Pagina 1 van 2
Installatie iMIV classic op HU850 in '05 V70
Geplaatst: 29.01.2012 - 10:49
door nikske
Hoi allen,
heb me eindelijk een imiv-adapter gekocht, kwam eind vorige week toe, en ik kon me al heel de tijd niet inhouden om hem te installeren.
Hier zit ik dan, in de koffer met m'n laptop in de koude (amper 2 graden), de zijkant gedemonteerd, en een kanjer van een vraag.
Ik wil alles aansluiten, lijkt een fluitje van een cent, ook logisch wat waar moet komen, tot ik zie dat ik een HU-aansluiting op m'n imiv-classic mankeer!
Ik heb nochtans alle specificaties doorgegeven en alle verwachtingen van wat ik ermee wil doen, maar ben nu even de kluts kwijt.
En al zeker wanneer ik
http://www.volvoforum.nl/viewtopic.php?t=31748 bekijk want hier staat dan wel weer een HU-aansluiting, net zoals in de handleidingen.
Ik heb een HU-850 met tv-tuner (die te supprimeren valt) en DVD-RTI.
Bovendien heb ik nog een platte groene stekker vanuit m'n auto die ik nergens meer kan in stoppen. Maar dat is misschien normaal ....
Wie kan me uit de koude helpen?
Groetjes,
Nik
Geplaatst: 29.01.2012 - 11:11
door Ben
Om te beginnen zou ik niet in de kofferbak blijven zitten maar gewoon binnen wachten tot er antwoord komt.
Volvotech is regelmatig op het forum dus het zal niet al te lang duren voor je een antwoord krijgt.
Je kunt Volvotech ook even een mailtje sturen

Geplaatst: 29.01.2012 - 11:16
door nikske
Even wat fotomateriaal toevoegen:
Waar de DVD-speler zat:
2 din-stekkers, welke is de TV-tuner en welke is Melbus?
DVD-speler, mogelijks verkeerd aangesloten aan de iMIV:
Geen HU-aansluiting:
Dus ik heb wat kabelstekkers waarvan ik niet meer weet welke waar moet....
(voornamelijk de platte groene uit m'n wagen en de din-stekkers)
Geplaatst: 29.01.2012 - 11:17
door nikske
Ben schreef:Om te beginnen zou ik niet in de kofferbak blijven zitten maar gewoon binnen wachten tot er antwoord komt.
Volvotech is regelmatig op het forum dus het zal niet al te lang duren voor je een antwoord krijgt.
Je kunt Volvotech ook even een mailtje sturen

inderdaad, ondertussen ben ik weer in de warmte gekropen

Mailtje is reeds verstuurd hoor, maar omdat het zondag is probeer ik hier ook even. Ed en Bob verdienen ook hun rust

Geplaatst: 29.01.2012 - 12:25
door nikske
ik zit me hier verrot te zoeken om toch voort te kunnen en we leren bij (denk ik)
Ik dacht dat die platte groene kabel stroomtoevoer was NAAR m'n DVD (of signaaltoevoer). Zit ik op de site van Volvo wat inbouwhandleidingen te lezen van al wat in m'n auto zit wat ermee te maken kan hebben (RTI, DVD voor de RTI, tv-tuner). En ineens valt m'n euro: die platte stekker is waarschijnlijk stroomtoevoer of signaaltoevoer voor m'n TV-tuner, die ik toch niet meer kan gebruiken. Dus dat die platte groene stekker los hangt te bengelen is niet erg.
Nu nog 't probleem van de HU-aansluiting die ik niet vind. Of een kronkel in m'n hersenen die niet juist ligt

Geplaatst: 29.01.2012 - 12:34
door nikske
Het lijkt alsof dat ik de linkse din-kabel op de eerste foto nu gewoon in m'n DVD moet terugplaatsen .... ?
Geplaatst: 29.01.2012 - 12:39
door VolvoTech
Zie mail van net; melbus is tegenwoordig niet meer dubbel uitgevoerd op de imiv, sluit deze aan op de 13 polige van de rti computer.
En zoals in email; groen plat en melbus 13pin(meest centrale op de unit) kunnen er uit want tv tuner is 'obsolete'...
Geplaatst: 29.01.2012 - 13:05
door nikske
dankjewel, en dat op een zondag! Super!

Geplaatst: 29.01.2012 - 13:21
door nikske
en terug vanuit m'n koffer
Het werkt!!!
Dankjewel en 't is ferm de moeite. Nu alles mooi monteren (volgens de handleiding eerst testen en dan pas kabels wegsteken) en dan kan ik beginnen spelen met de geruikershandleiding van de iMiv!
Thanks!
Fotoreportage volgt nog

Geplaatst: 29.01.2012 - 15:49
door nikske
aan de slag!
en met mooie eland-badge erbij
eerste stappen van de handleiding:
Dolf, onze kater, is ook wel benieuwd wat baasje daar allemaal uitspookt:
Even een dringende vraag posten op dit forum
Zo moet het, en niet anders!
Achteraf gezien heel logisch, maar ik dacht dat de iMIV tussen HU en DVD/RTI zat + de ontbrekende aansluiting tov de handleiding = verwarring en niet durven.
Maar dankzij de snelle hulp hier toch vooruit geraakt (was gewoon bang een en ander verkeerd aan te sluiten en 't spel om zeep te helpen)
Eerste zitting weg, nu gaan we pas echt de auto afbreken
en de tweede....
Deze mogen naar het museum!
Deze kunnen best een hulpje van de schroevendraaier gebruiken, en zoals in de handleiding: alleen aan de kromme gedeeltes trekken!
Deze mogen eveneens naar de eeuwige stofdozen:
Het nut ontging me even voor de volgende stap, maar even later werd het duidelijk, de console losmaken zodat ze omhoog getild kan worden.
Asbakje wegnemen door open te klikken, even naar links trekken en verder naar beneden trekken en vervolgens op het kadertje ervan bovenaan naar beneden te drukken, en met een klein rukje naar achter komt die er uit.
vuilbakje van de stekker schuiven
ik stak twee schroevendraaiers onder de console om deze omhoog te houden zodat de stekker er onder door kon getrokken worden (m'n helpende handen waren druk in de weer met koken en spelen)
en daar is ie!
maar de lastigste klus komt nog: 't tapijt... Best bijkomend de plastieken dorpelbekleding losmaken (kleine ruk naar boven op drie plaatsen) zodat het tapijt meer speling krijgt.
Hieronder moet hij tevoorschijn komen...
Ik heb m'n volledige arm kunnen eronder steken, op een 5-tal cm van waar de stekker doorgestoken werd, dus 't viel nog mee. Maar zonder bloed is 't me ook niet gelukt
En nu ... dik tevreden! (en de handleiding van de iMIV eens bestuderen)
Geplaatst: 29.01.2012 - 16:10
door Ben
Mooie beschrijving !
Geplaatst: 29.01.2012 - 16:41
door nikske
thx
en nu ook met beeld:
klik op onderstaande afbeeldingen voor video:

Geplaatst: 18.02.2012 - 17:11
door nikske
Even een update, ik gebruik hem nu bijna een maand:
nog steeds super tevreden! Ik doe veel km's, en zit ook wel eens in de file. Dan is die film-modus toch wel een ware zegen! En af en toe is er eentje naast me die probeert mee te kijken
MP3's: gaat super. Alleen is ie soms z'n kluts kwijt als je de ipod uit de auto haalt en terug plaatst, maar da's eigenlijk logisch.
Video: als ik op m'n installatie op tv zet, en ik bekijk een film, leg de auto stil, start nadien weer, is het beeld verstoord. Even een ander filmpje selecteren en terug de oorspronkelijke en 't is in orde.
Na elk filmpje stopte ook de weergave (had een 40-tal videoclips). Vervelend, maar was snel opgelost door een videolijst te maken en de random-functie op de ipod uit te zetten.
Foto's: worden ook prachtig weergegeven, en via itunes mooi overgezet. Slideshow-functie van de ipod werkt goed.
De externe DVD-spelers (achter de hoofdsteunen) heb ik ondertussen ook reeds aangesloten (op de AUX/Video) en ook dat werkt prima! Met behulp van een splitter kan ik nu een film afspelen op de 2 schermpjes achteraan én op m'n RTI-scherm en bovendien heb ik nu geluid door al m'n luidsprekers (weg dus met dat schel geluid uit die bakjes achter m'n oren).
Kortom, meer dan dubbel en dik z'n geld waard!!! Dagelijks genot!
Geplaatst: 20.02.2012 - 15:59
door VolvoTech
Tell me more:
Video: als ik op m'n installatie op tv zet, en ik bekijk een film, leg de auto stil, start nadien weer, is het beeld verstoord. Even een ander filmpje selecteren en terug de oorspronkelijke en 't is in orde.
Geplaatst: 20.02.2012 - 21:23
door nikske
Dus, contact aan (of motor aan, om het even), en ik bekijk een film.
Wanneer ik de auto volledig afzet en verlaat, en even later start ik opnieuw (en verander niks, dus audio-installatie op TELEVISION en iPod Classic op afspelen van een film), is er een storing in het beeld: zoals je vroeger een slecht beeld had op tv; beeld schuift naar omhoog, in 5 delen, met schuine strepen door.
Ik probeer er eens een foto van te nemen.
Als ik dan gewoon op m'n iPod een ander filmpje selecteer en terug het vorige, is de storing weg (eigenlijk al bij de eerste verandering, maar wil uiteraard verder kijken waar ik gestopt was).
Geplaatst: 20.02.2012 - 22:50
door VolvoTech
Zet je ipod een op ntsc?
Dan heb je als het goed is het beeld wat je beschrijft.
Dan procedure auto uit en weer aan.
Heb je dan wel goed beeld ineens?
(totdat je de film start/stopt natuurlijk)
Geplaatst: 21.02.2012 - 08:48
door nikske
ga ik deze middag eens proberen, dankje. Ik houd je op de hoogte.
Geplaatst: 23.02.2012 - 13:00
door nikske
Op NTSC had ik geen beeld, verstoord donkergrijs beeld.
Heb wel audio op TELEVISION laten staan, en op m'n aangesloten iPOD veranderd van PAL naar NTSC. Ga het vanavond eens proberen zonder contact aan, op NTSC, en dan contact aanzetten.
Heb al gemerkt dat dat een verschil kan uitmaken.
Geplaatst: 19.06.2012 - 21:28
door nikske
Ach, ik zag dat ik vergeten had te antwoorden :oops:
Op deze manier werkt het wel! NTSC voor het aanzetten van de auto.
Bedankt!
Geplaatst: 19.06.2012 - 22:20
door VolvoTech
Maar onthoudt de iPod niet dat je PAL wil? En video-out active, onthoudt de iPod dat wel?