Pagina 1 van 1

Volvo On Call App

Geplaatst: 07.06.2011 - 19:02
door Ben
Nooit meer zoeken naar de auto?

Volvo Cars introduceert de Volvo On Call App

De auto niet meer kunnen terugvinden op een vol parkeerterrein behoort voorgoed tot het verleden met de nieuwe applicatie van Volvo voor smartphones. Deze applicatie is een uitbreiding van het systeem Volvo On Call, dat in het geval van bijvoorbeeld een ongeval verbinding maakt met een callcenter. De applicatie is geschikt voor Volvo's vanaf modeljaar 2012 en kent nog meer opvallende functies.

Volvo's nieuwe applicatie biedt de eigenaar de mogelijkheid zijn Volvo op ieder moment en vanaf iedere plek nauwlettend in de gaten te houden. De applicatie heeft de volgende mogelijkheden:


Car locator:deze functie laat op Google Maps zien waar de auto zich bevindt. Een digitaal kompas wijst de bestuurder de weg terug naar de auto. Het is zelfs mogelijk de claxon en de richtingaanwijzers voor 5 seconden te activeren om de auto sneller te kunnen lokaliseren.

Remote door lock:geeft aan of de portieren en ruiten van de auto gesloten zijn. Door de touchscreen van de smartphone aan te raken, is het mogelijk ze te openen en te sluiten.

Remote heater start:als de auto met een standkachel is uitgerust, kan de bestuurder deze via de applicatie starten en programmeren.

Vehicle dashboard:dit stelt de bestuurder in staat op afstand een reeks gegevens te controleren: het brandstofniveau, de resterende actieradius, het gemiddelde brandstofverbruik, de gemiddelde snelheid, de kilometerstand en de stand van de dagteller.
Car check: hiermee kan de status van belangrijke onderdelen worden gecontroleerd: de lampen, de oliedruk en de niveaus van de remvloeistof, de koelvloeistof en de motorolie.

Driving journal:hiermee is het mogelijk gedetailleerde informatie van iedere reis in de laatste 40 dagen te downloaden en op te slaan. De gegevens zijn als een Excel-document op te vragen - ideaal voor bestuurders met een auto van de zaak die hun eigen administratie moeten bijhouden.

Vehicle Information: bruikbare informatie zoals het model, het kenteken en het chassisnummer zijn opgeslagen en kunnen worden getoond.

Theft notification:de applicatie informeert de bestuurder zodra het alarm van zijn auto in werking treedt.

Deze nieuwste generatie van Volvo On Call omvat ook nog steeds de veiligheids- en beveiligingsaspecten van de eerste generatie. De applicatie is gratis en te vinden in de iPhone- en Android-applicatiewinkels op internet.
Volvo heeft de noodzakelijke stappen ondernomen om de privacy van de gebruiker en de veiligheid van het systeem te waarborgen. Zo is de auto te lokaliseren vanaf een kilometer afstand.

Gevoel van controle
‘Wij ontwerpen auto's vanuit de behoeften en de lifestyle van onze klanten', vertelt Stefan Jacoby, President en CEO van Volvo Car Corporation. ‘Centraal daarbij staat een intuïtieve bediening en een ergonomisch ingerichte bestuurdersplaats. Dit draagt bij aan een gevoel van ontspannen controle. Het is logisch dat je dat gevoel van controle ook houdt nadat je de auto hebt geparkeerd.' De mobiele applicatie is dan ook een volgende stap in Volvo's zoektocht naar de optimale bedieningsmogelijkheden voor zijn klanten, zowel in de auto als wanneer hij geparkeerd staat.

De uitbreiding van Volvo On Call is volgens Jacoby veel meer dan een gadget: ‘Het verandert Volvo On Call van een veiligheidssysteem naar een multifunctionele toepassing. Daarbij blijven alle veiligheidsaspecten overigens behouden. Het is de eerste stap in onze connectiviteitsstrategie. We zijn begonnen met het bouwen van een brug naar de toekomst. Daarin wordt de mobiele applicatie uitgebreid met een keur aan mogelijkheden."

Geplaatst: 08.06.2011 - 09:36
door MichelR
Moet je natuurlijk wel Volvo-on-Call hebben.. :-)
Had het al langs zien komen op C30world.com
Wel interesant.

Geplaatst: 08.06.2011 - 14:31
door Boswachter
kan je eindelijk zien wat de garage er allemaal mee uitspookt tijdens een testritje :D
Of zoonlief....... voor schut zetten als hij bij zijn lieffie voor de deur staat met jouw wagen (alarmknopje op de sleutel gebruik ik als de auto bij een sneuwgevecht gebruikt wordt om sneeuw af te halen, krijg je altijd van die vervelende krassen van....)

Geplaatst: 13.07.2011 - 09:53
door Summum
Lijkt me een mooie app. Helaas heb ik geen MY 2012 Volvo en ook geen On Call. Zou ik nu een auto moeten bestellen, zou het wel een argument kunnen zijn om On Call aan te vinken op de optielijst.

Geplaatst: 28.07.2011 - 12:48
door kamikaze
Ik veronderstel dat je naast de optie ook nog een abonnement nodig hebt?
Dan wordt het wel een dure zaak om op je iphone te kunnen zien waar je de auto gelaten hebt.

Geplaatst: 28.07.2011 - 13:27
door santu001
Wellcht kan het ook als aftersales worden gemonteerd, maar ben bang van niet. Dan is door het prille stadium het toch wel een optie waar men aan zal twijfelen bij aanschaf. Goedkoop zal het niet zijn los van idd de abo kosten.

Geplaatst: 28.07.2011 - 13:43
door Zorki
Valt mee dat de app gratis is, Volvo-on-Call zelf kost 1500 euro.
Er zijn GPS apps die hetzelfde doen, je slaat via je smartphone je autoparkeerplek op in google maps en kan hem dan naderhand terugvinden.

En de rest van de features, op afstand je raam openen of de kachel aanzetten, tis vooral grappig maar volgens mij kansloos (te) duur

Geplaatst: 28.07.2011 - 22:35
door Thom
Is dat On Call nog steeds met de dual sim geintegreerde telefoon?