Pagina 1 van 3
Auch
Geplaatst: 23.11.2011 - 19:13
door RVF
kort verhaal:
ik werk toevallig vlakbij een niet zo kleine volvo concessiehouder. zo zie ik dus regelmatig mensen proefritten maken met hun droomauto, maar ook monteurs die een testrit doen na een onderhouds- of herstelbeurt.
vandaag zag ik zo een donkerblauwe S80 (mk II) langs de weg staan met een geweldige dikke rookpluim erachter. de motor was op hol geslagen. je kon het gejank van de motor door het geïsoleerde glas van ons kantoor horen, de monteur was volledig in paniek. hij probeerde vanalles. het contact was natuurlijk al lang afgezet, maar dat hielp duidelijk niet. hij probeerde het één en ander in de motorruimte, zonder succes. ik ben ervan overtuigd dat de monteur wel wist dat hij het mogelijk kon stoppen door de auto in een lage versnelling te zetten en zo de motor te doen stoppen, daarom denk ik dat het een automaat was. en volgens mij was het een D5, want de rookpluim kon niet duidelijker uit twee uitlaatpijpen komen. uiteindelijk gaf de motor de geest.
om je een idee van de rookvorming te geven. het was zodanig veel dat bij het bedrijf waar de volvo naast stond het rookalarm is afgegaan en zowat vijftig werknemers naar buiten moesten.
de monteur is compleet ontmoedigd weggegaan en kwam terug met een collega. samen hebben ze naar ik vermoed terug olie manueel in de motor gepompt, maar er kwam geen leven meer in. uiteindelijk is de S80 door hen weggesleept.
RIP S80.
Geplaatst: 23.11.2011 - 19:16
door Ziko
Luchtinlaat afsluiten?
Geplaatst: 23.11.2011 - 19:16
door Hans oet Twent
Jeetje... en de eigenaar van de 80 was not amused. En dan de hamvraag wie draait in zo'n geval op voor de kosten van..... reparatie, vervanging van enz.
Geplaatst: 23.11.2011 - 19:32
door Laguna-S60
Dit is een probleem wat vaker voorkomt bij diesels...., in dit geval kun je bij een automaat alleen de luchtinlaat afsluiten.... en anders wachten tot het blok het opgeeft

Geplaatst: 23.11.2011 - 19:54
door RVF
dat van die luchtinlaat afsluiten wist ik niet. natuurlijk was dat hetgeen die kerel probeerde in de motorruimte. weer iets bijgeleerd.
Geplaatst: 23.11.2011 - 20:24
door V70/2.4D/2003
Wie was op dat moment verantwoordelijk?
De monteur.
Voor wie werkt de monteur?
De garage.
Wie is dan aanprakelijk (en zo mogelijk voor dergelijke ongelukjes verzekerd?
De garage.
Of zie ik het niet goed?
Geplaatst: 23.11.2011 - 21:33
door Msuidgeest
Ik ben van mening dat Ger gelijk heeft.
Je levert je auto af in een door Volvo Beesd goed bevonden garage voor werkzaamheden. Die garage is dan verantwoordelijk voor de dingen die gebeuren met je auto zolang zij er mee aan het werk zijn.
Quanta quosta garagehouder.
Geplaatst: 23.11.2011 - 22:10
door RVF
louter ter info, dit was in belgië

Geplaatst: 23.11.2011 - 23:21
door VolvoRob
RVF schreef:louter ter info, dit was in belgië

Die Volvo is niet gevoelig voor landsgrenzen....

Geplaatst: 24.11.2011 - 08:33
door gold
Hmmmmm even een winter check voordat die echt vol gaat beginnen
Oef....
Geplaatst: 24.11.2011 - 11:10
door Walter
dit ondervang je niet met een wintercheck. zoals ik het nu aanhoor denk ik dat er olie in de intercooler is gekomen en dan gaat de motor op die olie lopen. Vandaar ook die pluimen. Heb het oom wel eens eerder gezien maar die wisten ze te stoppen. Automaat is dan lastiger.
Geplaatst: 24.11.2011 - 11:30
door V70 D5 Ed. II Geartronic
Je levert je auto af in een door Volvo Beesd goed bevonden garage voor werkzaamheden. Die garage is dan verantwoordelijk voor de dingen die gebeuren met je auto zolang zij er mee aan het werk zijn.
Quanta quosta garagehouder.
Dat ben ik niet zondermeer met je eens. Uitgangspunt is dat een ieder zijn eigen schade draagt. Pas als iemand anders verwijtbaar heeft gehandeld waardoor de schade is ontstaan, kan die ander aansprakelijk zijn.
Als de motor ook op hol had kunnen slaan als de eigenaar er in reed, is en blijft het zijn schade.
Het zelfde geldt als je iets uitleent aan een ander. Als het kapot gaat, zonder dat de lener een verwijt kan worden gemaakt, is de schade voor de eigenaar. Hoogstens kan de lener een morele plicht voelen om de schade te vergoeden, maar dat is niet afdwingbaar.
Geplaatst: 24.11.2011 - 12:07
door Maus-met-Volvo
VolvoMafia schreef:dit ondervang je niet met een wintercheck. zoals ik het nu aanhoor denk ik dat er olie in de intercooler is gekomen en dan gaat de motor op die olie lopen. Vandaar ook die pluimen. Heb het oom wel eens eerder gezien maar die wisten ze te stoppen. Automaat is dan lastiger.
Misschien ver gezocht maar eh, zou het kunnen zijn dat de intercoolers opgeblazen worden om dit probleem te voorkomen?
Geplaatst: 24.11.2011 - 13:18
door Walter
denk niet dat de hoge druk het probleem is. Meer de olie die in de koeler is gekomen en meegaat met de inlaatlucht. De turbo regelt het te veel aan druk af. Het zou zeker een goede optie kunnen zijn maar ben bang dat dat in deze niet gaat werken
Geplaatst: 24.11.2011 - 13:26
door Thijs
Als je zelf ooit zoiets bij de hand hebt, probeer dan in geen geval met welk lichaamsdeel dan ook de luchtinlaat te blokkeren. Dat lichaamsdeel zal worden vernietigd, zonder te grappen!
Pak dan een plankje of een schoen oid als je zo snel al het filterhuis los kan krijgen...
Geplaatst: 24.11.2011 - 22:36
door Schorpioen
Laguna-S60 schreef:Dit is een probleem wat vaker voorkomt bij diesels...., in dit geval kun je bij een automaat alleen de luchtinlaat afsluiten.... en anders wachten tot het blok het opgeeft

Hoe en waarmee wil je dat doen als je met een proefrit bezig ben?
V70 D5 Ed. II Geartronic schreef:Je levert je auto af in een door Volvo Beesd goed bevonden garage voor werkzaamheden. Die garage is dan verantwoordelijk voor de dingen die gebeuren met je auto zolang zij er mee aan het werk zijn.
Quanta quosta garagehouder.
Dat ben ik niet zondermeer met je eens. Uitgangspunt is dat een ieder zijn eigen schade draagt. Pas als iemand anders verwijtbaar heeft gehandeld waardoor de schade is ontstaan, kan die ander aansprakelijk zijn.
Als de motor ook op hol had kunnen slaan als de eigenaar er in reed, is en blijft het zijn schade.
En toch kan het weleens gebeuren dat de garage voor de kosten gaat opdraaien. Anders gezegd zjn verzekering.
Bij een motor die op hol slaat en aan bonken draait is het lastig te achterhalen wat de oorzaak was.
Was de turbo al slecht waardoor de olie in de inlaat (intercooler) gekomen is? of is de monteur aan het "trappen" geweest met proefrijden?
Om de klant te behouden zal de garage zijn garage verzekering hiervoor kunnen aanspreken of anders de klant voorstellen om de kosten te delen.
Geplaatst: 24.11.2011 - 22:39
door Laguna-S60
Schorpioen schreef:Laguna-S60 schreef:Dit is een probleem wat vaker voorkomt bij diesels...., in dit geval kun je bij een automaat alleen de luchtinlaat afsluiten.... en anders wachten tot het blok het opgeeft

Hoe en waarmee wil je dat doen als je met een proefrit bezig ben?
dat is punt 2 :roll:
Geplaatst: 24.11.2011 - 22:52
door Ramon&Ramon
Het komt meestal na het olievullen bij een diesel,bij het olievullen bij een motor met een apart olievultankje,zoals bij een commonraildiesel is het zaak 10 minuten te wachten voor je start.
Doe je dat niet,dan zuigt de carterventilatie die daar op aangesloten zit de olie naar binnen het inlaattraject in.
Het olievulgedeelte loopt maar langzaam leeg,vandaar het op hol slaan.
De inlaatslang dichtknijpen is de oplossing.
Geplaatst: 24.11.2011 - 23:00
door DawnBlueED
Met een kledingstuk de luchtinlaat blokkeren, als de motor dan nog niet helemaal gestopt is ook de uitlaat proberen te blokkeren, b.v. door er een voorwerp in te duwen.
Geplaatst: 24.11.2011 - 23:04
door DawnBlueED
Ramon&Ramon schreef:...............
De inlaatslang dichtknijpen is de oplossing.
Als er een voldoende flexibele slang tussen zit is dit i.d.d. een goede oplossing
