Pagina 1 van 1
Volvo 240 GL 2.3 Automatic
Geplaatst: 09.02.2012 - 09:54
door Stainless
Hallo,
ik heb sinds gisteren, naast mijn S80, een volvo 240 van 1989 erbij.
(puur nostalgische redenen

)
het is een 2300 benzine met lpg installatie en een automatic.
met slechts 190.000 km op de teller.
nu vraag ik me toch enkele dingen af,
* die knop aan de zijkant van de automatische versnellingspook, welk nut heeft deze? Ik hoorde dat het een bergversnelling was van de verkoper, op internet las ik dan weer ergens dat het een overdrive is, of om de vierde versnelling te vergrendelen. (graag hoor ik van jullie, als experts, welk nut deze knop heeft

)
* Ook heeft de vorige eigenaar er nog de radio uitgehaald, zodoende dat de kabels eruit hangen te bengelen, dit is niet zo erg, ware het niet dat hij zelf aanpassingen heeft uitgevoerd van aan de stekker. graag was ik in het bezit gekomen van een schema of een legende, zodat ik weet welke kabel wat is. Ook aangezien de auto uitgerust is met een elektrische antenne en dat ook hieraan (in de koffer) verschillende knip en plak werken zijn uitgevoerd op de bekabeling.
graag hoor ik het van jullie, en natuurlijk, volgen er foto's van zodra het vriesweer gedaan is en ik haar een grondige poetsbeurt kan geven
mvg,
Jochen
Geplaatst: 09.02.2012 - 11:24
door Stinky
Die knop op de pook heb ik ook. Daarmee zet je de 'overdrive' uit. Een AW71
bak heeft 3 versnellingen en 1 overdrive. Als je de knop induwt gaat er op de
dash een oranje pijltje branden. Je kunt hem gebruiken als je op de snelweg
snel een vrachtwagen wilt inhalen. De kickdown zou hetzelfde moeten doen:
snel volgas geven dan schakelt de bak ook terug.
Geplaatst: 09.02.2012 - 11:59
door Stainless
ok bedankt, alweer iets wijzer

Geplaatst: 09.02.2012 - 22:07
door admiral
Fijn dat verkopers zo goed hun auto kennen. Bergversnellingen zijn de 1 en de 2. Probeer maar is uit, zet hem in zijn 1 en geef gas je zal zien dat je op een gegeven moment niet meer harder gaat, druk hem door naar zijn 2 en je gaat weer harder maar ook dan bereik je een moment dat hij niet meer harder wilt, druk hem door naar de D en je kan door tot zo snel als de auto kan.
Dat knopje op de zijkant is zoals al is aangegeven om de OD in te schakelen of uit te schakelen.
Zelf blijf ik van dat knopje af tenzij ik een aanhanger of caravan trek of een flinke lange helling oprij (ardennen ofzo) Dan is het beter dat je de OD uitschakeld want dan krijgt deze het toch wel voor zijn kiezen.
Wil je snel inhalen op de nederlandse wegen dan hoeft de OD niet uit trap het pedaal maar lekker diep in en je kickdown komt direct in actie.
Verder zal je merken dat je OD al inschakeld bij een constante km/h van 60 of 70, althans als je het voelt. Trek je flink door in de versnellingen dan kan de OD ook pas bij 110 km/h inkomen.
Geplaatst: 10.02.2012 - 08:12
door Stainless
ok bedankt, ga ik eens uitproberen, alvast bedankt voor de duidelijke uitleg.
Geplaatst: 10.02.2012 - 22:22
door Vlood52
Heeft iemand onder ons ook ervaring met een 2 liter met automaat of is dat alleen geleverd met een 2300 motor,ik heb zelf een handbak met een 2 liter mar die aut. lijkt mij wel heel fijn rijden,drupje benzine meer gebruik denk ik.
Geplaatst: 10.02.2012 - 23:34
door admiral
Vlood52 schreef:Heeft iemand onder ons ook ervaring met een 2 liter met automaat of is dat alleen geleverd met een 2300 motor,ik heb zelf een handbak met een 2 liter mar die aut. lijkt mij wel heel fijn rijden,drupje benzine meer gebruik denk ik.
Een automaat weegt meer, dit kan al gauw 50 kg zijn dus zal dit in verbruik een nadeel zijn. Een 2.0 is geen 2,3 en zal dus wat trager zijn dan, gevolg is meer toeren om net zo snel te gaan als een 2,3 wat weer resulteerd in een hoger brandstrof verbruik.
Maar het schakelen gaat perfect en vloeiend en op tijd. Ik vind het in ieder geval heerlijk
Geplaatst: 11.02.2012 - 12:15
door volvorider
Vlood52 schreef:Heeft iemand onder ons ook ervaring met een 2 liter met automaat of is dat alleen geleverd met een 2300 motor,ik heb zelf een handbak met een 2 liter mar die aut. lijkt mij wel heel fijn rijden,drupje benzine meer gebruik denk ik.
Ja en nee.
Ja, ik heb ervaring met een B200F in combinatie met een AW71L. Nee, deze combinatie is niet standaard geleverd door Volvo.
Is inderdaad wat trager dan de een B230F, heeft te maken met een lager koppel. Aan de andere kant draait mijn 240 rond de 2500 rpm bij een snelheid van 110 km/u heerlijk rustig en met gas een gemiddeld verbruik van 1 op 9.
Geplaatst: 12.02.2012 - 16:07
door Maurice Pierik
Een B200F in combinatie met automaat is ongebruikelijk voor de 240.
Meestal betreft het een auto waar later een automaat is in gezet, of een Britse uitvoering van de 240 (oorspronkelijk een rechtsgestuurde auto dus), want daar is deze combinatie wel af fabriek geleverd.
Geplaatst: 07.04.2012 - 17:25
door ronsvolvo
Hoi,
Ben ook in het bezit van de 2.3aut. Ik gebruik hem bij naast het beklimmen van hellingen (voorkomt heen en weer schakelen), juist bij het afdalen. Hij blijft dan in de 3e versnelling, en je remt op de motor i.p.v. het bijremmen..
Geplaatst: 07.04.2012 - 19:33
door admiral
ronsvolvo schreef:Hoi,
Ben ook in het bezit van de 2.3aut. Ik gebruik hem bij naast het beklimmen van hellingen (voorkomt heen en weer schakelen)..
Dat is onzin, waarom hebben ze dan bergversnellingen uitgevonden. En dat heen en weer schakelen is ook niet waar. Wanneer je wegrijd en je staat op een hele steile helling schakel je handmatig op en dat is het. Tussentijds word er niet handmatig geschakeld.