Pagina 1 van 1

DHZ: LPI-inspuitpijpjes vervangen: welke maat?

Geplaatst: 27.07.2012 - 15:27
door Pikantje
Beste mede-forummers,

Ik heb al jaren een heel klein beetje last van enkele LPI-gerelateerde probleempjes; niets schokkends allemaal, maar zo af en toe probeer ik weer iets om het op te lossen. Ik wil nu de inspuitpijpjes in het inlaatspruitstuk vervangen. Er zijn op het Saab-forum meerdere personen die het zelf gedaan hebben, dus wil ik dat eens proberen. Middels foto's wil ik jullie op de hoogte houden.

Alvorens aan de slag te gaan wil ik eerst alle benodigde onderdelen in huis halen, dus dacht ik e.e.a. even te bestellen, maar....

.... er blijken 3 verschillende afmetingen te bestaan van die pijpjes: 18, 21 en 25 mm. Welke heb ik nodig voor een S60 met 2.4 (non-turbo) van 2001? Ik wil niet eerst zo'n pijpje loshalen en dan pas bestellen omdat ik dan een tijdje niet kan rijden.

Wie van jullie weet welke maat ik nodig heb? Volgens sommigen geldt: bigger is better :razz: maar geldt dat hier ook?

Groet,

Geplaatst: 27.07.2012 - 18:39
door Johan s60
Controleer ook even of alle injector houders nog goed vast zitten in het inlaat spruitstuk, andes moet je alsnog naar de LPG specialist om deze te vern.

Want hier heb je een speciale klink tang nodig

Geplaatst: 27.07.2012 - 21:55
door Pikantje
Johan s60 schreef:Controleer ook even of alle injector houders nog goed vast zitten in het inlaat spruitstuk, andes moet je alsnog naar de LPG specialist om deze te vern.
De houders zijn een paar jaar geleden door de Vialle-dealer vastgezet met één of andere zwarte prut. Sindsdien controleer ik regelmatig of ze nog goed vastzitten... :D

Geplaatst: 27.07.2012 - 22:41
door Johan s60
Meestal vern. ze dan ook de pijpjes, omdat die vaak los gaan zitten, weet je zeker dat ze dat niet hebben gedaan.

Geplaatst: 27.07.2012 - 22:46
door Pikantje
Klopt, ze hebben er toen een paar vervangen, maar niet allemaal

Geplaatst: 27.07.2012 - 22:54
door Johan s60
Dan zouden hun het toch moeten weten, bij mijn zijn er toen 5 nieuwe ingegaan, maar weet niet hoelang deze zijn

Geplaatst: 28.07.2012 - 20:39
door Pikantje
dat denk ik ook, maar die is op vakantie...

Geplaatst: 16.09.2012 - 19:30
door Pikantje
Kick

Geplaatst: 11.10.2012 - 18:05
door Akkoord
De lengte bepaalt ook de uitmondingstemperatuur van je gas en dus de gevoeligheid voor bevriezing (volgens mij is dat jouw probleem).
Laat je m.b.t. de lengte even adviseren door je LPG-specialist zou ik zeggen

Geplaatst: 11.10.2012 - 18:06
door Ramon&Ramon
Degeen die er in horen,alsje er eentje uithaalt,weet je ook de lengte toch?