Pagina 1 van 2

Midlife update

Geplaatst: 10.08.2012 - 15:13
door mga1600
Wij hebben twee V70’s, een benzine en een D5. Die D5 is een Summum uitvoering (import uit Duitsland) van 2005 met alle toeters en bellen, de benzine auto is een Edition II 170 pk uit 2003 (MY 2004) voor die tijd wel voorzien van redelijk veel extraatjes, maar helaas geen leren interieur – en dat vind ik echt een gemis in zo’n type auto! De auto lijdt echt het leven van een tweede auto, rijdt weinig kilometers, maar is perfect . Hij is niet veel waard bij inruil (anders hadden we misschien wel wat “kleins en zuinigs” genomen als tweede auto in deze tijden van crisis, maar dat loont financieel dus niet). Een auto met weinig kilometers achter de kiezen en zo gezond als een vis mag nog vele jaren mee als het aan mij ligt en dus hebben we gekozen voor een ”midlife update”.

Het eerste was een toevoeging van een subwoofer. Ik miste dat vollere geluid dat de subwoofer in onze andere auto geeft in deze auto. Al een tijdje geleden kocht ik daarom een originele tweedehands subwoofer op Marktplaats, afkomstig uit een V70 die op LPG werd omgebouwd (en dan past de woofer niet meer), mooie set, helemaal compleet met alle toebehoren, alleen de kabelboom zat er niet bij.
Door drukte ben ik er pas deze week aan toe gekomen om de subwoofer te monteren. De kabelboom leverde de Volvo dealer voor een paar tientjes. Het aansluiten is op zich ook geen moeilijke opgave, de truc is geslaagd en het geluid is nu ook in deze auto naar de zin!

En ook het gemis van een leren interieur wordt nu goedgemaakt. Vorige week tikte ik een complete set op de kop (alweer Marktplaats!) in een vrij donkere beige variant die denk ik wel goed past bij de Scarab kleur van de auto. De staat van het “nieuwe” leren interieur was best goed om mee te beginnen, alleen door onjuiste opslag waren er nogal wat “moeten” en deuken in het leer ontstaan (afdrukken van metalen onderdelen) en verder was het leer van de achterbank nogal vuil. Maar niet versleten, niet gescheurd en ook niet verdroogd.

De deuken heb ik er met wat warmte (föhn) moeite en geduld behoorlijk goed uit weten te krijgen. Schoonmaken heb ik gedegen uitgevoerd met diverse schoonmaakmiddelen uit een leer-renovatie-set van Colourlock. Daarna kon de kleur hersteld worden met een soort waterdunne verf dat werkelijk wonderen doet! Het ziet er weer prachtig uit (uhuhh…. ja…ik zal later foto’s plaatsen….). Het beste is om het nu een paar dagen te laten drogen en dan mag de afwerklaag erop en mag het leer gevoed worden. Dan pas ga ik monteren.

Het gekochte interieur was compleet met deur panelen , een combinatie van offblack met beige middenstukken) en dat zal zorgen voor eenheid, want het dashboard en de tunnel zijn ook offblack). De nieuwedeur panelen zijn uitgevoerd met alu mesh strips. Dat kwam goed uit want ik vind dat persoonlijk mooier dan het “hout” wat nu nog in de auto zit. Daarom had ik al eerder een compleet alu mesh setje voor op mijn oude panelen overgenomen (voordat er sprake was van deze algehele ombouw) . Helaas blijkt de dashboard strip daarvan niet bruikbaar (bleek van een RHD auto afkomstig) zodat ik een losse strip nieuw heb moeten kopen (auw….70 euro voor zo’n dingetje is echt veel geld, zeker als je het vergelijkt met bijvoorbeeld de vrij complexe kabelboom voor de subwoofer die “maar ”iets van 30 euro kostte)

Geplaatst: 10.08.2012 - 15:39
door JosW
Beelden zeggen meer dan woorden. ::?

Geplaatst: 10.08.2012 - 15:41
door mga1600
Beelden zeggen meer dan woorden.

...... en geduld is een schone zaak.....

Geplaatst: 10.08.2012 - 15:50
door JosW
Ben benieuwd naar het eindresultaat.

Geplaatst: 10.08.2012 - 17:52
door edraket
Is een Oak interieur zo op de foto's te zien, al is dat altijd moeilijk te zeggen. Hangt grotendeels van de belichting af. Op de zijkussens van de achterbank staat altijd een kleurcode.

Geplaatst: 10.08.2012 - 18:25
door mga1600
Nee, het is geen Oak maar Sisal! Vreemde kleur en inderdaad doet de lichtval een heleboel. Soms is het beige en soms is het bruinig

Geplaatst: 10.08.2012 - 18:48
door Mart van der Steeg
Leerkleur staat mooi bij het groen!

Geplaatst: 10.08.2012 - 19:06
door Walter
sisal is inderdaad wat geliger dan beige en oak is wat grijzer

Geplaatst: 10.08.2012 - 22:10
door Hans oet Twent
Ik zeg goed bezig! Veel plezier ermee!

Geplaatst: 10.08.2012 - 22:15
door Richard
Dat gaat vast mooi staan. in elk geval eens tuk beter dan het half leder.

Geplaatst: 10.08.2012 - 22:17
door Gast
Daar zal die van opknappen, nu het eindresultaat nog even op de foto. :wink:

Geplaatst: 10.08.2012 - 22:19
door Gast
Oja, vergeet niet de accu -pool even los te koppelen als je de stoelen er uit haalt, anders heb je een storing.
Daarna de -pool er weer op met de contactsleutel in stand II.

Geplaatst: 11.08.2012 - 10:38
door Huskvarna
Ben benieuwd naar het eindresultaat.

Geplaatst: 11.08.2012 - 20:35
door ovlov058
Midlife-update, dit wil iedereen wel, als je (maar) half-leder hebt.

Gaat een heel andere auto worden.

Geplaatst: 11.08.2012 - 23:53
door mga1600
Vandaag heb ik het spul omgewisseld, het was perfect weer om dit klusje buiten te kunnen uitvoeren.
Zoals opgemerkt werkt is het inderdaad een andere auto geworden voor het gevoel Het was leuk om te doen en ik ben erg tevreden met het resultaat.

Geplaatst: 12.08.2012 - 00:01
door Gast
Heel mooi, maar zou je de foto's minimaal de helft kleiner willen maken?
Past namelijk niet in mijn scherm. :roll:

Geplaatst: 12.08.2012 - 00:05
door jpwg001
Jij hebt nu de mooiste interieurkleurencombinatie op een V70 (buiten Atacama in een Rrrrrrrr) . Fantastisch!

Geplaatst: 12.08.2012 - 09:09
door mga1600
AlexV70 schreef:
Heel mooi, maar zou je de foto's minimaal de helft kleiner willen maken?
Past namelijk niet in mijn scherm.


Ik heb al van alles geprobeerd, snap niet waarom de foto's zo groot worden weergegeven, ze zijn veel kleiner dan de toegestane 523 k en de grootte van het plaatje is 15 cm breed. In een fotoviewer ziet het er gewoon uit, maar in dit topic zijn ze opgeblazen.
Wat doe ik verkeerd?

Geplaatst: 12.08.2012 - 09:21
door BlackcurrantV70
Waarvoor dient dat "blokje" bovenop je dashboard nabij de centre speaker ?

Geplaatst: 12.08.2012 - 10:33
door mga1600
Maak je foto's max.800 pixels breed en het past
Bedankt voor de tip! Weer wat geleerd, en een en ander aangepast.
Het is een mooie dag om niet achter de PC te zitten trouwens

Huib