer alleen dat ze bij de dealer voor olie de hoofdprijs berekenen, dus even rondvragen is een goed idee.
Geplaatst: 23.05.2011 - 23:29
door Rippie V70
Het scenario kan dan zijn ene jaar Volvodealer, andere jaar Bosch service...
Precies. Alleen olie en een filter bij de universele, en ik denk dat de dealer daar ook geen bezwaar tegen heeft. (om de 15k ipv 30k)
Ik zou iig elk jaar olie en een filtertje doen. Dat schaadt de motor zeker niet.
En zo blijft ook je mobiliteit gewaarborgd, als je de dealer wil laten onderhouden.
Geplaatst: 24.05.2011 - 09:07
door Hans oet Twent
Zoveel verschillende mensen zoveel verschillende wensen. Ook ik heb een 2.4D uit 2005. Begin oktober de 200K beurt zelf gedaan. Olie alle filters + olie vervangen. Nu staat hij 217K en geeft aan dat er een service interval nodig is. Ik zal de filters checken, interieur en luchtfilter, even doorblazen met de compressor. Olie ga ik wel vervangen omdat er relatief veel kleinere afstanden mee gereden wordt. Remolie ga ik ook vervangen. Tevens wil ik de gehele remelarij vervangen, zowel voor als achter schijven + blokken en de handremschoenen.
Ach en dan zal ie er voorlopig weer tegen moeten kunnen toch?
Geplaatst: 24.05.2011 - 09:16
door mehrzahl
@Hans: Heb je het dieselfilter ook vervangen? Haal jij de "remmelarij" bij de dealer of heb je een ander adres?
Geplaatst: 24.05.2011 - 10:49
door Oldfield
toch nog goed nieuws van volvo: ze bieden toch ook een uitgeklede versie van een grote beurt aan: "jaarbeurt". Dit houdt in olie verversen en apk met behoudt van volvo assistance. Voor een totaalprijs van 285. Daar kan een universele garage met assistanse/anwb het wel iets maar niet heel veel goedkoper voor doen denk ik en toch een fijn idee om de volvo elk jaar een keertje te laten onderhouden door de mensen die hem goed kennen. Het jaar erop laat ik dan gewoon weer een 'grote beurt' doen door Volvo. Anyway, we kunnen hoop ik weer lekker doorrollen.
Geplaatst: 28.05.2011 - 21:54
door BlackcurrantV70
Ik doe ongeveer 25k per jaar en ga gewoon 1 keer per jaar in onderhoud bij de dealer, met behoud van Volvo assistance, andere bieden misschien ook bijstand aan, maar bij Volvo assistance krijge je wel iemand aan de lijn die je auto kent (zelf meegemaakt) en ze stellen dan ook specifieke vragen over je probleem, bij een algemene assistance zal het gewoon een takelwagen sturen zijn (denk ik).
Volvo rijden kost nu eenmaal geld, als je het onderhoud te duur vind, heb je de verkeerde keuze voor je portemonee gemaakt (maar dat is mijn mening)
Geplaatst: 29.05.2011 - 00:44
door Gast
Ivo Philips schreef:bij Volvo assistance krijge je wel iemand aan de lijn die je auto kent (zelf meegemaakt) en ze stellen dan ook specifieke vragen over je probleem, bij een algemene assistance zal het gewoon een takelwagen sturen zijn (denk ik).
Buiten werkplaats uren kom je sowieso bij de ANWB uit.