Pagina 1 van 2

Nieuwe ETM of gereviseerde ETM

Geplaatst: 06.07.2011 - 20:44
door fransje0
Vandaag bij Kees Verhulst van Verdampere.nl geweest voor het afstellen/controleren geweest van mijn V70 BiFuel. Dit naar aanleiding van mijn problemen met het overschakelen naar benzine na ca.40 km. Onderweg naar Helvoirt (120 km vanuit Lochem) meerdere malen overgeschakeld naar benzine. Bij Verdampere de computer uitgelezen met als uitslag: Gasdrukken niet goed of geen correcte respons van gasklep (ETM). Kees heeft vervolgens de drukken van de verdamper afgesteld (stonden helemaal niet goed : eerste trap ca.0,5 bar te laag)
Na verdere controle niets meer gedaan en na afrekenen bij Kees (een genot in vergelijking met de Volvo dealer) naar huis gereden. Helaas ging het bij knooppunt Velperbroek bij Arnhem weer mis !!!! De auto liep al wel veel beter op gas. HULDE KEES !! Maar nu heb ik toch een andere ETM nodig. Wat is beter: Een gereviseerde van ca.350 euro of een nieuwe van ca.450 euro ??? Bij een sloper in Uden verkopen ze beide. Ik heb alleen een Volvo nr.8644345 terwijl hun nieuwe een Volvo nr.8644344 (non turbo) heeft. Nu is het de vraag of dit uitmaakt. Ik heb namelijk geen vadis tot mijn beschikking. Een hoop vragen maar hopenlijk krijg ik een goed antwoord.

Geplaatst: 06.07.2011 - 21:28
door Oceanracer
De meningen over een revisie-ETM zijn nogal verdeeld. Bij sommigen werkt hij gelijk goed, bij anderen werkt ie nog erger dan de originele. Persoonlijk zou ik voor een nieuwe gaan.

Geplaatst: 06.07.2011 - 21:57
door Rob2u
Oceanracer schreef:De meningen over een revisie-ETM zijn nogal verdeeld. Bij sommigen werkt hij gelijk goed, bij anderen werkt ie nog erger dan de originele. Persoonlijk zou ik voor een nieuwe gaan.
Bij mij al meer dan 2 jaar prima resultaat met een gereviseerde ETM van ACtronics!

Geplaatst: 07.07.2011 - 00:06
door Gast
Rob2u schreef:
Oceanracer schreef:De meningen over een revisie-ETM zijn nogal verdeeld. Bij sommigen werkt hij gelijk goed, bij anderen werkt ie nog erger dan de originele. Persoonlijk zou ik voor een nieuwe gaan.
Bij mij al meer dan 2 jaar prima resultaat met een gereviseerde ETM van ACtronics!
Daar heb ik drie van gehad in mijn BiFuel en helaas geen succes.
Met een originele was het probleem gelijk over, dus zeker met een BiFuel (helaas) één van Volvo.
Kosten ± € 600,- of ze moeten de laatste jaren goedkoper zijn geworden.

Geplaatst: 07.07.2011 - 09:58
door Oceanracer
Ik zag hier laatst een post van iemand die (gewoon via de dealer) een nieuwe ETM kon bemachtigen voor nog geen € 300,00.

Geplaatst: 07.07.2011 - 19:21
door Gast
Oceanracer schreef:Ik zag hier laatst een post van iemand die (gewoon via de dealer) een nieuwe ETM kon bemachtigen voor nog geen € 300,00.
Dan zijn de bedragen aanmerkelijk beter geworden.

Geplaatst: 07.07.2011 - 23:26
door Ramon&Ramon
AlexV70 schreef:
Oceanracer schreef:Ik zag hier laatst een post van iemand die (gewoon via de dealer) een nieuwe ETM kon bemachtigen voor nog geen € 300,00.
Dan zijn de bedragen aanmerkelijk beter geworden.

Via de dealer voor nog geen 300 euro,dat is goedkoop dan,of van de vrachtwagen gevallen? :)

Geplaatst: 08.07.2011 - 08:25
door Oceanracer
Ter info uit een ander topic:
bas850 schreef:De ETM met gele sticker kosten nu :

Montage ongeveer 100 Euro.

36001822 Throttle housing, exch 250,- Euro ex Btw

8636753 Pakking 1,80 Euro ex Btw

9438290 Elek gaskleenh opn laden 35,70 Euro ex Btw


Totaal dus 461,13 incl btw

En dit voor een turbo.
bas850 schreef:
Doeke Dobma schreef:Hoe kom je aan deze prijzen? Van welke datum zijn deze?
Van vorige week, opgevraagd bij dealer in Naarden en bij Schaap in Dronten beide dezelfde offerte.

Bas

Geplaatst: 08.07.2011 - 08:30
door EVV
Dat woordje "exch" is een beetje raar, alsof het om een ruilpart (revisie??) zou gaan.

Geplaatst: 08.07.2011 - 08:36
door Oceanracer
Hmmm, nou je het zegt...

Geplaatst: 11.07.2011 - 09:45
door piotrV70
"exch" betekent volgens mij dat je de oude ETM inlevert.

Geplaatst: 12.07.2011 - 17:58
door fransje0
[quote]« bas850 » :De ETM met gele sticker kosten nu :

Montage ongeveer 100 Euro.

36001822 Throttle housing, exch 250,- Euro ex Btw

8636753 Pakking 1,80 Euro ex Btw

9438290 Elek gaskleenh opn laden 35,70 Euro ex Btw

Vandaag bij de dealer geweest (Arendsen Ruurlo) en tot de ontdekking gekomen dat deze prijzen aardig kloppen !!! Het zijn door Volvo gereviseerde gasklephuizen (vandaar dat exch) met een jaar garantie. Met de vraag of deze kleppen bij ACtronics uit Almelo wegkomen werd ik meewarig aangeken en kreeg de opmerking dat ik zeker met een bifuel al binnen een half jaar weer terug zou zijn.(Wij verkopen geen rotzooi)
Wat ik bij de offerte van Bas zag dat de montage ca.100 euro kost is wel erg veel voor 10 minuten werk (4 boutjes,slangenklem en stekker loshalen en weer terug) De dealer zegt dat het totaalbedrag zo rond de 350 euro incl. komt.
Een compleet nieuwe kost ca.540 euro ex btw.
Ik heb een afspaak gemaakt voor volgende week en zal laten weten of mijn klachten nu over zijn.

mvg, Fransje0

]

Geplaatst: 12.07.2011 - 19:24
door Gast
fransje0 schreef:Met de vraag of deze kleppen bij ACtronics uit Almelo wegkomen werd ik meewarig aangeken en kreeg de opmerking dat ik zeker met een bifuel al binnen een half jaar weer terug zou zijn.(Wij verkopen geen rotzooi)
Zooooo, een dealer met BiFuel kennis. =D> Een juiste constatering.
Laat even weten hoe het in de toekomst gaat.

Geplaatst: 12.07.2011 - 20:00
door Oceanracer
fransje0 schreef: Wat ik bij de offerte van Bas zag dat de montage ca.100 euro kost is wel erg veel voor 10 minuten werk (4 boutjes,slangenklem en stekker loshalen en weer terug) De dealer zegt dat het totaalbedrag zo rond de 350 euro incl. komt.
Een ETM vervangen bij een turbo-model is wel even wat meer werk dan 10 minuutjes. Vandaar dat er ook een hoger bedrag voor wordt gerekend.

Maar wel goed om te weken dat er nu ook gereviseerde modellen worden aangeboden. Ik ben erg nieuwsgierig naar je ervaring.

Geplaatst: 12.07.2011 - 21:27
door Akkoord
Nog even een nuance op het ACTronics-verhaal; Dat is zeker geen prutsbedrijf dat voor veel geld rotzooi verkoopt.
Ze lossen erg veel dingen op (tegen een relatief laag bedrag) waar autofabrikanten steken hebben laten vallen.
Is ook wel verklaarbaar waarom een dealer niet graag een ACTronics ETM monteert, een fabrikant/importeur/dealer verkoopt liever originele onderdelen waar een dikke marge op zit (en niet te vergeten fabrieksondersteuning + garantie).

Nu schijnt het zo te zijn dat Volvo geen inzage geeft in de software-opbouw rondom de ETM ; Daardoor kunnen de door ACTronics gereviseerde ETM's niet optimaal worden aangepast aan de Volvo-software en (na verloop van tijd) toch problemen gaan vertonen.
Constructief is er dan niks mis net de ACTronics-ETM , alleen softwarematig gaat het dan weleens mis.
ACTronics geeft een foutmarge van , ik meen , 5%; Alle verhalen op het forum volgend lijkt mij dat dit percentage in de praktijk waarschijnlijk wel iets hoger zal zijn.

Zelf kom ik ook nog aan de beurt ; ik ben er nog niet uit wat het gaat worden , een ACTronics of een Volvo-ETM.

Geplaatst: 12.07.2011 - 23:10
door Gast
Nuanceren is goed, maar ACTronics moet dan niet aan "Volvo" apparatuur gaan sleutelen als ze niet alle ins en outs hebben.
Ik weet waar ik het over heb, ik heb er drie gehad. Waarbij 1 zelfs de draden bloot lagen. Dus het is niet alleen "software".

Maar ik zou zeggen neem de de gok, @Akkoord. :wink:

Geplaatst: 13.07.2011 - 09:02
door Oceanracer
Gezien het feit dat Volvo nu zelf ook gereviseerde ETM's aanbiedt, wordt de keuze er nu wel makkelijker op. Voorheen kon je voor veel geld een nieuwe kopen en voor minder geld een ACT-ETM. Nu dus ook een gereviseerd exemplaar. Ik ben echt benieuwd hoe die laatste het gaan doen.

Geplaatst: 28.07.2011 - 22:56
door fransje0
Update 28-7-2011:
Nieuwe ETM geplaatst (gereviseerde via de dealer - gele sticker- geen ACT)
+ software update (kosten ca 390 euro incl.). Resultaat: NIETS :evil: . De auto schakeld na een kilometer of veertig nog steeds spontaan over naar benzine zonder enige vorm van vooraanduiding. Volgens Kees Verhulst (Verdampere kan het ook nog een slecht werkende stappenmotor, lambdasonde of slechte verbinding zijn. Ik zal het gasverdeelhuis weer eens reviseren (het natte en droge filter heb ik bij de motorwisseling al gedaan) en een andere (gebruikte) stappenmotor proberen. Volgens mij zitten er 2 lambdasondes in de uitlaat. Welke van de 2 moet er dan eventueel vervangen worden en zit er een speciale voor bi-fuel in?
Wie o wie maakt mij weer een blijde Volvo rijder????

Geplaatst: 05.08.2011 - 19:20
door fransje0
Update 5-8-2011: HIEPERDEPIEP HOERA !!!
Gasverdeelhuis gedemonteerd en gereinigd samen met spilgedeelte van stappenmotor in een ultrasoonbadje (Geeft geen beschadigingen etc) Een en ander weer gemonteerd en voila: NIET MEER LOPEN OP GAS !!!! :evil: Ik had het vermoeden dat er geen gas meer in het verdeelhuis kwam. Ik had nog een gasverdeelhuis liggen (Je bouwt eem heel arsenaal reservedelen op met een bi-fuel) waar de DFCO klep (magneetklepje) nog op zat. Deze op het gereinigde gasverdeelhuis gemonteerd en gestart. Hij loopt weer op gas.
Ik vond hem meteen al veel beter lopen.(betere reactie op het gaspedaal en mooier omschakelen) Vandaag is mijn dochter met de auto naar Belgie gereden (200 km) met files etc zonder problemen !!! :P :Ik hoop dat nu mijn problemen met het ongewenste overschakelen naar benzine over zijn. :wink:

Geplaatst: 05.08.2011 - 20:09
door Oceanracer
En heb je die "nieuwe" ETM er nu ook nog op zitten, of is die retour gegaan?