Pagina 1 van 1
Slingerende v40
Geplaatst: 19.02.2012 - 22:25
door rvdodewaard
Sinds een paar dagen slingert mijn v40 nogal. Met name op de snelweg, dus bij wat hogere snelheden. Het is zo erg dat ik spierpijn heb van het in bedwang houden van de auto. Met name bij het wisselen van rijstrook of kleine stuurcorrecties voel je de wagen slingeren.
Bandenspanning is uiteraard gecheckt en ok. Ik zal morgen wel naar de garage gaan, maar heeft iemand een idee?
Geplaatst: 19.02.2012 - 22:50
door dutchlimits
Draagarmen af.
Geplaatst: 19.02.2012 - 22:55
door rvdodewaard
Alleen de rubbers?
Geplaatst: 19.02.2012 - 23:47
door dutchlimits
Geen idee, die kans is wel groot, ik weet verder niks van je auto maar ik zou dit eerst controleren..
Geplaatst: 19.02.2012 - 23:49
door MarioC70
Slechte schokdemper,verschillende merken banden?
Geplaatst: 20.02.2012 - 00:14
door Bart Giesen
Hoe slijten je banden?
Geplaatst: 20.02.2012 - 09:24
door rvdodewaard
De auto is altijd bij de dealer in onderhoud, toevallig een paar maanden terug is alles nog gecheckt. Banden slijtage is volgens mij gewoon goed. Ik heb rondom dezelfde banden (merk/type). De achterbanden zijn een week geleden vervangen, maar dan via autobandenmarkt. De betreffende garage had 1 band in de verkeerde rijrichting gemonteerd. Beetje domme fout natuurlijk, dat pijltje staat er niet voor niks op. Dat is vanochtend alsnog verholpen, maar heb niet het idee dat het probleem verholpen is hoewel het wel iets minder lijkt.
Geplaatst: 20.02.2012 - 09:54
door Jers3n
Kijk dat is toch info die alles een beetje in een ander perspectief plaatst, waarom vermeld je dit niet meteen in de beginpost?
Alleen die verkeerde montage zou voor mij al een reden zijn de betreffende 'autobandenmarkt' niet meer te bezoeken. (als er al zulke domme fouten worden gemaakt met dat waar je in handelt??)
Weet je zeker dat de nieuwe banden links en rechts exact gelijk zijn (ook load- en snelheidindex), en iets minder belangrijk, gelijk zijn aan de voorbanden/oude banden die er af kwamen. Na zo'n fout zou ik geneigd zijn alles even heel goed controleren. En als er andere banden opzaten kunnen de rijeigenschappen natuurlijk anders zijn na vervanging.
Daarnaast zou ik het vervangen van de achterbanden als hoofdverdachte zien m.b.t. het slingeren, mocht het echt nog niet over zijn. Als het dus niet aan de banden ligt, dan zou ik de achterwielen, achterophanging, etc eens door een ander partij laten bekijken op gebreken/afwijkingen.
Geplaatst: 20.02.2012 - 10:07
door rvdodewaard
Ik kwam er vanochtend vroeg pas achter, dus vandaar dat ik het niet eerder heb vermeld. Ik ben toen gelijk naar de betreffende garage gegaan.
Zoals bekend werkt autobandenmarkt.nl met montagepartners. De kwaliteit kan dan natuurlijk verschillen, maar in dit geval zijn ze gemonteerd bij een Mazda dealer nota bene! Verder heb ik prima ervaringen met autobandenmarkt, maar toch denk ik dat dit de laatste keer is nu.
Ik heb rondom 4 exact dezelfde banden: Dunlop SP WINTER SPORT 3D 185/65 R15 88T M0. Deze zijn in een winterbanden test van de ANWB ook als beste uit de test gekomen. Voor het vervangen van de 2 nieuwe banden lagen er ook deze Dunlop's onder.