Pagina 1 van 3

sportluchtfilter

Geplaatst: 01.04.2012 - 20:45
door Quido
Heeft het zin om een sportluchtfilter te steken in mijn xc60 D3 awd 163pk.
En zo ja, welk resultaat brengt het mee?

Geplaatst: 01.04.2012 - 20:51
door JeroenSpock
Voor zo ver ik weet heeft het bij dieselmotoren niet zo veel nut.

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:37
door V70/2.4D/2003
Quido, kijk even op de site van K&N om uit te vinden wat die je allemaal wel niet beloven. Het scheel in elk geval in onderhoud want K&N hoeft niet zo vaak vervangen te worden, of eigenlijk, helemaal niet.

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:40
door bookkeeper
Ik ben ook wel fan van K&N filters.... :)

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:45
door JeroenSpock
Klopt het dat er bij die K&N inleg filters om de zoveel km een dun laagje olie overheen moet? En dat die olie dan weer vrij duur is?

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:51
door bookkeeper
Je moet inderdaad de filters soms reinigen en weer in de olie zetten.. Ik heb het filter gehad in mijn V50 2.0D welke Rica tuning had... Ben het met de S60 D3 weer van plan te doen.... Een K&N filter...

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:51
door V70/2.4D/2003
Ahum....ja dat klopt...maar je hebt dan wel (nagenoeg geen) extra vermogen voor al dat geld.

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:53
door bookkeeper
De luchtflow is toch echt wel beter met een K&N filter...

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:56
door wtr_s60
Niet doen, betalen voor lucht.

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:56
door V70/2.4D/2003
Dat dan weer wel

Geplaatst: 01.04.2012 - 21:57
door euerw
Het klop dat je na het schoonwassen van de filter deze met een speciaal soort k&n olie moet inspuiten en zeer gering, is een setje incl de schoonmaak vloeistof.
Duur? Geloof iets meer dan een tientje.
Als een filter meer lucht doorlaat heeft het altijd zin.
Die van mij zat eerst op mijn bifuel en dezelfde zat op mijn d5 , helaas is de xc 60 filter anders.
Mijn ervaring is dat de motor direct beter loopt en directer op het gas zit

Nee heb geen aandelen k&n.....

Geplaatst: 01.04.2012 - 22:01
door Hans oet Twent
K&N werkt als volgt;
1. Levensduur is nagenoeg oneindig
2. Eens in de ugh tijd uitwassen en laten drogen
3. Daarna in de olie zetten
4. Vervolgens terug plaatsen.

Uitspraak op persoonlijke titel; geeft meer lucht, meer prestatie, hangt vel beter aan het gas. Bij een open variant ook een mooier geluid. Brandstofverbruik zou wel wat hoger kunnen worden.

Op de MGB komen 2 open luchtfilters, in de Honda zit een replace variant in het standaard luchtfilterhuis.

Zo'n setje kost niet zoveel. En je doet er jaaaaaaaren mee. Tenzij je er dagelijks mee door de drek heen gaat banjeren. Dan wellicht wat vaker schoonmaken.

O ja, ik hoef je niet uit te leggen dat er in de autosport veel heeel veeel gebruik wordt gemaakt van dit soort filters.

Geplaatst: 01.04.2012 - 22:01
door bookkeeper
Dat is ook mijn ervaring.... Directer reageren op het gas... Mooie lopen van de motor....

Geplaatst: 01.04.2012 - 22:14
door JeroenSpock
Normaal filter kost 20 euro, zo'n K&N filter zit op 70 euro.
Luchtfilter kan dacht ik 60.000km mee, dus voor geldbeparing hoef je het niet te doen. Want dat duurt gewoon 240.000km.
Voor de voordelen van zo'n filter dus wel.

Geplaatst: 01.04.2012 - 22:20
door euerw
JeroenSpock schreef:Normaal filter kost 20 euro, zo'n K&N filter zit op 70 euro.
Luchtfilter kan dacht ik 60.000km mee, dus voor geldbeparing hoef je het niet te doen. Want dat duurt gewoon 240.000km.
Voor de voordelen van zo'n filter dus wel.
Dat zal wel maar een gewone filter zit ook eerder dicht dus is het verbruik ook hoger mocht ie dat belangrijk vinden.
Meer lucht is gewoon beter voor de verbranding

Geplaatst: 02.04.2012 - 09:11
door Iroll
Je moet goed opletten niet teveel olie gebruiken met het inolieën van het filter als er een LMM op de motor zit. Teveel olie helpt die nl naar de filisteinen.

Geplaatst: 02.04.2012 - 10:20
door wtr_s60
Een inlegfilter kan niet veel kwaad, maar zo'n open filter da's imo echt voor problemen vragen, idd voor bvb. de LMM (zeker op een diesel, zijn daar nog gevoeliger aan), verder wisten de ingenieurs echt wel wat ze deden toen ze het originele luchtfiltersysteem (geleiding + luchtfilterbox) maakten hoor, dat zal een simpel kelkje echt niet beter doen, je zuigt bvb. al meer warme lucht aan en dit geeft een negatief effect op de prestaties.

Ooit 's op een atmosferische benzinewagen (Clio Sport 2.0 16v 200PK) een K&N 57i kit geprobeerd, met standaard luchtfilter systeem op de testbank 193PK, na de K&N 57i kit nog zo'n 175PK !! Nochtans beloofde K&N me zeker prestatiewinst.. NIET dus.

Geplaatst: 02.04.2012 - 10:30
door wtr_s60
Ik heb nog even de uitdraaien teruggezocht en kan het nu exact tonen hoe 't was, kwestie dat jullie niet denken dat ik uit m'n nek lig te kletsen.

Testbankrun wagen 100% origineel met originele luchtfilter systeem (kW moet je wel naar pk's omzetten, 140.8 x 1.36 = 191PK origineel)
Afbeelding

Testbankrun met de K&N 57i luchtfilterkit (174PK) Dat is maar liefst 17 pk minder..
Afbeelding

Geplaatst: 02.04.2012 - 15:15
door FrankS60
wtr_s60 schreef: "...verder wisten de ingenieurs echt wel wat ze deden toen ze het originele luchtfiltersysteem (geleiding + luchtfilterbox) maakten hoor, dat zal een simpel kelkje echt niet beter doen..."
Iedereen gaat er maar vanuit dat alles wat door de fabrikant verzonnen is, het beste is. Dat is zeker niet waar, het is namelijk altijd een compromis dat schippert tussen wetgeving, productiekosten, massaproductie mogelijkheden en klantwensen!

Zo is de originele luchtfilterbox vaak zo gemaakt dat er zo min mogelijk geluid uit komt. Dat dat eventueel ten koste gaat van de airflow, neemt men op de koop toe. Veel auto eigenaren zitten helemaal niet te wachten op het geluid van een lucht-aanzuigende motor. Verder is er een wegwerp filter gekomen omdat dat goedkoper en sneller is dan een (oliehoudend) uitwasbaar filter. Ze gaan bij de dealer/in de garage echt niet een kwartier uittrekken om je filtertje schoon te gaan staan maken.

Zo zijn er nog veel meer spullen op een auto die fabrieks-af echt niet beter hoeven te zijn dan een vervangings/performance alternatief, maar je moet er allemaal maar net zin in hebben om het alternatief goed aan te pakken en die extra tijd erin te willen steken. Zo heb je dus geen hout aan een open luchtfilter als je die niet goed onderhoud en er geen hitteschot en koudelucht aanvoer voor maakt. Half werk geeft geen winst dus. Het scheelt bij mij in ieder geval zo'n 5 tot 8 pk aan de positieve kant, met hitteschot en koudelucht toevoer! En de luchtmassa meter houd het ook al 60K km uit zonder problemen, en de inlaatbuizen zijn brandschoon, evenals de turbo. Het kan dus wel degelijk, maar geen enkele garantie en zeer afhankelijk van de manier waarop je er mee omgaat.

Overigens denk ik wel dat je gemiddeld genomen met een oliehoudend filter fractioneel meer meuk aanzuigt en dat dat sterk toeneemt bij te weinig onderhoud aan het filter. En te veel olie zal ook zeker niet voordelig werken voor de LMM.

Re: sportluchtfilter

Geplaatst: 02.04.2012 - 22:33
door euerw
Quido schreef:Heeft het zin om een sportluchtfilter te steken in mijn xc60 D3 awd 163pk.
En zo ja, welk resultaat brengt het mee?
Dus JA, resultaat meer lucht inlaat