Pagina 1 van 1

Stinkende airco

Geplaatst: 06.09.2011 - 17:10
door rkr
Mijn airco begint nu wel erg te ruiken. Heeft iemand een goede tip om de verdamper te reinigen? Met welk product en helpt het überhaupt? Sommigen zeggen dat het weggegooid geld is. Ben benieuwd naar jullie ervaringen.

Geplaatst: 07.09.2011 - 12:36
door dbs1
Ik zou de airco bij een bedrijf laten reinigen, je kunt ook wel spuitbussen krijgen die je in het ventilatiesysteem leegt, maar hoe effectief dat is weet ik niet.

De airco een kleine 10 minuten voor aankomst uitzetten helpt ter voorkoming van schimmelvorming. Op de verdamper vormt zich condens en wanneer dit er nog zit bij het verlaten van de auto is dit een mooie voedingsbodem voor schimmels, dat is de muffe lucht die je ruikt.
Bij het uitzetten voor aankomst blaast de gewone luchtstroom het vocht (gedeeltelijk) uit het systeem (van de verdamper af) en is er minder kans op schimmels.
Dit wil niet zeggen dat het dan dus niet meer voorkomt.

Geplaatst: 11.09.2011 - 16:52
door den toerist
Het je de deeltjesfilter al vervangen?

Geplaatst: 12.09.2011 - 00:48
door Ramon&Ramon

Geplaatst: 12.09.2011 - 10:43
door rkr
den toerist schreef:Het je de deeltjesfilter al vervangen?
Brgrijp ik even niet. Wat is het deeltjesfilter en wat heeft deze filter te maken met een ‘stinkende airco’?

Geplaatst: 12.09.2011 - 10:49
door 945i
Pollenfilter. en heeft idd. niet veel te maken met stinkende airco.

Schimmels laten verwijderen, bij elke garage hebben ze wel een middeltje daarvoor, kost je de kop niet.

Geplaatst: 12.09.2011 - 10:58
door Oceanracer
Ben je toevallig bekend met Theo Stek uit Maastricht? Misschien kan hij je verder helpen. Airco laten reinigen en daarna voor aankomst pomp uitschakelen is inderdaad de beste remedie tegen stank.

Geplaatst: 12.09.2011 - 11:03
door rkr
Oceanracer schreef:Ben je toevallig bekend met Theo Stek uit Maastricht? Misschien kan hij je verder helpen. Airco laten reinigen en daarna voor aankomst pomp uitschakelen is inderdaad de beste remedie tegen stank.
Zo zie ik dat ook, en zelfs dát is geen garantie. Ik zelf heb een goed gevoel bij de airco-man bij mij in de buurt:
http://www.btservicesvof.nl/

Geplaatst: 12.09.2011 - 11:13
door Oceanracer
De relatieve luchtvochtigheid in huis is momenteel ook hoog, door de vele regen van de laatste maanden. De verdamper in je auto droogt nu ook niet op een natuurlijke manier, dus met de hoge temperaturen in de auto (beetje zon door het glas is al snel aangenaam) groeien schimmels graag en snel. De auto iedere dag gebruiken vermindert het probleem trouwens ook.

Geplaatst: 12.09.2011 - 16:30
door den toerist
945i schreef:Pollenfilter. en heeft idd. niet veel te maken met stinkende airco.

Schimmels laten verwijderen, bij elke garage hebben ze wel een middeltje daarvoor, kost je de kop niet.
@ 945i, toch helpt dit ook die vervelende geur weg. Kost niet zoveel en je staat ervan versteld hoeveel vuile (kleverige) troep er in die filter hangt na ongeveer 10 maand. Enkele dagen daarna is de reuk ook volledig weg.

Geplaatst: 12.09.2011 - 16:33
door Oceanracer
In mijn filter zit veelal niet meer dan wat kleine blaadjes, een enkele vlieg/mug/vlinder en wat pluisjes. Het filter stinkt daarom zeker niet en is met een gewone stofzuiger weer als nieuw te maken.

Geplaatst: 12.09.2011 - 16:47
door den toerist
Zit deze filter ook net voor de voorruit rechts onder de motorkap?
Want hier spreken we toch over een ander model.
Bij mijn voormalige Classic was deze niet gewoon maar te stofzuigen, die zat gewoonweg verzadigd en rook zeker niet fris.

Geplaatst: 12.09.2011 - 17:16
door Oceanracer
Plaats kan zeker een verschil uitmaken, functie van het filter blijft gelijk. Bij mijn huidige V70 zit het filter onder het dashboardkastje. Hoe het bij mijn classic zat, weet ik inmiddels niet meer. Da's te lang geleden. :-)