Pagina 1 van 1
Twee merken banden onder de V50
Geplaatst: 15.05.2012 - 21:19
door Minxz
Onlangs heeft de dealer mijn Continental voorbanden vervangen door Michelins. Achter zitten de nog niet versleten Continentals er nog op. Nu heb ik het idee dat de auto iets minder strak bochtengedrag vertoont dan voorheen. Kan dit komen doordat er twee verschillende merken onder liggen of maakt dat niets uit?
Geplaatst: 15.05.2012 - 21:23
door Oceanracer
Dat kan zeker verschil uitmaken! Hoewel voor de APK gewoon toegestaan, doet het de rij- en stuureigenschappen van de wagen zeker geen goed. Misschien dat het beter wordt, als je de achterste banden naar voren haalt. Verminder je ook de kans dat ze achter gaan cuppen.
Als de Conti's dan versleten zijn, haal je de huidige Michelin's weer naar voren en plaats je de nieuwste banden weer achterop.
Succes!
Geplaatst: 15.05.2012 - 21:35
door Minxz
Begrijp ik uit je reactie dat het dus altijd beter is om de nieuwere banden achter te monteren?
Geplaatst: 15.05.2012 - 21:39
door Fredhead
Het wordt wel aangeraden ja.
Mijn ervaring is dat Michelins iets minder stug zijn dan Continental banden en dat zou ook nog het stukje minder strakke wegligging kunnen verklaren
Geplaatst: 15.05.2012 - 21:47
door Oceanracer
Minxz schreef:Begrijp ik uit je reactie dat het dus altijd beter is om de nieuwere banden achter te monteren?
Er is hier op het forum al meerdere keren een topic volledig ontspoord door de felle reacties van voor- en tegenstanders van het al dan niet achteraan monteren van de nieuwe banden. Niet te veel woorden aan vuil maken dus en doen wat jou goed dunkt.
Maar even omdraaien kost niks (lees: kun je zelf) en anders wellicht wat met de bandenspanning vogelen. Wat fredhead al zegt, Michelin is een zachtere band, je kunt die banden echt niet met elkaar vergelijken.
Geplaatst: 15.05.2012 - 21:58
door Minxz
Hmmm... Als ik dat geweten had had ik nadrukkelijk weer om de Continental Sportcontacts gevraagd. Zal eens aan de dealer vragen of er nog iets te regelen valt.
Thnx in ieder geval voor de reacties
Geplaatst: 15.05.2012 - 22:28
door Oceanracer
Graag gedaan. En vragen kan natuurlijk altijd!
Geplaatst: 17.05.2012 - 22:57
door BassieV50
Ik ben ook over van Conti's naar Michelin. Ik rij circa 1000km per week en kan je vertellen dat ik de Michelins veel beter vind!
Ook op wat grover asfalt is het stiller in de auto.
Gr. Bas