Pagina 1 van 1

De V70R weer up to date!

Geplaatst: 20.08.2012 - 13:10
door Jeroen-V70R
Beste medeforummers!

Na een tijdje afwezigheid door drukte de V70R weer helemaal fris gemaakt! De foto's konden trouwens niet kleiner...

Het begon met de zoektocht naar een passend luchtfilter met hitteschild, uiteindelijk gevonden bij BSR Tuning, zit er nu twee maanden in, wat een genot :D Lekker geluid, mooie fluit en een lekkere ''pff'' bij het schakelen!

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Alles was perfect passend, dus zat er redelijk snel in...


De banden en velgen hadden inmiddels ook hun beste tijd gehad, dus ook deze vervangen voor een nieuw fris setje! Het zijn 19 inch Pegasus velgen geworden met Yokohama S-Drive banden 235/35/19. Ben dus voor een inchmaat groter gegaan. Ziet er weer keurig uit, alleen in de regen moet ik me inhouden tegenwoordig, dan is grip nergens meer te vinden :(

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Afbeelding

Leuk detail van de bandenboer, ze hebben keurig die ring zwart gespoten, kijkt net iets netter! 8)


En toen vond ik het 2 weken geleden tijd voor een grote beurt, alles lekker ververst, nieuwe filters, geolied, bougies etc, etc, conclusie van de monteur, auto is in topconditie en alles ook gort droog onder de auto, altijd weer een geruststelling :wink:

Afbeelding

Afbeelding

Helaas waren de remblokken volledig op, dus die zijn ook vervangen, pff wat een geld :roll: Verder heb ik er nog een bodemplaat bijgekocht en laten monteren voor een betere koeling van de cruciale onderdelen onder de auto!

Binnenkort is de uitlaat aan de beurt, komt een mooi aangepast glimmend setje onder ( als maar geen herrie maakt ) :o , en als de boel daar toch los ligt laat ik direct preventief de bus van de AWD vervangen, kost wat extra maar blijft een goedkopere keus dan wachten... :wink:

Tot zover de update van een nog steeds heel trotse V70R rijder, die ook deze Volvo weer in topconditie houdt ondanks de geweldige benzineprijs! :D

Geplaatst: 20.08.2012 - 13:20
door t5power
Mooi heur, hoe kan een bodemplaat nou de boel beter koelen? Krijg je daardoor niet minder koeling in de motor?

Geplaatst: 20.08.2012 - 13:47
door Jeroen-V70R
In de bodemplaat zitten speciale gleuven die omhoog lopen en daardoor de wind stuurt naar bijvoorbeeld de bak of de turbo...

Geplaatst: 22.08.2012 - 00:11
door MyDJ
Wat bedoel je met 'bus van de AWD vervangen'?

Geplaatst: 22.08.2012 - 13:19
door roadrage
Jeroen-V70R schreef:In de bodemplaat zitten speciale gleuven die omhoog lopen en daardoor de wind stuurt naar bijvoorbeeld de bak of de turbo...
hmm en dus ook water er mooi in kan klotsen?... :roll:

Re: De V70R weer up to date!

Geplaatst: 23.08.2012 - 20:44
door Edwin
Jeroen-V70R schreef: alleen in de regen moet ik me inhouden tegenwoordig, dan is grip nergens meer te vinden :(
Serieus?? R met AWD heeft toch altijd grip??

Gr. Edwin.

Geplaatst: 24.08.2012 - 11:02
door koen.s
Kan je dat luchtfilter gewoon bestellen bij BSR?

Geplaatst: 24.08.2012 - 17:52
door toedeledoki

Geplaatst: 25.08.2012 - 01:03
door Jeroen-V70R
@MyDJ; dat is een gekartelde ring die de AWD aandrijft, als je bijvoorbeeld regelmatig vol wegtrekt komt hier zo'n kracht op te staan dat inslijt... Wacht je hier te lang mee ben je duur uit!

Geplaatst: 25.08.2012 - 01:04
door Jeroen-V70R
@roadrage; zal wel meevallen...

Geplaatst: 25.08.2012 - 01:05
door Jeroen-V70R
@Edwin; klopt, houd de auto goed stabiel, alleen met regen en deze banden gaan ze glijden bij volledig insturen, alle grip weg!

Geplaatst: 25.08.2012 - 01:07
door Jeroen-V70R
@Koen.s; het was even zoeken want ik had een mooie gezien bij EP, deze was niet meer leverbaar... Het mooie aan deze is, blauw dus past goed bij kleur kleppendeksel! En past perfect!

Geplaatst: 25.08.2012 - 17:23
door elianmars
Kun je dan niet net zo goed een sportfilter in het originele luchtfilterhuis leggen en het deksel er af laten?

Afbeelding

BSR:

Afbeelding



Of denk ik nu te kort door de bocht?
Ik heb het deksel trouwens gewoon weer terug gemonteerd na montage van het K&N filter.


.

Geplaatst: 25.08.2012 - 17:50
door Gast
zo heb ik het ook gedaan. Trouwens het filter wordt ook nog door het deksel gefixeerd.

Geplaatst: 25.08.2012 - 20:40
door Jeroen-V70R
Zit er bij BSR EEN speciaal hitteschild omheen, dus geen plastic... En ziet het BSR kitje er iets mooier uit en geeft het een mooier geluid!

Geplaatst: 25.08.2012 - 22:20
door elianmars
Jeroen-V70R schreef:Zit er bij BSR EEN speciaal hitteschild omheen, dus geen plastic... En ziet het BSR kitje er iets mooier uit en geeft het een mooier geluid!
De luchtfilterkast functioneert ook als hitteschild. En rijd jij met de motorkap open? Ik ga niet de hele tijd onder de kap zitten loeren :D

Hoe weet je dat het geluid mooier is? Heb je vergeleken (met origineel luchtfilterhuis met sportfilter, zonder deksel op het huis)?

Ik vind het een belachelijke prijs voor een stuk blik rvs en een luchtfiltertje.

Geplaatst: 25.08.2012 - 22:50
door Laguna-S60
Hoe bevalt het openluchtfilter?

Voelt ie ook wat sneller aan?? merk je wat aan het verbruik?

Geplaatst: 25.08.2012 - 23:12
door Gast
wat kost zo'n BSR filter?

Geplaatst: 25.08.2012 - 23:20
door Laguna-S60
213 pleuro...., wil hem zelf ook graag :)

http://winkel.bsrtuning.nl/producten/4900702/