Pagina 1 van 1
V50 Start niet meer, graag advies (brandstofpomp/-filter)
Geplaatst: 25.06.2012 - 22:11
door RemyW
Hoi,
Graag zou ik jullie om advies willen vragen over het volgende:
Mijn Volvo V50 2.0 Diesel viel laatst ineens uit bij het stoplicht, na een rit van een half uur. De laatste meters haperde hij wel al iets. Toen ik deze weer probeerde te starten ging hij wel aan maar bleef stationair lopen, ik kon het gas volledig intrappen maar hij bleef stationair lopen. Dit duurde een halve minuut en toen viel hij helemaal uit en kreeg ik hem helemaal niet meer aan.
Volgens de ANWB zou het de brandstofpomp kunnen zijn, maar dat zou de garage kunnen achterhalen. Echter hebben deze het de komende dagen erg druk (voor 1 juli moeten de nieuwe auto's klaar zijn i.v.m. de nieuwe belastingsregel

). Dus heb ik zelf de pomp vervangen, maar zonder resultaat.
Heeft iemand een idee wat het anders kan zijn?
Ook zou ik graag willen weten hoe de brandstoffilter open moet omdat deze ook misschien verstopt zou kunnen zitten. Hij zit met een soort beveiliging dicht waardoor hij maar 1 kant op kan draaien.
Graag jullie advies.
Mvg. Remy
Geplaatst: 25.06.2012 - 22:52
door Delanghe
Zelfde probleem hier
brandstof filter moet je met een dopsleutel maat 27 tegen de klok in opendraaien... dat lipje is maximum vastdraaien
Morgen naar de garage, hopelijk geen te hoge kosten
Geplaatst: 25.06.2012 - 22:58
door RemyW
Bedankt voor je reactie Delanghe.
Ik ga dit morgen meteen proberen.
Zou je me op de hoogte willen houden hoe het met jou probleem is verlopen?
Succes bij de garage!
Gr Remy
Geplaatst: 26.06.2012 - 09:13
door Delanghe
Zal het uitgebreid posten, ben redelijk slecht gezind op de garage dus ga er bij blijven staan totdat ie gemaakt is....
Groetjes
btw, heb jij een brandstofpomp in je tank zitten of enkel een aanzuigpomp (heb zelf een s40 van 2004 2.0D)
Geplaatst: 26.06.2012 - 09:55
door RemyW
Zojuist de filter open gemaakt en deze was duidelijk niet goed meer. ik heb meteen een nieuwe gehaald en de oude vervangen. Nadat ik het lucht uit de slangen gepompt had kon ik de motor starten en sloeg heel even aan maar deed nog niet heel veel. Nadat ik de motor had uitgezet bleef een soort relais klikken. ik las op dit forum iets over een soort klep. Ik denk dat ik deze ook maar na ga kijken.
Iemand nog suggesties? :idea:
Mvg Remy
Geplaatst: 26.06.2012 - 10:11
door RemyW
@ Delanghe: Ik snap je houding naar de garage

ga je naar de Volvo garage of een 'normale' garage? Wij hebben 2 Volvo garages in de buurt. De ene is zeer goed, de andere valt erg tegen. Een goede verstandhouding met de garage is erg belangrijk vindt ik.
Mijn pomp zat aan de rechterkant van de motor, helemaal aan het eind.
Ik weet niet of dit bij jou auto ook zo is. Als je de brandstofslangen volgt vanaf de filter kom je er zo achter
Nog bedankt voor je advies over de filter, had hem binnen 5 minuten open. Filter was helemaal zwart en heb deze meteen vervangen.
Groetjes
Geplaatst: 26.06.2012 - 13:34
door Delanghe
Heyhey,
Net terug van de garage, blijkbaar zijn de 2.0D 's redelijk gevoelig aan lucht, en de mijne (weer) zou dus ergens valse lucht trekken! ze hebben hem, via aan "peertje" terug vol met diesel gezogen et voila, hij bolt weer, voorlopig weliswaar, de pomp zit dus inderdaad niet in de bak maar aan de motor en indien er geen diesel in de leiding zit moet ie manueel terug worden aangezogen want de pomp trekt alleen aan indien vacuum... Zolang er niet teveel lucht bij mij boven aan het inlaatstuk zit kan ik verder, maar eens dat ie daar zit is't gedaan met bollen :s
Binnekort (twas enorm druk) volledige leiding vervangen en kijken en hopen op lekloos resultaat :s
Den baas in de garage mag blij zijn dat ie er niet was, heb deze auto anderhalf jaar geleden gekocht (ja tweedehands :s maar dan nog) heb om de 7500KM stukken (doe er 1000/week) dus om de 2 maand, en dat ben ik beu, was een selekted used car met maar 44000km op de teller en heb er 13000 voor betaald.... dan veronderstel je toch al dat het een goede wagen is hé?
even opsommen: Schermpje van de radio kapot, contactslot kapot, deur rechtsachter ging niet meer open, daarna links achter, nu doet de centrale vergrendeling van rechtsvoor niets meer, achterruitontdooier opzetten = geen muziek meer,... en nu dit weer....
Denk dat ie eruitgaat! (al zou het met pijn in het hart zijn)
veel succes zou ik zeggen, maar eens je de leiding volgezogen hebt start alsof het niets is, bij mij hebben ze de brandstofleiding volgetrokken aan de uit van de brandstofpomp, dit vacuum gehouden en dan mazout ik de doorzichtige leiding, aankoppelen en starten maar!!
blijven doorstarten, eens de lucht erdoor is moet ie weg zijn
Groetjes
Geplaatst: 26.06.2012 - 13:35
door Delanghe
ohja, is een officiële volvogarage
Geplaatst: 29.06.2012 - 14:50
door Delanghe
En ondertussen probleem al opgelost??
Groetjes
Geplaatst: 11.07.2012 - 21:30
door RemyW
Het is alweer even geleden, maar inmiddels rijd de V50 weer als nieuw. \:D/
De garage heeft er eerst via de computer naar gekeken maar kon niks vinden. Afgelopen maandag zijn ze nog een uur aan het zoeken geweest en toen bleek de EGR klep afgebroken te zijn.
Het afgebroken onderdeel is gelukkig niet in het motorblok terecht gekomen, maar was wel onderweg... Ze hebben het eruit kunnen halen en de schade bleef beperkt.
kosten: 434,- euro = Diagnose stellen, EGR klep, pakking, koelvloeistof (slangen moesten verwijderd worden om erbij te kunnen) en 2 manuren.
Een hoop geld, maar de auto rijd weer een stuk beter.
Hopelijk: Volvo for Life
Groetjes,
Remy
Geplaatst: 13.07.2012 - 12:48
door Delanghe
Dan mag je eigenlijk nog van geluk spreken... als die in de motor terecht gekomen was ::( Mijn Egr is blijkbaar al lang afgekoppeld...
Maar kom, goed om te horen dat je auto weer in topvorm is!
Groetjes
Geplaatst: 13.07.2012 - 18:45
door Frederick
Delanghe schreef:Maar kom, goed om te horen dat je auto weer in topvorm is!
+1
Geplaatst: 27.07.2012 - 12:13
door Delanghe
Even update.
Auto is dan uiteindelijk (na redelijk wat van mijn oren te maken) nagekeken, ze hebben dan de luchtfilterbehuizing en temp sensor vervangen deurslot nagekeken + onderhoud.
van de garage heb ik enkel het onderhoud en de depannage moeten betalen (vind ik toch al 'n schoon geste, maar toch)
thuis gekomen kon ik het natuurlijk niet laten en trok ik mijn motorkap open en wat zie ik, LUCHT... wel idd een nieuwe filter, maar probleem is er nog steeds, minder welliswaar, maar toch.
Maandag gaat ie opnieuw binnen, testen en zoeken achter de kinderziektes, (vermits ik hem gekocht heb van een ouder koppel dat 40000km had gereden op 7 jaar, (temp sensor was blijkbaar een kinderziekte)
Afwachten dus, (maar ben al wel aan't rondkijken naar een passat :s
Groetjes
Geplaatst: 31.07.2012 - 07:15
door Delanghe
Update, blijkbaar, na het zelf gezien te hebben bij andere wagens is dit dus normaal.... bij het starten komen er altijd even luchtbelletjes door de leiding en als je even een kickdown geeft ook... dat zou de vacuum zijn.
Toch vind ik het een vreemd fenomeen... nog mensen die dit opgemerkt hebben?
Groetjes