Pagina 1 van 1

City 'Safety verplicht op nieuwe autos?

Geplaatst: 09.08.2012 - 10:23
door Gast

Geplaatst: 14.08.2012 - 02:12
door mightyspawn
Vind t echt een waardeloos systeem. Laatst voor mn werk een v60 meegekregen. Zat dat ook op. Rij richting de slagboom in de parkeergarage van ons bedrijf en slaat dat ding abrupt in de remmen. Nee niet rustig aan wanneer ik zelf rem of uit laat rollen, maar meteen volle ankers.

Maarja ik ben dagelijks de techniek uit de jaren 80 gewent, net wat anders rijden noem ik t maar. Dan mag je tenminste nog zelf nadenken.

Geplaatst: 14.08.2012 - 07:39
door Paul
Ja daar zit wel wat generatieverschillen in, overigens heb ik het ook 1 keer mee gemaakt bij een slagboom, de volgende keer weet je dat dat kan gebeuren.

Geplaatst: 14.08.2012 - 07:50
door BlackcurrantV70
Ik rij nu sinds feb met een XC60 en heb er al 15000km mee gereden, nog nooit iets gemerkt van city safety, zelfs bij de slagboom op het werk niet.

Perfect zo voor mij, nog nooit hinder van ondervonden

Geplaatst: 14.08.2012 - 09:18
door NielsPHEV
Ik heb 40.000 km gereden met city safety en er (uitgezonder de testbaan) maar 1 keer wat van gemerkt toe ik wat vlot kort optrok tijdens parkeren juist voor een heg. Het is een brijant systeem !

Alleen nog maar terechte ingreep gehad

Geplaatst: 24.08.2012 - 17:15
door gnd
Enige weken terug, het was 's nachts, het verkeerslicht voor rechtsaf staat al even op groen. Het verkeerslicht naar links spring ook op groen. Omdat ik de kruising ken weet ik 100% zeker dat fieters dan geen groen hebben.

En jawel, in het donker zonder licht, donker gekleed, komt er ineens een fietser uit het donker haar rode licht negerend van opzij. Ik haal mijn voet van het gaspedaal om snel naar de rem te gaan en BAM, voordat ik het rempedaal al aanraakte greep city safety in. Ik geen schade en die domme fietser is niet gewond.

Goed systeem, wat overigens nog steeds uitgebreid getest wordt door Volvo.
Ik kwam eind juli in Engeland een S60 van Volvo Zweden tegen, volgeladen met meetapparatuur. Ik mocht van de heren geen foto maken, maar het was duidelijk dat ze met city safety bezig waren, want de kunstof kap (over de elektronica achter de spiegel) lag er af. Er zat een laptop op aangesloten.

De mannen hadden in 3 dagen tijd een paar duizend kilometers door de UK gemaakt.

Kortom, Volvo is nog steeds bezig de boel te vervolmaken en ik ben er erg tevreden over.

Cheers,

GND

Geplaatst: 24.08.2012 - 17:38
door Thom
Andere merken nemen het nu over, en net als eerder met andere innovaties van Volvo, men is te bescheiden. Dit is, ondanks dat het systeem idd reageert op sommige slagbomen, gewoon een fantastische feature die wel degelijk ongelukken kan voorkomen!

Geplaatst: 24.08.2012 - 19:13
door diesel01
Ik keek zopas even naar links ivm met een hoop mensen dat op de been was(je bent dan toch benieuwd wat er gaande is) toen voor mij een auto afremde en afsloeg.
Mijn vrouw zag het gebeuren en was op dat moment city safety, had ze er niet bij ingezeten was het wellich een kopstaart botsing geweest.
Ik heb eens in een XC60 gereden waar het opzat en het vergroot zeer zeker de veiligheid.