Pagina 1 van 1

5W40 als bijvul olie bij 5W30

Geplaatst: 21.06.2012 - 19:34
door Rob2u
Gisteren de V70 weer terug van een onderhoudsbeurt bij de dealer. Vandaag zag ik de ze er 5W30 in hadden ingegooid waar voorheen 5w40 werd toegepast.

Nu heb ik zelf nog een fles 5W40 staan, kan ik die probleemloos gebruiken om bij te vullen? Beide olien zijn Shell Helix.

Geplaatst: 21.06.2012 - 20:42
door edraket
Kan geen kwaad. Als het geen liters zijn, en beiden dezelfde specs hebben. Neem aan dat het beiden vol syntheten zijn?

Geplaatst: 21.06.2012 - 23:48
door crackedtooth
ben wel nieuwsgierig

en wanneer ander merk?
of wanneer beide synthetisch dan maakt weinig uit?

Geplaatst: 22.06.2012 - 11:41
door edraket
Er wordt heel spastisch gedaan over bijvullen van verschillende soorten olieen. Bijvoorbeeld mineraal bij synthetisch zou niet mengen, dat is completen onzin. Wel is het zo dat aan olie allerlei additieven zijn toegevoegd, en de werking wordt deels teniet gedaan door bijmenging. Zolang de hoeveelheid die je bijvult gering is valt het allemaal wel mee.

Geplaatst: 22.06.2012 - 11:54
door M@rcel
En voor het naadje van de kous: Bob is the oil guy

Geplaatst: 22.06.2012 - 12:23
door crackedtooth
edraket schreef:Er wordt heel spastisch gedaan over bijvullen van verschillende soorten olieen. Bijvoorbeeld mineraal bij synthetisch zou niet mengen, dat is completen onzin. Wel is het zo dat aan olie allerlei additieven zijn toegevoegd, en de werking wordt deels teniet gedaan door bijmenging. Zolang de hoeveelheid die je bijvult gering is valt het allemaal wel mee.
1 liter bijvullen normaal gewoon doen met andere specs evt.

2 liter dan wel wat eerder oliewissel doen?

(vooral nieuwsgierig hoe het nu precies ligt en hoe nauw het komt)

Geplaatst: 22.06.2012 - 13:00
door CY325i
Allebei Shell Helix Ultra, lijkt me geen probleem. Wel uiteraard even de specificaties vergelijken.

Geplaatst: 22.06.2012 - 13:07
door edraket
Als je 2 liter moet bijvullen is er denk ik iets anders aan de hand lijkt me. Ik ga er vanuit dat je max een halve liter bijvult. Dan is een ander type olie niet zo'n probleem. Maar als je je er niet lekker bij voelt haal je toch even een litertje van dezelfde olie als erin zit?

Zijn het dezelfde helix olieen, alleen andere viscositeit? Dan kun je het zonder problemen (zelfs 2 liter) bijvullen zonder gevolgen.

Geplaatst: 22.06.2012 - 13:12
door crackedtooth
ed: was meer als voorbeeld, waar ligt de grens...

0,5-1.0l andere viscositeit of ander merk mits beiden volledig synthetisch geen probleem dus ?

Geplaatst: 22.06.2012 - 13:20
door edraket
Door bijmenging worden de eigenschappen altijd gewijzigd van een olie als het een andere olie is. Als dat alleen de viscositeit is krijg je de mengverhouding en dat is in dit geval geen probleem.
Het is niet van tevoren te bepalen welke additieven een olie heeft en in hoeverre een ander type olie een eigenschap van de olie die reeds in de motor zit "afbreekt". Als het een ander merk of type olie was zou ik het niet bijmengen om geen risico te nemen, aan de andere kant zal er niet zo snel schade ontstaan.

Geplaatst: 22.06.2012 - 13:33
door Rob2u
edraket schreef:Als je 2 liter moet bijvullen is er denk ik iets anders aan de hand lijkt me.

Dat lijkt mij ook...
edraket schreef: Ik ga er vanuit dat je max een halve liter bijvult. Dan is een ander type olie niet zo'n probleem. Maar als je je er niet lekker bij voelt haal je toch even een litertje van dezelfde olie als erin zit?
Ja maar ik had voor die beurt pas 1 L in van de 5W40 gekocht! En zoals je weet betaal je voor Shell Helix wel de hoofdprijs.
edraket schreef: Zijn het dezelfde helix olieen, alleen andere viscositeit? Dan kun je het zonder problemen (zelfs 2 liter) bijvullen zonder gevolgen.
Ja.

Geplaatst: 22.06.2012 - 20:01
door Oceanracer
In Duitsland betaal je € 6,20 voor Shell Helix Ultra.

Geplaatst: 24.06.2012 - 11:57
door kuupertie
De prijs is inmiddels verhoogd Oceanracer...heb gister weer eens 6 liter afgeroepen.

Geplaatst: 24.06.2012 - 12:06
door Oceanracer
Ik zie het. Niet schrikbarend, maar toch een paar dubbeltjes per liter duurder.