Pagina 1 van 2

Volvo V40 1.8 phase II

Geplaatst: 23.11.2011 - 13:12
door GvG
Beste forumvolgers,

Ik ben opzoek naar een andere auto en nou is mijn blik gevallen op een volvo v40 phase II 1.8. Bouwjaar rond 2002 of 2003. De volvo's die ik gezien heb hebben ongeveer 130.000-150.000km gelopen.

Nou wil ik hier graag een lpg tank in laten leggen. Ik rij ongeveer 30000 tot 35000km per jaar. Klinkt allemaal best aardig maar ik zou graag willen weten hoe deze 1.8 motoren lopen op LPG.

Mij is verteld dat er twee types zijn, lpg installatie met vloeistof inspuiting (Vialle) en gasinspuiting (bijv VGI). De optie die ik kreeg was de tweede. Een lpg installatie op basis van gasinspuiting. Mij werd verteld dat de verschillen motorisch gezien verder heel klein zijn en dat de ervaringen in de v40 heel goed waren.

Hoe zit het trouwens met het stellen van de kleppen. Moet dat tegenwoordig nog gebeuren. (als je gewoon normaal rijdt). Of hebben deze motoren hydraulische kleppenstellers?


Hier zou ik graag jullie mening/ervaringen willen horen.
Voor de duidelijkheid, de volvo's hebben nog niet op lpg gelopen.


Ik ben zeer benieuwd en ik hoor graag van jullie.
Alvast bedankt voor jullie reacties

mvg GvG

Geplaatst: 23.11.2011 - 13:18
door diesel01
Ik zou eens gaan rijden met een phase 2 diesel.
De 115pk is een zeer prettige motor met meer dan voldoende kracht, op cruise control bij 100km/h 1/20 echte kilometers.
Gas in de phase 2 kan problemen opleveren, tenzij er aanpassingen zijn gedaan aan het blok.

Geplaatst: 23.11.2011 - 20:32
door Aelse
Ik rij zelf een phase 2 diesel uit 2004. Inderdaad een prettige motor met meer dan voldoende vermogen en koppel voor een prettige rit.
Inmiddels een kilometer stand van 235.000. Totaal geen olieverbruik en een gemiddeld brandstof gebruik van 1 op 19. Waarbij ik niet alleen 100km/u rij. Tot op heden geen reparaties gehad aan het motorblok. De phase 1 had als klacht warmlopen onder zware omstandigheden. Bij een phase 2 diesel is deze klacht opgelost.
Eén van de prettige zaken vind ik dat ik niet om de paar dagen aan de pomp sta voor een nieuwe tank brandstof. Om de 1000km tanken is geen probleem. Ga ja echt bewust zuing rijden dan zou je 1200 km kunnen halen. Dus een rekensommetje leert je dat je zelfs niet iedere week aan de pomp zou hoeven staan bij een 35.000 km/jaar.
Ik heb geen ervaring met LPG in een Volvo, maar wel uiterst nare ervaringen met LPG in ander types. Steeds dure reparaties aan verbrande kleppen, gescheurde koppen, koppakkingen of gasverdampers.

Doe er je voordeel mee.

Geplaatst: 23.11.2011 - 20:37
door V480-S60
beste GvG.
Een V40 Phase II op LPG is vragen om problemen. Ook als je het achteraf in laat bouwen Gewoon NIET doen. Het kan goed gaan maar vaker gaat het fout. Dit heeft te maken met de blokken die er niet voor geschikt zijn. Het ontbreken van hydraulische klepstoters en nog wat andere elektronica malheur.

Ik ga met de vorige sprekers mee. Een PhaseII 115 pk diesel (oké het is een Renaultblok) is gewoon een heel goede keus met het jaarkilometrage. Ik heb van 2004 t/m 2007 een V40 met dit blok gehad en er 165.000 km (tot 315.000) mee gereden. Als hij niet total loss was geraakt had ik deze waarschijnlijk nog gehad.
En een verbruik van 1 op 19 is zeker haalbaar!

Geplaatst: 23.11.2011 - 21:42
door GvG
Zo deze reacties liegen er niet om.

Ik heb dus totaal geen ervaring met het rijden op LPG vandaar dat ik de mening vraag van volvo rijders. De mensen met wie ik gesproken heb, Leto in Wijchen, beweerde (maargoed dit heeft mischien te maken met verkoop verhaal dat snap ik wel...;-) ) dat dit een goede combi was. Hij verkocht, en dat kon ik zelf wel zien, meerdere volvo v40 met lage km-stand waar gas in gebouwd werd.

Ik ken mensen die wel andere merken rijden op lpg met dezelfde kilometers per jaar en die hoor ik nooit over extra problemen vanwege LPG.

Ik rij nu diesel (waar ik overigens ook veel onkosten aan heb gehad) en wilde kijken door over te stappen op lpg wat kosten te besparen...scheelt namelijk aanzienlijk als je de wegenbelasting en de gasprijzen ziet.

Ben benieuwd of er nog meer mensen zijn met ervaringen...

Geplaatst: 23.11.2011 - 23:31
door 480classic
Ja,ik geloof de reviews,enkel vroeger was er maar 1 merk die goed op lpg liep en dat was Volvo.
Welke oldtimer volvo loopt er eigenlik niet op LPG momenteel.Diesels was geen optie destijds voor Volvo.
Ik heb het in ieder geval aangedurft om een phase1 2ltr g3 aan te schaffen.eens kijken bij zeer goed onderhoud hoe hij het houdt.
Tot nu toe prima.

Geplaatst: 24.11.2011 - 09:44
door GvG
Ik heb even contact gezocht met het bedrijf om te vragen of zij aanpassingen doen aan het blok.
Het enige wat ze doen is een flesje onder de motorkap dat olie in de motor spuit (flash lube) tegen cilinderkop slijtage.

Is dat afdoende dan?
Zijn er v40 rijders met 1.8 of 2.0 die op lpg rijden. Wat zijn jullie ervaringen?

Geplaatst: 24.11.2011 - 11:19
door GvG
Beste 480 classic,

Je hebt het aangedrurft. Hoeveel heeft jou volvo ondertussen op gas gelopen. Doe jij wel om de 15.000 - 20000km de kleppen stellen?

Ik begin er langzaam aan te twijfelen om op gas te gaan rijden.
Mogelijk dat ik toch beter naar een diesel kan kijken

Geplaatst: 24.11.2011 - 12:44
door V480-S60
Natuurlijk het kan goed gaan. Echt waar. En Flashlube is idd een mogelijke oplossing.

Maar vraag je één ding af.
Waarom bood Volvo na 2000! geen garantie meer op achteraf LPG-inbouw! En was alleen de V40 bi-fuel (af fabriek) aangepast voor het rijden op LPG.

Een 2.0 l Phase I is mogelijk wat minder storingsgevoelig. Maar de phase II op LPG zou ik NIET doen.

Een V40 Phase II rijdt heerlijk met de 115 pk Diesel.
En 480Clssic heeft gelijk als het gaat over VROEGER. Maar de tijden veranderen en dat betekent dat bij Volvo vanaf 2000 (Niet af-fabriek) LPG einde verhaal is!

Geplaatst: 24.11.2011 - 16:34
door GvG
Bedankt voor jullie reacties. Maar goed dat je zoiets op het forum kan navragen.
Ik ga kijken naar een volvo v40 diesel.

Ik hou jullie op de hoogte wat het geworden is.

Geplaatst: 25.11.2011 - 08:59
door Buurtje
@GvG: Ik zou dan zeker voor een phaseII diesel gaan. Daar heeft men de beste ervaringen mee hier op het forum.

Ik heb zelf een phaseII en dan de 115pk-versie. Heerlijke wagen, vlot en zuinig! Heb er nu in bijna een jaar tijd 65000 km mee gereden en *knock on wood* nog geen problemen mee gehad. Teller staat inmiddels al op 271.000 km

Geplaatst: 28.11.2011 - 22:59
door devnullT4
je vraagt om ervaring van lpg rijders en krijgt alleen antwoord van diesel rijders :roll:
Ik rij nu bijna 3 jaar en 80dkm met een v40 T4 op Lpi (bij aankoop er in laten zetten) en behalve dat een te lompe monteur 1 lpg injector aanhechting los heeft gerukt echt 0 problemen. Ik heb de vroege uitvoering van het phase 2 blok, dus zonder hydraulische klepstoters en de kleppen zijn al eens gecontroleerd, niks mis mee.
Moet wel zeggen dat de teller pas op 90.000 stond bij inbouw. Als je inbouwt, doe dat dan in elk geval op een volvo blok (niet de 1.8i dus) en Lpi + flashlube.
Als vaak tanken een irritatie is, dan niet doen. Ik tank elke 400km. Overigens haal ik 1000km zonder tanken ook (lpg 400, benzine 600)
:P

Geplaatst: 28.11.2011 - 23:23
door Ramon&Ramon
Buurtje schreef:@GvG: Ik zou dan zeker voor een phaseII diesel gaan. Daar heeft men de beste ervaringen mee hier op het forum.

Ik heb zelf een phaseII en dan de 115pk-versie. Heerlijke wagen, vlot en zuinig! Heb er nu in bijna een jaar tijd 65000 km mee gereden en *knock on wood* nog geen problemen mee gehad. Teller staat inmiddels al op 271.000 km
Aan een commonrail diesel kun je ook hoge kosten krijgen natuurlijk,injectoren die stuk gaan,op tijd kleppen stellen,iets waar je op dit forum nooit iets over leest,kleppen stellen is ook een dure klus bij deze diesels.
EGR kleppen die stuk gaan,luchtmassa meters die stuk gaan enz enz.
Er rijden zeer veel V40 LPG Volvo,s zonder problemen,ik ben ook geen voorstander van LPG,maar om nu te zeggen dat die diesels zo super zijn?
Er staat ook maar simpelweg Renault op deze motoren!
Heeft technies gezien ook weinig met Volvo van doen!

Geplaatst: 01.12.2011 - 00:31
door 480classic
Net wat Ramon zegt, er rijden zeer veel volvo's op gas,en ja er zullen er altijd zijn die problemen hebben.Idem met een diesel.
Alhoewel ik de uitvinder Mr Fiat van de commonrail diesel wel een erg sterk nummer vind.
Zeker destijds de ALfa Romeo 156 jtd die ermee uit kwam anno1998.Ik heb er jaren mee gereden zonder problemen. de latere jtd kregen Turbo's met schoepen.Door vervuiling veroorzaakt dat problemen.En niet te vergeten het grootste probleem van de huidige diesels de mileu bypase. De egr klep.
Roest aan de bodem heeft me besloten om de 156er weg te doen.
Deze Volvo v40 op g3 is mijn eerste,goedkoop gekocht en ook puur om te zien hoe het vergaat op lpg.Aan de pomp is het in iedergeval betaalbaar.

Geplaatst: 01.12.2011 - 13:28
door V480-S60
Ik raad het om puur economische redenen af.

Wat kost een V40 phase II op benzine. Een vergelijkbare diesel (met misschien 20.000 km meer) kost net zoveel.

Dan moet er op die benzine wagen nog voor € 2.000,-- verspijkerd worden om een G3 systeem (LPi met flashlube) in te laten bouwen. Met alle inregelproblemen van dien.
Vanaf dat moment is de afschrijving echter vele malen groter dan bij de diesel. Dus is het helemaal niet zo voordelig meer.
De aangeboden auto's met G3 ingebouwd zijn voor TS niet interessant. Die hebben veeelal meer dan 200.000 km gereden. En zorgen per definitie voor onderhoudskosten.

En aan Ramon&Ramon: Kleppen stellen is in ieder geval bij de 115 pk Diesel bij normaal gebruik NIET, never NOOIT nodig! (Ook volgens mijn dealer/monteur) Ik heb 315.000 ongestoorde km's zonder kleppenstellen gereden. De motor is daarna (na total loss) uit de auto gehaald en weer verkocht. En hij liep nog als een zonnetje . En nooit kleppenproblemen gehad. De voorgangers hadden idd wel last van verplicht kleppenstellen.

Geplaatst: 02.12.2011 - 12:02
door 480classic
Mocht je dan toch voor een diesel gaan,dan kan je gerust een 156JTD pakken,
enkel check de bodem na of die niet roest.
Topauto,interieur,rijgedrag enz.
Nogmaals de FIATgroep (lancia,alfa,fiat) is de uitvinder van Commonrail diesel
Rest automerken hebben dezelfde techniek onder licentie afgekocht van Fiat.

EGR kleppen die stuk gaan,luchtmassa meters die stuk gaan enz enz.Klopt ramon!!

Geplaatst: 29.03.2012 - 14:01
door robbbie
Leto wijchen heeft geen verstand van lpg!!

Geplaatst: 04.04.2012 - 14:10
door caputtski
Sjonge jonge wat een meningen over LPG van mensen die er niet op rijden...

Geen idee of het 1.8 motorblok bij de overgang van phase 1 naar 2 is veranderd en niet meer tegen LPG kan, maar ik zou zeggen: kijk eens bij het hoogste aantal km's topic. De LPG rijders doen niet onder voor de diesel rijders. Mijn ervaringen met een 1.8 Ph1: loopt nu tegen de 400.000km, heeft LPi af fabriek, LPi tank vervangen bij 300.000, behalve normaal slijtage/onderhoud geen klachten. Olieverbuik 0 (tussen olie verversen bijvullen meestal niet eens nodig). Prima dingen die Renault motoren ;-) Wel vaak tanken, op dat punt winnen de dieselrijders met afstand.

Geplaatst: 05.04.2012 - 20:29
door Voskewarez
Ik heb eerst 2 jaar een s40 op vialle lpg gehad (g3), nu een paar jaar een v40 1.8 uit eind 99 met vialle lpg.... eigenlijk geen (dure) problemen gehad (afgezien van de lpgpomp die kapot ging wat overeen kwam met aanschafprijs). Beide trouwens > 200.000 km

Geplaatst: 17.04.2012 - 21:16
door WoDu
Ik heb mijn 2.0T (automaat) ook om laten bouwen naar lpg.
ivm woonwerk verkeer 120km/dag.
merk Landi bij Olijve in assen voor €1650.
Ben zeer tevreden heb er inmiddels 25dkm mee gereden, teller staat nu op 155dkm.
Het enigste probleem wat ik heb gehad is dat er tot 2 keer toe een bobine kapot is gegaan.
Na wat onderzoek blijkt dat de combinatie bougie met bobine erg belangrijk is, dus nu org. volvo bougies(voor een Turbo motor).
Hierna nog geen problemen weer gehad. En om de 20dkm filter vervangen om te voorkomen dat de injectoren vervuild raken.
Overall ben ik zeer tevreden.