Pagina 1 van 2

Volvo realiseert grootste verlaging CO2 in EU

Geplaatst: 19.10.2011 - 10:33
door Walter
De Volvo Car Corporation pakt in de leiding onder de Europese autofabrikanten als het gaat om het verminderen van de uitstoot van kooldioxide. Dit blijkt uit de zesde jaarlijkse analyse uitgevoerd door T & E, de Europese Federatie voor Transport en Milieu.

"We zijn verheugd en zeer trots op dit resultaat. We volgen ons ambitieuze plan om de uitstoot van kooldioxide te verminderen", zegt Stefan Jacoby, President en CEO van de Volvo Car Corporation.

Afbeelding

Bij de acht grootste Europese autofabrikanten daalden de CO2-uitstoot van hun producten met een gemiddelde van 2 tot 6 procent in 2010. De Volvo Car Corporation is de uitzondering die opvalt, met een CO2-reductie van maar liefst 9 procent. Dit is het resultaat van een gezamenlijke milieu-focus genaamd "DRIVe Towards Zero". De verkoop van zuinige dieselmotoren van de DRIVe-gamma is zeer succesvol en dat is een van de verklaringen voor de grote vermindering van de uitstoot van CO2.Voorbeelden van populaire modellen zijn de V50 DRIVe met een uitstoot van 99 gram/km en de V70 DRIVe met 119 gram/km.

De CO2-strategie van Volvo Car Corporation omvat ook elektrische auto's, hybrides, nog efficiëntere diesel- en benzinemotoren en alternatieve brandstoffen. "Het doel is een gemiddelde van 95 gram CO2 per kilometer over onze totale autoverkopen in 2020. In theorie is het perfect mogelijk, maar veel hangt af van de ontwikkelingen in wetgeving, acties, de beschikbaarheid van energie en natuurlijk de wensen van de klanten. Daarnaast is de EU van plan om een nieuwe methode voor de berekening van kooldioxide in te voeren, wat impact zal hebben op ons plan", zegt Peter Mertens, Senior Vice President Research en Development bij Volvo Car Corporation.

De analyse van de Europese Federatie voor Transport en Milieu laat zien hoe goed de Europese autofabrikanten erin zijn geslaagd om de CO2-uitstoot en het brandstofverbruik van nieuwe auto's te beperken. Totaal is de kooldioxide-uitstoot van nieuwe in de EU verkochte auto's gedaald met 3,7 procent in 2010. Momenteel is de gemiddelde uitstoot voor nieuwe auto's verkocht in Europa 140 gram per kilometer.

Meer informatie: Europese Federatie voor Transport en Milieu


Bron, vertaald weergegeven op hooftman.nl

Geplaatst: 19.10.2011 - 10:38
door 945i
Mooi resultaat, het kost je wat klanten maar dan heb je ook wat. ;)

Geplaatst: 19.10.2011 - 11:39
door edraket
Beetje vreemde conclusie vind ik. Het lijkt mooi, maar volgens mij is het een jaarlijks onderzoek, en omdat vele concurrenten deze slag al veel eerder hadden gemaakt valt daar nu niet zoveel winst meer te behalen.

Geplaatst: 19.10.2011 - 11:42
door 945i
Maar toch vind ik het knap hoe Volvo dit soort dingen kan opkloppen tot iets geweldigs... Zo blijf je in de picture.
Kan mij er aan ergeren en het waarderen tegelijk. :)

Geplaatst: 19.10.2011 - 21:29
door Msuidgeest
Ik zie dit meer als niets zeggende berichten. Iedereen is hier mee bezig dus zo bijzonder is het dan weer niet.

Maar omdat je aandacht wilt blijven houden moet je soms dingen schrijven die een beetje naast de waarheid staan. Of omgekeerd on-evenredig gebracht worden. Als de klant maar blijft kopen ...

Geplaatst: 19.10.2011 - 22:04
door casper
Msuidgeest schreef:Ik zie dit meer als niets zeggende berichten. Iedereen is hier mee bezig dus zo bijzonder is het dan weer niet.

Maar omdat je aandacht wilt blijven houden moet je soms dingen schrijven die een beetje naast de waarheid staan. Of omgekeerd on-evenredig gebracht worden. Als de klant maar blijft kopen ...
Hier is helemaal niets omgekeerd of onevenredig aan, en het staat ook niet naast de waarheid. Het is gewoon de waarheid.

Geplaatst: 19.10.2011 - 22:10
door 945i
Natuurlijk zal dat waar zijn, als je heel breed het modellenprogramma afstemt op de D2 dan kom je overal heel laag uit.

Geplaatst: 19.10.2011 - 22:56
door Oceanracer
Met het vervangen van zijn (of is het haar) sterk verouderde motorengamma bij Volvo, is een winst natuurlijk al snel gemaakt! Jaren niks doen en nu jezelf op de borst kloppen hoe geweldig die 9% reductie in één jaar wel niet is. Een zichzelf respecterend Volvist rijdt niet voor zijn lol in een tot 1.6 (jawel, u leest het goed: 1600 cc!!) gereduceerde 4 cilinder als hij/zij jarenlang verwend is geweest met zijn/haar 5 cilinderroffel. En dat allemaal voor het milieu! Of zitten er bij Volvo inmiddels al net zo veel krentenkakkers als bij Toyota. Dan is het gewoon wachten tot er ook zo'n onooglijk lelijke Prius door Volvo wordt geproduceerd. Moet je eens zien wat dat voor de bovenstaande cijfers zal betekenen!

Geplaatst: 19.10.2011 - 23:08
door JeroenSpock
Gelukkig kan ik geen nieuwe auto betalen, dus moet ik het over een paar jaar maar doen met een 'tweedehandsje' uit 2010 :D

Maar eigenlijk zouden ze een systeem moeten maken waarbij je co2 uitstoot over het hele jaar wordt bijgehouden. Wie trapt betaald, wie echt zuinig rijdt krijgt het echte voordeel.
Dan zal je zien dat ook de grote motoren best zuinig kunnen rijden.

Geplaatst: 19.10.2011 - 23:10
door Oceanracer
Geniet dan nog maar even van je 163 pk vijfcilinder. Straks moet je het met een schamele 115 pk net zo leuk gaan vinden... :?

Geplaatst: 20.10.2011 - 21:26
door Msuidgeest
Ik blijf 6 cilinder automaat rijden. Al wordt het een ander merk uit Europa.

Geplaatst: 20.10.2011 - 21:33
door Laguna-S60
Tja.., helaas gaat elk merk dit over de hele wereld doen...
Zelfs in amerika zijn ze nu al tevreden met een 1.6 4 cilinder :?

Geplaatst: 21.10.2011 - 15:31
door fmgillis
Waar gaat het heen met de wereld :(
De lol van het autorijden verdwijnt op deze manier geheel.

Geplaatst: 21.10.2011 - 18:38
door Oceanracer
Wacht maar tot de crisis weer voorbij is. Dan zit er niemand meer te wachten op belastingvrije naaimachientjes die niet vooruit te branden zijn. Bovendien is dat hele "belastingvoordeel" een sigaar uit eigen doos.

Geplaatst: 21.10.2011 - 21:13
door Msuidgeest
De tweedehands markt voor naaimachines is inmiddels ingestort. Niemand wil een 2e hands C1 want die is nog niet belastingvrij en een nieuwe is nauwelijks duurder dan oud model van 3 jaar oud. Voor velen is dan de keus snel gemaakt.

En dat geldt blijkbaar voor alle wagentjes.

Geplaatst: 21.10.2011 - 21:15
door 945i
Hoe kom je aan de wijsheid dat een 2e hands C1 niet belastingvrij is?

Geplaatst: 21.10.2011 - 21:16
door Msuidgeest
Een kennis die behoorlijk thuis is in de autohandel.

Geplaatst: 21.10.2011 - 21:19
door 945i
Behoorlijk is blijkbaar niet genoeg! ;)

Geplaatst: 21.10.2011 - 21:19
door Oceanracer
Hij is nu nog wel voor iedereen belastingvrij, maar dat gaat er voor de tweedehands markt inderdaad vanaf.

Geplaatst: 21.10.2011 - 21:21
door Msuidgeest
Daar had ik het inderdaad over. Of heb ik mij niet duidelijk uitgedrukt?