Pagina 1 van 2

Leesbaarheid RTI scherm slecht bij koude auto

Geplaatst: 12.02.2012 - 13:59
door edraket
Ik heb de laatste tijd steeds meer last dat bij een koude auto het RTI scherm erg slecht zichtbaar is. De eerste 5 minuten is het scherm heel erg gedempt, en dus niet goed leesbaar. Het scherm staat dan in de donkere modus, die normaal alleen in het donker wordt ingeschakeld. De zonne/licht sensor in het midden van het dashboard tegen het voorraam aan meet de licht inval en zorgt ervoor dat het scherm fel of zwak brandt. Dit werkt nog steeds prima, alleen dus niet als de auto net gestart is.

Ik heb in Vida geprobeert uit te vinden welk artikelnummer deze sensor heeft maar is echt onvindbaar.

Wie weet wat de oorzaak hiervan is en wat evt het nummer is van de zonne/licht sensor?

Geplaatst: 12.02.2012 - 14:04
door Paul
Volgens mij ligt dit echt aan de LCD techniek in dit scherm. Wij hadden dit vroeger met onze T5 ook.

Geplaatst: 12.02.2012 - 15:47
door ivoandriessen
Inderdaad, heb er ook last van. Zodra het wat warmer wordt in de auto dan werkt het scherm weer naar behoren. Het is dus niet dat het scherm in een donkere stand staat. Het zijn de LCD kristallen die door de kou wat minder soepel zijn ;-)

Geplaatst: 12.02.2012 - 21:41
door edraket
Ok, niks aan te doen dus als ik het goed begrijp.

Geplaatst: 12.02.2012 - 22:10
door ivoandriessen
Tje, als het goed is duurt het ook niet zo heel lang voordat het scherm weer normaal doet. Meestal heb je de eerste kilometers de RTI niet nodig omdat je de weg wel weet (tenzij je natuurlijk vanaf een vreemde locatie weer terug of verder moet).

Geplaatst: 12.02.2012 - 23:35
door sbv
Mijn V70 heeft ook wat last hiervan, na enige tijd wordt het warmer en komende de kristallen wat meer in beweging. Ik dacht eest dat scherm defect was, totdat na enige tijd het scherm lichter werd

Geplaatst: 12.02.2012 - 23:38
door MarioC70
Dat is een bekend euvel!

Geplaatst: 13.02.2012 - 09:11
door edraket
En niks aan te doen begrijp ik?

Geplaatst: 13.02.2012 - 10:08
door ivoandriessen
Voor zover ik weet niet.

Geplaatst: 13.02.2012 - 21:00
door runnuh
je kan een standkachel inbouwen :D al is dat een wel erg rigoreuze oplossing
vind het zelf ook best storend trouwens

Geplaatst: 13.02.2012 - 21:35
door edraket
Daar dacht ik toevallig vandaag ook aan :D Vraag me af of je er met standkachel helemaal geen last meer van hebt.

Geplaatst: 13.02.2012 - 21:45
door M@rcel
De L in LCD staat voor Liquid (vloeibaar). Vloeistoffen hebben de eigenschap om te stollen (bij water noemen we dat bevriezen) beneden een bepaalde temperatuur.

Wat er voor displays gebruikt worden in onze auto's weet ik niet, maar deze link geeft een indruk van de invloed van temperatuur op een LCD.

Geplaatst: 14.02.2012 - 16:20
door edraket
Ik had het nog niet eerder gezien bij mijn RTI dat het zo lang duurde, maar het is ook erg lang niet zo koud geweest. De laatste keer reed ik vast nog geen Volvo met RTI. In elk geval wel prettig om te weten dat er niets stuk is (ondanks dat er wat aan mankeert)

Geplaatst: 14.02.2012 - 16:32
door dutchlimits
M@rcel schreef:De L in LCD staat voor Liquid (vloeibaar). Vloeistoffen hebben de eigenschap om te stollen (bij water noemen we dat bevriezen) beneden een bepaalde temperatuur.

Wat er voor displays gebruikt worden in onze auto's weet ik niet, maar deze link geeft een indruk van de invloed van temperatuur op een LCD.
Ik heb ook een touchscreen radio met LCD scherm in mijn auto (7,5 inch)... totaal geen last van dit probleem gehad met de koude dagen..

Geplaatst: 14.02.2012 - 16:45
door ivoandriessen
Gok dat het ook wel een beetje met de leeftijd te maken heeft, Touchscreen LCD lijkt me wat nieuwer dan de RTI schermen en qua techniek zal een touchscreen ook wel afwijken.

Geplaatst: 14.02.2012 - 22:06
door edraket
Wellicht dat een LCD scherm ook wat veroudert door de tijd? Zou me niks verbazen. Kan me niet herinneren dat het voorheen namelijk ook zo was, en vorige winter en die ervoor was ook heel streng.

Geplaatst: 14.02.2012 - 22:23
door sbv
Vorige winter is het me niet opgevallen eigenlijk, ook niet voorheen bij S60 en C30

Geplaatst: 15.02.2012 - 07:44
door edraket
Precies en daarom had ik dus ook de vraag gesteld omdat ik er vanuit ging dat er iets stuk is. Maar nu de temperaturen stijgen gaat het alweer een heel stuk beter. Vorige week met het zonnige weer kon ik echt niet meer zien wat er op het scherm stond.

Geplaatst: 15.02.2012 - 14:12
door edraket
Nog even een update: vanmorgen knipperde het scherm gedurende een minuut ongeveer licht/donker. IEmand dat wel eens meegemaakt, en zou het iets met de leesbaarheid te maken kunnen hebben?

Geplaatst: 15.02.2012 - 14:13
door M@rcel
Het eerste wat in me opkomt is een los contact in de achtergrondverlichting.