Pagina 1 van 3

motortemperatuur

Geplaatst: 08.01.2012 - 11:57
door steven_v60
hallo,

sinds gisteren heb ik mijn volvo v60 d3.
maar nu vraag ik me af waar ik de motortemperatuur ergens kan zien?
ik zie nergens dat metertje.

alvast bedankt

Geplaatst: 08.01.2012 - 13:07
door EVV
Staat dat niet in de gebruiksaanwijzing?

Geplaatst: 08.01.2012 - 13:59
door steven_v60
nergens te vinden.er zal wel zeker een lichtje branden wanneer de motor te warm is.maar normaal heb je toch dat metertje dat steeds op 90° staat?

Geplaatst: 08.01.2012 - 14:17
door EVV
Als er in het boekje geen melding wordt gemaakt van een metertje kan je er haast vanuit gaan dat je normaal niet de temperatuur kunt aflezen. Of het moet ergens in een service menu staan waar je normaal niet in hoort te komen.

Ik vind het een zeer verkeerde zuinigheid om dat metertje weg te laten. Andere merken komen er dan ook weer op terug en plaatsen de meter weer.

Re: motortemperatuur

Geplaatst: 08.01.2012 - 15:04
door rsnhakan
steven_v60 schreef:hallo,

sinds gisteren heb ik mijn volvo v60 d3.
maar nu vraag ik me af waar ik de motortemperatuur ergens kan zien?
ik zie nergens dat metertje.

alvast bedankt
Kan niet.

Geplaatst: 08.01.2012 - 18:47
door olson
Het zit er inderdaad niet op. Na proefrit gevraagd waar t ding zat.... maar het is er domweg niet. Je kan wel het oliepijl opvragen op een D3, maar geen temp.

Redelijk onhandig en een grote fout naar mijn mening.
Ik wil weten wanneer ik kan 'stampen met 't hok'!

Geplaatst: 09.01.2012 - 07:29
door JW71
Is inderdaad niet handig. Al gebeurde er weinig spannends bij mijn vorige auto's. Nu er geen meer in de auto zit merk ik pas hoe vaak ik er toch op keek.
Vond het vooral met rijden met de caravan erg onhandig. Kreeg van de zomer ineens de melding "terugschakelen naar lagere versnelling ivm overbelasting". Reed 105 in 6 op CC op de autoroute bergje op en af bij temperaturen van ca. 40 graden. Misschien niet de meest handige keuze maar je wordt weleens wat lui. Met een temperatuur meter had ik waarschijnlijk al wel eerder terug geschakeld.
Er gebeurde overigens verder niks, na terug naar 4 en 90km/u kon ik daarna weer constant 100km/u in 5. Geen meldingen meer gehad, ook niet later in de file in Lyon waar de buiten temperatuur nog wat verder op liep.

Geplaatst: 09.01.2012 - 16:56
door steven_v60
het is idd jammer dat het er niet meer op zit.maar het is wel handig zo'n metertje.

Geplaatst: 09.01.2012 - 19:55
door EVV
Handig? Het kan je motor redden! Bij een oplopende meter kan je veel sneller reageren dan wanneer er ineens een lampje gaat branden. En hoe wil je een defecte thermostaat ontdekken als je nooit ziet dat de motor niet op temperatuur komt? Dat weet je dan niet.

Geplaatst: 09.01.2012 - 20:00
door bart simpson
hij gaat als de temperatuur oploopt voelbaar minder presteren

Geplaatst: 09.01.2012 - 20:37
door rsnhakan
bart simpson schreef:hij gaat als de temperatuur oploopt voelbaar minder presteren
Dan zou het misschien al te laat kunnen zijn?

Ben het met EVV eens.

Is het niet mogelijk om dit soort informatie (temperatuur van koelvloeistof/olie) in de boardcomputer te verwerken?

Geplaatst: 09.01.2012 - 20:40
door bart simpson
nee
(ik vind zelf dat digitale benzinemetertje ook al niks. maar moet het ermee doen)

Geplaatst: 09.01.2012 - 20:41
door rsnhakan
bart simpson schreef:nee
Dat is duidelijk :)

Geplaatst: 09.01.2012 - 20:43
door bart simpson
ben graag duidelijk

Geplaatst: 06.02.2012 - 12:07
door ClaesenMark
Ben nieuw op het forum, net S60 D3 automaat R-design ice white gekocht.
Wat temperatuurmeter betreft, heb ik volgende op Garmin site gevonden;

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=38354
http://imageshack.us/photo/my-images/710/169832.jpg/

hiermee zou je de temp via de OBD poort en bluetooth kunnen aflezen op een draagbare Garmin.
Iemand ervaring hiermee ? Er zouden ook storingsmeldingen mee afgelezen kunnen worden.

Groetjes, Mark

Geplaatst: 06.02.2012 - 12:38
door dutchlimits
ClaesenMark, Is allemaal wel leuk, maar is toch belachelijk dat het zo moet. Welke auto heeft nu geen temp. meter? Zelfs een auto van 30 jaar oud heeft het.

Geplaatst: 06.02.2012 - 13:17
door dewae
Ronduit schandalig dat hier wordt op bespaard!

Verhoog deaankoopprijs dan met 200€, en zet er voor dit bedrag dan ook een olietemperatuurmeter (mooie waarde bij scrable niet)bij.

De echte mechaniek liefhebbers die spaarzaam met hun stalen ros omgaan zouden VOLVO en zoveel andere merken enorm dankbaar zijn.

Idem dito met het reservewiel of wat dit nog moet voorstellen.

Geplaatst: 06.02.2012 - 14:04
door ZX10r
in het manual heb ik wel eens gelezen dat je de temp bij sommige motoren kan oproepen. Weet niet meer welke en hoe

Geplaatst: 06.02.2012 - 14:26
door pgonggrijp
@olson meldde dat je wel het oliepeil kan opvragen in het menu.
Kan dit niet vinden. Kun je me vertellen hoe/waar ik dat vind?

Geplaatst: 06.02.2012 - 14:39
door pgonggrijp
Heb het al gevonden: is afhankelijk van opties/motortype. Bij mijn D3 Geartronic kan ik het in ieder geval niet zien. Gewend om regelmatig mijn oliepeil te controleren, vind ik dit 'verschrikkelijk'. Weet iemand hoe ik dit toch kan controleren?